Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-23, 16:34 Autor: Daniel Klimczak

Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów

Oddział nieczynnej już chirurgii naczyniowej PAKS w Nysie [fot.Dorota Kłonowska]
Oddział nieczynnej już chirurgii naczyniowej PAKS w Nysie [fot.Dorota Kłonowska]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Szpital w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału.
W postępowaniu wpłynęła jedna oferta złożona przez nyski szpital, która jednak nie spełniała wszystkich wymagań - tłumaczy rzecznik opolskiego NFZ Barbara Pawlos.

- Postępowanie konkursowe w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chirurgia naczyniowa zostało unieważnione z powodu braku spełnienia przed jedynego świadczeniodawcę, który złożył ofertę, warunków wymaganych do realizacji świadczeń chirurgii naczyniowej określonych przepisami prawa - wyjaśnia.

Po więcej szczegółów fundusz odsyła do władz lecznicy. Jak mówi dyrektor nyskiego ZOZ-u Norbert Krajczy, komisja zakwestionowała między innymi nieaktualne atesty dla części niewykorzystywanego przez ostatnie lata sprzętu, co jego zdaniem nie stanowiło poważnej przeszkody.

- Dotyczy to trzech pomp infuzyjnych, dwóch - trzech kardiomonitorów, że ten sprzęt ma tak zwany paszport od pół roku nieważny. Myśmy wystosowali pismo, że ten sprzęt do końca miesiąca będzie serwisowany. To nie jest jakiś problem z tym paszportem - zapewnia.

Dyrektor dodaje, że trudno było zlecać serwis sprzętu bez pewności, czy szpital ostatecznie otrzyma kontrakt. Ponadto komisja wytknęła szpitalowi, że w rejestrze wojewody, część łóżkowa była opisana jako pododdział na chirurgi ogólnej, na co szpital miał zareagować wnioskiem o przemianowanie wpisu na samodzielny oddział chirurgii naczyniowej.

Naczyniówka wróci do Nysy najwcześniej w przyszłym roku. NFZ zapewnia, że nadal bierze pod uwagę reaktywację oddziału, jednak na szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

- Narodowy Fundusz Zdrowia tych planów nie zmienia. Będziemy podejmowali, dopiero po określeniu poziomu finansowania na 2020 rok dalsze decyzje, kiedy ten konkurs ogłosić i a jakich warunkach - zapowiada rzecznik opolskiego oddziału funduszu.

Dodajmy, że na funkcjonowanie 15-łóżkowego oddziału, nyski szpital miał otrzymać 6 milionów złotych rocznie. Władze placówki liczą jednak, że po nowym roku uda się znaleźć na ten cel więcej pieniędzy.
Barbara Pawlos
Norbert Krajczy
Barbara Pawlos

Wiadomości z regionu

2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej 2022-09-30, godz. 20:50 Kolizja dwóch pojazdów w Opolu Przy skrzyżowaniu ulic Nysy Łużyckiej z Wrocławską zderzyła się cysterna z osobówką. » więcej 2022-09-30, godz. 20:35 "To bardzo ważne i cenne wyróżnienie". Przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji nagrodzeni przez Opolską Izbę… Opolska Izba Gospodarcza po raz 19. przyznała 'Opolską Nagrodę Jakości'. Wśród 10 laureatów znaleźli się zarówno przedsiębiorcy, jak i przedstawiciele… » więcej 2022-09-30, godz. 20:30 Gmina Kietrz również szuka oszczędności. Niektóre wiejskie domy kultury na okres zimowy zostaną zamknięte Gmina Kietrz, podobnie jak wszystkie samorządy w naszym regionie, szuka możliwości minimalizowania zużycia energii elektrycznej. Jednym z pomysłów jest docieplanie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:10 Ruszają zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. "Porusza różnorodną tematykę i łączy pokolenia" Edukacja nie tylko dla osób młodych, ale i tych nieco starszych. Dziś (30.09) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się uroczyste rozpoczęcie… » więcej 2022-09-30, godz. 19:00 23 opolskie placówki w tzw. sieci szpitali. NFZ opublikował wykaz Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił nową listę placówek wchodzących w skład sieci szpitali na mocy rozporządzenia, które weszło w życie… » więcej 2022-09-30, godz. 18:20 Namysłów chce zachęcać mieszkanki wsi do większej aktywności. W gminie odbył się pierwszy konwent kół gospodyń… Koła gospodyń wiejskich w gminie Namysłów przeżywają renesans. Organizacje zrzeszają coraz więcej członkiń, a na ich utworzenie decydują się kolejne… » więcej 2022-09-30, godz. 18:00 Radni Opola przyjęli specjalny apel dotyczący Odry. Chcą lepszego i wielopoziomowego monitoringu rzeki Apel dotyczący katastrofy ekologicznej na Odrze przyjęła na koniec wczorajszej (29.09) sesji Rada Miasta Opola. W dokumencie jest mowa o zakazie wylewania do… » więcej 2022-09-30, godz. 17:45 Opole ma polsko-ukraiński mural wdzięczności i solidarności Dwie twarze kobiet w biało-czerwonych i żółto-niebieskich kolorach. Tak wygląda polsko-ukraiński mural, który odsłonięto dzisiaj (30.09) na jednej ze… » więcej 2022-09-30, godz. 16:40 Przedstawiciele partii Razem z pytaniami do ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o pieniądze na naukę języka niemi… Przedstawiciele opolskiego okręgu partii Razem pytają ministra edukacji Przemysława Czarnka o pieniądze na naukę języka niemieckiego. Ich zdaniem 40 milionów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »