Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-09, 13:15 Autor: Mariusz Chałupnik

"Stop LGBT - w obronie tradycyjnej rodziny". Janusz Kowalski przedstawia wyborcze zobowiązanie i otrzymuje poparcie Beaty Kempy

Betata Kempa udzieliła wyborczego poparcia Januszowi Kowalskiemu [fot. Mariusz Chałupnik]
Betata Kempa udzieliła wyborczego poparcia Januszowi Kowalskiemu [fot. Mariusz Chałupnik]
Europosłanka Beata Kempa popiera kandydata Prawa i Sprawiedliwości na posła Janusza Kowalskiego. Na konferencji prasowej politycy podkreślili, że łączą ich wspólne sprawy, jak walka o polską energetykę i przeciwdziałanie coraz bardziej agresywnej polityce środowisk związanych z ideologią LGBT.
Kowalski przedstawił swoje wyborcze zobowiązanie "Stop LGBT - w obronie tradycyjnej rodziny".

- Składa się ono z trzech punktów. Ochrony dzieci przed tą ideologią, utrzymanie zakazu adopcji dzieci przez homoseksualistów i walce o nieprzekazywanie publicznych pieniędzy na promowanie LGBT - informuje Kowalski. - Platforma Obywatelska w wielu miastach, samorządach chce z naszych publicznych pieniędzy finansować w samorządach ideologie LGBT. Mówię temu stanowcze nie i będę w sejmie, kontynuując dzieło pani minister Beaty Kempy, bronił tego, aby ani jedna złotówka z pieniędzy publicznych nie była na tę ideologię, która wprost uderza w polską rodzinę, wydana.

Beata Kempa, która jeszcze jako posłanka w polskim parlamencie, działała w zespole "Stop ideologii gender", zaznacza, że obrona tradycyjnych wartości jest kluczowa dla przyszłości kraju.

- Gdyby Polska nie stała na wartościach, to nigdy nie odzyskałaby niepodległości - mówi europosłanka. - Ani w 1918 roku, ani w 1945 roku, a już tym bardziej nie byłaby możliwa obrona państwa polskiego w 1939 roku, gdyby to wszystko nie opierało się na wartościach takich, jakimi są przede wszystkim rodzina, ojczyzna, naród i wszystko to co zawsze stanowiło o naszej wielkości i było podstawą przetrwania.

Janusz Kowalski do sejmu wystartuje z drugiego miejsca opolskiej listy PiS.
Janusz Kowalski
Beata Kempa
Skrót konferencji Beaty Kempy i Janusza Kowalskiego

Wiadomości z regionu

2020-10-26, godz. 10:22 Nocna demonstracja przed domem burmistrza Namysłowa. Wykrzykiwano przekleństwa pod adresem jego i PiS-u Burmistrz Namysłowa adresatem słownej agresji. Grupa demonstrantów przybyła wczoraj (25.10) w nocy przed dom samorządowca, gdzie wykrzykiwano obraźliwe hasła… » więcej 2020-10-26, godz. 09:18 Rehabilitacja pocovidowa w Głuchołazach. "Wyniki pacjentów są dobre" - Mamy na razie około 20 pacjentów, ale są 62 miejsca z możliwością zwiększenia tej liczby - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole… » więcej 2020-10-26, godz. 08:24 Proboszcz parafii i pracownica szkoły w Chróścinie zakażeni koronawirusem U proboszcza parafii w Chróścinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym gmina Dąbrowa w powiecie opolskim prosi wszystkich mieszkańców… » więcej 2020-10-26, godz. 07:49 Konsultacje społeczne ws. rozbudowy DK45 na odcinku Zawada - Jełowa Ruszyły internetowe konsultacje w związku z planowaną rozbudową drogi krajowej nr 45 na odcinku Zawada - Jełowa. » więcej 2020-10-26, godz. 07:30 W Korfantowie powstanie dom dziecka. Część placówek na terenie powiatu jest dziś zbyt duża Na terenie powiatu nyskiego powstanie kolejny dom dziecka. Planowana placówka w Korfantowie będzie mogła zapewnić opiekę 14 wychowankom. » więcej 2020-10-25, godz. 20:15 RAPORT DNIA: 11 742 zachorowania w Polsce, w tym 381 w regionie. Na Opolszczyźnie zmarło kolejnych 10 osób, a w kraju… 381 przypadków koronawirusa potwierdzono w ciągu ostatniej doby na Opolszczyźnie. W regionie zmarło też 10 osób, a 84 wyzdrowiały. » więcej 2020-10-25, godz. 18:30 Przed nami kolejna mglista noc i poranek. Ostrzeżenie dla powiatów nyskiego i brzeskiego IMGW ostrzega przed mgłą i zamgleniami w woj. opolskim w nocy i jutro rano (26.10). Widzialność zostanie ograniczona do 200 metrów. Ostrożność powinni… » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Dobiegają końca prace przy modernizacji remiz strażackich w Lewinie Brzeskim i Skorogoszczy. W planach rozbudowa ko… Strażacy ochotnicy z Lewina Brzeskiego i Skorogoszczy wkrótce będą pełnić służbę w odnowionych remizach. Choć prace remontowe obu budynków mają na… » więcej 2020-10-25, godz. 17:45 Nie będzie uroczystego podsumowania konkursu im. Jana Całki. Wyniki poznamy drogą internetową W związku sytuacją epidemiczną w kraju i rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, nie będzie uroczystego rozstrzygnięcia czwartej edycji konkursu im. Jana… » więcej 2020-10-25, godz. 17:30 Tunel z czasów II wojny światowej odkryty przy brzeskim dworcu nie zostanie udostępniony do zwiedzania Podziemny tunel odkryty w okolicy dworca kolejowego w Brzegu nie zostanie udostępniony do zwiedzania. Miasto na razie nie planuje, by konstrukcja mająca chronić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***