Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-01, 13:02 Autor: Katarzyna Doros

Ruszyła XVI kampania "Hospicjum to też życie" z myślą o opiekunach osób chorych

Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie "Betania" włącza się w XVI ogólnopolską kampanię „Hospicjum to też Życie”, w tym roku prowadzonej pod hasłem "Ważni – niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj”. W programie m.in. koncerty, warsztaty i konsultacje organizowane w stolicy regionu. Pieniądze ze zbiórek zostaną przeznaczone na malowanie obiektu "Betanii" i system przywoławczy dla podopiecznych hospicjum.
- Chodzi o to, żeby zwrócić uwagę przede wszystkim na osoby opiekujące się chorymi w chorobach terminalnych, czyli tymi opiekunami, rodzinami, też osobami, które przychodzą np. do naszego hospicjum stacjonarnego i odwiedzają swoich najbliższych. Widać, że te osoby także potrzebują wsparcia - mówi Barbara Chyłka, kierownik biura Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie.

Wśród wydarzeń, które mają na celu szerzenie idei hospicyjnej zaplanowano dzień opiekuna oraz maraton zumby. - 19 października będzie dniem szkolenia dla osób zajmujących się opieką. Będzie spotkanie z pielęgniarką, fizjoterapeutką, psycholożką, z pracownikiem socjalnym. Następnie mamy konsultacje psychologiczne w tzw. dniu tumbo. Jest to dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. A do tego maraton zumby dla mieszkańców Opola zorganizujemy razem z naszym partnerem społecznym, Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu - dodaje Barbara Chyłka.

Kampania "Hospicjum to też życie" potrwa do 31 grudnia 2019 r. W Opolu zainauguruje ją koncert charytatywny podczas dożynek w Chrząstowicach w niedzielę 13 października.

Radio Opole jest patronem medialnym akcji.
Barbara Chyłka cz.1
Barbara Chyłka cz.2

Wiadomości z regionu

2023-09-27, godz. 16:30 Namysłów: policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z Namysłowa. Zatrzymano 37-letniego mężczyznę, grozi mu do 3 lat więzienia. » więcej 2023-09-27, godz. 16:20 Wybory 2023. Zabytki sakralne i świeckie na Opolszczyźnie z dofinansowaniem do remontów Ponad 53 mln zł przyznano samorządom z Opolszczyzny w drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie to pozwoli zrealizować kilkadziesiąt… » więcej 2023-09-27, godz. 15:48 Wybory 2023. Remont zabytkowego ogrodzenia w Byczynie. Inwestycję wsparła poseł Violetta Porowska Będzie remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie. Gmina zdobyła na ten cel niemal pół miliona złotych dotacji z Rządowego Programu Odbudowy… » więcej 2023-09-27, godz. 14:52 "To się nie może wydarzyć". Racibórz nie chce wracać do województwa opolskiego Przedstawiciele władz samorządowych Raciborza, zarówno na poziomie gminy, jak i powiatu, są przeciwni powrotowi do województwa opolskiego. Ich zdaniem, to… » więcej 2023-09-27, godz. 13:45 "Szóstka" w Lotto w Krapkowicach, szczęśliwa zdrapka w Strzelcach Opolskich 'Szóstka' w Lotto padła w kolekturze w Krapkowicach, natomiast mieszkaniec Strzelec Opolskich w zdrapce wygrał milion złotych. » więcej 2023-09-27, godz. 13:30 Równość, różnorodność i rozwój. Spotkanie przedsiębiorców i młodzieży w Sławięcicach O równości, różnorodności i rozwoju w biznesie, a także codziennym życiu. W Sławięcicach trwa konferencja, w której udział biorą przedsiębiorcy, samorządowcy… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Radio Opole na Forum Rozwoju Regionalnego. Poszukajmy kierunków rozwoju Opolszczyzny W którą stronę powinna zmierzać Opolszczyzna w rozwoju gospodarczym, społecznym czy relacjach rząd-samorząd? Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy… » więcej 2023-09-27, godz. 12:45 Kolejne elektryczne autobusy dla MZK. Ratusz podpisał umowę z producentem Do Opola przyjadą kolejne elektryczne autobusy. Opolski ratusz podpisał dzisiaj (27.09) umowę na zakup pojazdów, które zasilą flotę Miejskiego Zakładu… » więcej 2023-09-27, godz. 12:30 Przewoził migrantów z Syrii. Wpadł na A4, bo nie włączył świateł w busie Kierowcę przewożącego 27 nielegalnych migrantów z Syrii zatrzymali policjanci krapkowickiej drogówki na opolskim odcinku autostrady A4. W poniedziałek (25.09)… » więcej 2023-09-27, godz. 12:00 Kolejne dotacje na renowację kościoła św. Anny w Oleśnie Żmudne prace konserwatorskie i restauratorskie przywróciły blask dwóm skrzydłom tryptyku kościoła świętej Anny w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »