Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-07, 12:40 Autor: Daniel Klimczak

Nyski urząd pracy doceniony za aktywizację młodych mam. "Dzięki innowacyjnemu programowi, zatrudnienie znalazło 90% uczestników"

Nyski urząd pracy otrzymał nagrodę za aktywizację osób młodych [fot. PUP Nysa]
Nyski urząd pracy otrzymał nagrodę za aktywizację osób młodych [fot. PUP Nysa]
Nyski urząd pracy po raz kolejny doceniony na szczeblu ogólnopolskim. Tym razem do instytucji trafiła nagroda za promowanie niestandardowych rozwiązań wspierających aktywizację osób młodych.
W konkursie organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, nyski pośredniak, już po raz kolejny, zajął pierwsze miejsce.

- Jurorzy docenili przede wszystkim stosowane w Nysie rozwiązania mające na celu aktywizację kobiet - wskazuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie Małgorzata Pliszka. - Oceniany był nasz projekt "Mama potrzebna na rynku pracy", gdzie po raz pierwszy zastosowaliśmy takie innowacyjne działania, jak "ślepe CV" czy pracę w ramach poradnictwa zawodowego, ale opartą na takim nowym nurcie, konstruktywistycznym, poradnictwa zawodowego.

Dzięki tym rozwiązaniom pracodawcy mogli oceniać przydatność kandydatek przede wszystkim pod kątem kompetencji, gdyż do momentu rozmowy kwalifikacyjnej nie znali nawet ich personaliów.

Jak wskazuje nyski pośredniak, rozwiązanie skutkowało wysoką efektywnością. Na 20 osób biorących udział w programie, pracę znalazło 18, dlatego urząd planuje jego kontynuację w przyszłym roku.
Małgorzata Pliszka

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej 2021-09-25, godz. 12:15 Zabytki, przyroda i ciekawostki. Taka jest sobota na spacerze przyrodniczo-historycznym w Opolu Około 16 kilometrów liczy trasa dzisiejszej (25.09) Wycieczki Przyrodniczo-Historycznej w Opolu. Kilkunastoosobowa grupa ruszyła z przystanku autobusowego Pużaka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »