Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-10-01, 13:02 Autor: Katarzyna Doros

Ruszyła XVI kampania "Hospicjum to też życie" z myślą o opiekunach osób chorych

Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum Opolskie "Betania" włącza się w XVI ogólnopolską kampanię „Hospicjum to też Życie”, w tym roku prowadzonej pod hasłem "Ważni – niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj”. W programie m.in. koncerty, warsztaty i konsultacje organizowane w stolicy regionu. Pieniądze ze zbiórek zostaną przeznaczone na malowanie obiektu "Betanii" i system przywoławczy dla podopiecznych hospicjum.
- Chodzi o to, żeby zwrócić uwagę przede wszystkim na osoby opiekujące się chorymi w chorobach terminalnych, czyli tymi opiekunami, rodzinami, też osobami, które przychodzą np. do naszego hospicjum stacjonarnego i odwiedzają swoich najbliższych. Widać, że te osoby także potrzebują wsparcia - mówi Barbara Chyłka, kierownik biura Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie.

Wśród wydarzeń, które mają na celu szerzenie idei hospicyjnej zaplanowano dzień opiekuna oraz maraton zumby. - 19 października będzie dniem szkolenia dla osób zajmujących się opieką. Będzie spotkanie z pielęgniarką, fizjoterapeutką, psycholożką, z pracownikiem socjalnym. Następnie mamy konsultacje psychologiczne w tzw. dniu tumbo. Jest to dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. A do tego maraton zumby dla mieszkańców Opola zorganizujemy razem z naszym partnerem społecznym, Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu - dodaje Barbara Chyłka.

Kampania "Hospicjum to też życie" potrwa do 31 grudnia 2019 r. W Opolu zainauguruje ją koncert charytatywny podczas dożynek w Chrząstowicach w niedzielę 13 października.

Radio Opole jest patronem medialnym akcji.
Barbara Chyłka cz.1
Barbara Chyłka cz.2

Wiadomości z regionu

2022-09-24, godz. 19:58 Są pieniądze na podwyżki dla pracowników i projekt. Ministerialne wsparcie dla Politechniki Opolskiej Dwa czeki, opiewające na niemal milion złotych każdy, przekazał Politechnice Opolskiej minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek. » więcej 2022-09-24, godz. 18:54 3 miliony złotych z resortu nauki dla UO. Minister Przemysław Czarnek zapowiada wsparcie prac archeologicznych w Katedrze… 3 miliony złotych na dalsze prace archeologiczne w Katedrze Opolskiej otrzyma prawdopodobnie Uniwersytet Opolski. Zapowiedział to prof. Przemysław Czarnek… » więcej 2022-09-24, godz. 18:05 Od wtorku wraca stała organizacja ruchu na A4. To finał pełnego remontu trasy We wtorek (27.09) rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Górą św. Anny i granicą z woj. śląskim… » więcej 2022-09-24, godz. 18:00 Tragiczny finał poszukiwań zaginionej osoby w Praszce Od piątku praszkowska policja i straż pożarna poszukiwały 73-letneigo mieszkańca miejscowości. Zaginięcie mężczyzny zgłosił jego pasierb. » więcej 2022-09-24, godz. 16:00 Rycerskie prezentacje w centrum Opola. Spotkanie ze średniowieczem Wehikułem czasu do średniowiecza można cofnąć się podczas Festiwalu Piastowskiego przed Zamkiem Górnym w Opolu. » więcej 2022-09-24, godz. 15:16 Chętnych nie brakowało. Plenerowa ścieżka profilaktyczna akcji "Dzień serca" w Opolu [ZDJĘCIA] Dużym zainteresowaniem cieszył się 'Dzień serca' w Opolu. Na placu Kopernika można było skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji oraz warsztatów zdrowego… » więcej 2022-09-24, godz. 15:15 Wczoraj absolwent, dziś już kapral rezerwy. Promocje w 10. BLog [FILM, ZDJĘCIA] 22 studentów z całej Polski przyjęło promocje na stopień kaprala rezerwy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Absolwenci Legii Akademickiej najpierw musieli… » więcej 2022-09-24, godz. 14:06 To egzamin, który może zadecydować o całym życiu zawodowym. Absolwenci prawa zdają na aplikacje 19 mieszkańców województwa podeszło do corocznych egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Tu do wyboru jest aplikacja, adwokacka, radcowska, notarialna… » więcej 2022-09-24, godz. 14:00 Pijany kierowca rajd osobówką zakończył tuż przed murem, wcześniej zniszczył ogrodzenie Do zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy doszło w piątkowy wieczór w Ozimku, przy ul. Wyzwolenia. Jak przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Policji w… » więcej 2022-09-24, godz. 13:16 "Budowlańcy" udzielają rad. W Oleśnie, Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu można skorzystać z bezpłatnych… Trzy punkty konsultacyjne działają dzisiaj (24.09) w ramach drugiej edycji Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa. Jeszcze do 16:00 można skorzystać z bezpłatnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »