Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-30, 10:10 Autor: Maria Klusik

"Usytuowałam się w czterech komisjach". Violetta Porowska o przygotowaniach do objęcia mandatu posła

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska odebrała zaświadczenie o wyborze foto: V.Porowska/facebook
Violetta Porowska odebrała zaświadczenie o wyborze foto: V.Porowska/facebook
- Na razie usytuowałam się w czterech poselskich komisjach - zdrowia, gospodarki i rozwoju, kultury i mediów, oraz spraw międzynarodowych - mówiła w Radiu Opole Violetta Porowska, poseł PiS.
- Mam nadzieję, że klub będzie mnie tam delegować - dodaje nowo wybrana poseł-elekt, kończąca pracę jako wicewojewoda. - Myślę też o komisji kontroli państwowej - dodała Porowska. Jak dodała, na przyszłego premiera klub PiS wskazał jednomyślnie Mateusza Morawieckiego:

- Jest nominacja ze strony klubu, teraz komitet polityczny to już tak naprawdę formalność, żeby zatwierdził, no i sprawa całego rządu 12 listopada wszyscy mamy zaprzysiężenie i po 12 listopada nowy, trochę stary rząd będzie prezentowany i zostawmy właśnie panu premierowi możliwość zaprezentowania swojego rządu.

A czy będą duże zmiany w ministerstwach w związku z większą liczbą mandatów poselskich koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości?

- Koalicjanci tak, rzeczywiście wprowadzili większą liczbę, niż cztery lata temu swoich przedstawicieli, ale ponieważ ostatnie lata pokazały, że bardzo dobrze potrafimy koegzystować, konfliktów nie było, doskonale sobie radziliśmy. Te kwestie, które były przedmiotem dyskusji, czasami dyskusji publicznej, to tylko świadczy o tym, że nie jest tak, jak opozycja chciałaby nam wmówić, że jesteśmy partią terrorystyczną, gdzie jeden rządzi a reszta nie ma nic do powiedzenia, jest wręcz odwrotnie - wszystkie idee wykuwają się w dyskusji - mówi Porowska.

Dodajmy, Opolszczyzna będzie mieć w sumie 12 posłów: 5 z PiS, 4 z Koalicji Obywatelskiej i po jednym z SLD, PSL i Mniejszości Niemieckiej.

Z województwa opolskiego w sejmie zasiądą z Prawa i Sprawiedliwości: Violetta Porowska, Katarzyna Czochara, Janusz Kowalski, Kamil Bortniczuk i Marcin Ociepa. Z Koalicji Obywatelskiej mandat uzyskali: Witold Zembaczyński, Tomasz Kostuś, Rajmund Miller i Ryszard Wilczyński, z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marcelina Zawisza, z Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Kukiz i z Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-09-30, godz. 20:45 Raport dnia. 36 infekcji i 30 powrotów do zdrowia w regionie. Znów ponad 1500 zarażeń koronawirusem w kraju 36 nowych zarażeń koronawirusem i 30 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (30.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-30, godz. 20:18 Dąbrowa najpiękniejszą opolską wsią. Za nami 23. edycja konkursu Dąbrowa zwyciężyła w 23. edycji konkursu 'Piękna Wieś Opolska'. Zdaniem jury miejscowość urzeka parkiem, ścieżką rowerową, stawami, zielenią i spokojem… » więcej 2020-09-30, godz. 20:14 Rok więzienia w zawieszeniu za czerpanie korzyści z prostytucji. "Większość z 15 tysięcy kobieta przekazała dob… Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata dla 36-letniego Mariusza T. za czerpanie korzyści z prostytucji. Sąd Okręgowy w Opolu utrzymał dziś (30.09) wyrok… » więcej 2020-09-30, godz. 20:00 Regularnie okradała supermarket. Teraz odpowie za to przed sądem Przez blisko rok kradła alkohol i papierosy. Mowa o 66-letniej mieszkance Krapkowic, która regularnie okradała jeden z marketów na terenie miasta. Przedsiębiorcy… » więcej 2020-09-30, godz. 18:32 25 lat więzienia za zabójstwo brata. Zapadł wyrok w głośnej sprawie morderstwa w Charbielinie 25 lat więzienia za zabójstwo brata w Charbielinie. Na taką karę Sąd Okręgowy w Opolu skazał 32-letniego Arkadiusza S., który strzelając z dwóch różnych… » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 2 uczniów z COVID-19, 2 klasy na kwarantannie. Szkoła podstawowa w Szczedrzyku przeszła częściowo na zdalny tryb … 2 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczedrzyku ma koronawirusa. Chodzi o jedno dziecko z klasy czwartej i jedno z ósmej. » więcej 2020-09-30, godz. 18:15 Brzeg z tytułem Samorządowego Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów oraz realizacja programów zdrowotnych w zakresie profilaktyki. To właśnie te rzeczy zdecydowały o przyznaniu… » więcej 2020-09-30, godz. 17:00 Maja uratowała swoją mamę. 10-latka zadzwoniła po pomoc 10-latka z Opola zadzwoniła do Centrum Powiadomienia Ratunkowego i zaalarmowała o złym stanie zdrowia swojej mamy. » więcej 2020-09-30, godz. 15:36 Zderzenie 3 aut w Tarnowie Opolskim. Trzy osoby odwieziono do szpitala Kierująca BMW zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z osobową skodą, po czym ta uszkodziła microcara. Tak wyglądał w skrócie przebieg wypadku… » więcej 2020-09-30, godz. 15:19 Opole zyskało sześć nowych miejsc przyjaznych seniorom i osobom niepełnosprawnym Sześć kolejnych instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i firm usługowych w Opolu otrzymało certyfikaty przyznawane w ramach III edycji konkursu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***