Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-16, 12:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu

Odra Opole [fot. Kassem Chabayta]
Odra Opole [fot. Kassem Chabayta]
Radni Opola na najbliższej sesji zdecydują czy Odra Opole będzie spółką [fot.P.Wójtowicz]
Radni Opola na najbliższej sesji zdecydują czy Odra Opole będzie spółką [fot.P.Wójtowicz]
Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że jeśli OKS ma grać w ekstraklasie, to nie powinien działać w oparciu o stowarzyszenie. Jego zdaniem, przejęcie klubu przez miasto, przy sponsoringu ECO, zapewni stabilność finansową i bezpieczeństwo rozgrywek w Opolu.
Decyzję o przekształceniu OKS Odra Opole w spółkę podejmą radni, którzy nad taką uchwałą intencyjną mają głosować na najbliższej sesji zaplanowanej na 24 października.

- Stowarzyszenie jest taką formą działalności, do której każdy i to w każdej chwili może się zapisać. Więc istnieje ryzyko przejęcia prawa do nazwy klubu i miejsca w lidze, a potem wyprowadzenia majątku. Przecież do takich sytuacji w polskiej piłce już dochodziło - mówi Arkadiusz Wiśniewski.

Jeśli radni zagłosują na tak, to miasto będzie musiało opłacić kapitał akcyjny spółki, czyli wydać około 100 tysięcy złotych. Potem głównym finansującym działalność klubu będzie ECO.

Obecnie klub piłkarski prowadzi stowarzyszenie, które musi się zgodzić na takie rozwiązanie. Kolejnym punktem na drodze do stworzenia spółki będzie zgoda PZPN. - Jeśli na tych etapach nie będzie sprzeciwów, to Odra Opole od rundy wiosennej wystartuje jako spółka - zapewnia prezydent.

Otwarta jest także sprawa kolejnych sponsorów klubu. Do tej pory obok ECO, sporo inwestował Ryszard Wójcik, właściciel Sindbada. - Czy będzie chciał nadal to robić, to jest pytanie otwarte, ponieważ niedawno był atakowany przez kibiców - odpowiada Arkadiusz Wiśniewski. - Sytuacja w ostatnich tygodniach nie wyglądała przyjemnie, szczególnie dla kogoś, kto wprowadził klub z III do I ligi. Pamiętajmy, że piłki nożnej na samych dobrych chęciach się nie buduje.

Prezydent zapewnił jednocześnie, że miasto nie rezygnuje z planów budowy nowego stadionu w okolicy ulicy Północnej. - Czekamy na dokumentację, która powinna być przygotowana na początku przyszłego roku. Natomiast data rozpoczęcia budowy uzależniona jest od projektów i cen na rynkach. 2 lata temu zakładaliśmy, że inwestycja wyniesie 100 mln złotych, jednak koniunktura i zapowiedź wzrostu cen minimalnych sprawiły, że ceny szaleją.
Arkadiusz Wiśniewski 01
Arkadiusz Wiśniewski 02

Wiadomości z regionu

2021-01-22, godz. 21:00 Strażacy ochotnicy z Gorzowa Śląskiego pomagają w transporcie pacjentów na szczepienia przeciw COVID-19 Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim poinformowali o rozpoczęciu akcji związanej z transportem pacjentów do punktów szczepień. » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Raport dnia: 113 nowych zakażeń w regionie. Ruszyły zapisy na szczepienia dla seniorów 70+ 113 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć 6 mieszkańców potwierdzono dziś (22.01) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo… » więcej 2021-01-22, godz. 19:45 Strażacy udzielili pomocy mężczyźnie, który wpadł do rowu melioracyjnego Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj (22.01) w Rozmierzy pod Strzelcami Opolskimi. Przypadkowi świadkowie powiadomili służby ratunkowe o mężczyźnie… » więcej 2021-01-22, godz. 19:00 KAS w Opolu odzyskała dla skarbu państwa 55 mln zaległych podatków. Spółka uregulowała zaległości Jedna z firm z branży telekomunikacyjnej wpłaciła 55 mln złotych zaległego podatku wraz z odsetkami. To efekt kontroli, którą prowadziła Krajowa Administracja… » więcej 2021-01-22, godz. 18:30 "To jest ikona naszego środowiska". Prezes Stowarzyszenia Klub Rodło w Opolu gościem Loży Radiowej To właśnie Henryk Wierny wnioskował o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego profesorowi Franciszkowi Markowi. Procedurę tę wstrzymał… » więcej 2021-01-22, godz. 17:30 Seniorzy 70+ rejestrują się na szczepienia przeciw COVID-19. "Proponują infolinię lub listę rezerwową" Osoby powyżej 70. roku życia mogą od dziś (22.01) rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy prowadzone są m.in. internetowo lub telefonicznie… » więcej 2021-01-22, godz. 17:30 Głubczyce: zmiana organizacji ruchu na Kozielskiej zmniejszyła poziom bezpieczeństwa? Gmina nie wyklucza powrotu do… Po remoncie ul. Kozielskiej w Głubczycach nie wróciły znaki D1 - droga z pierwszeństwem przejazdu, pomimo że przy skrzyżowaniach z ulicami: Moniuszki, Bałuckiego… » więcej 2021-01-22, godz. 16:20 Uwodził, a później okradał? Proces Piotra Klemczaka jednak w opolskim sądzie Sąd Okręgowy w Opolu wystąpił z wnioskiem o przeniesienie sprawy Piotra Klemczaka do wrocławskiego sądu. Mężczyzna jest oskarżony o to, że najpierw rozkochiwał… » więcej 2021-01-22, godz. 16:15 Chcesz mieszkanie od miasta? Najpierw je wyremontuj Kilkanaście mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu czeka na nowych najemców. Lokale mają od 30 do 125 metrów powierzchni, znajdują się w różnych punktach miasta… » więcej 2021-01-22, godz. 15:25 Otmuchów uruchomił trzeci żłobek w gminie. Wkrótce ruszy budowa kolejnej tego typu placówki. "To jest rzeczywiste… Otmuchów uruchomił dziś (22.01) oficjalnie kolejny żłobek. Placówka mogąca zapewnić opiekę 35 maluchom powstała po rozbudowie dotychczasowego przedszkola… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »