Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-28, 15:59 Autor: Katarzyna Doros

Roman Kolek już nie jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do senatu w okręgu 53. Teraz to Beniamin Godyla

Beniamin Godyla kandydatem KO na senatora z okręgu 53 [fot. Katarzyna Doros]
Beniamin Godyla kandydatem KO na senatora z okręgu 53 [fot. Katarzyna Doros]
Beniamin Godyla kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach do senatu z okręgu wschodniego 53 obejmującym powiat krapkowicki, kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, głubczycki i oleski. To odpowiedź na decyzję Mniejszości Niemieckiej, która w okręgu Opole i powiat opolski postanowiła wystawić swojego kandydata Rafała Bartka. Tam, kandydatką Koalicji Obywatelskiej jest Danuta Jazłowiecka. Przypomnijmy, w czwartek (22.08) Koalicja Obywatelska poparła kandydaturę Romana Kolka, zgłoszonego przez komitet MN jako wspólnego kandydata w okręgu 53.
- Negocjacje trwały zbyt długo, stąd decyzja władz krajowych o wystawieniu kandydatury Beniamina Godyli - mówi Tomasz Kostuś, poseł PO ubiegający się o reelekcję w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

- Jest osobą powszechnie znaną, powszechnie cenioną, która ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności pozwalające na to, by skutecznie działać na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz gminy, na rzecz powiatu, wreszcie na rzecz samorządu województwa, którego był radnym przez lata 2010-2014.

- W swojej pracy senatorskiej chciałbym wykorzystać doświadczenie, które nabyłem w pracy jako społecznik i przedsiębiorca, i samorządowiec - mówi Beniamin Godyla.

- Bardzo dużo jako społecznik działam w organizacjach pozarządowych, w stowarzyszeniach i organizacjach sportowych, branżowych, takich jak promowanie zdrowej i dobrej żywności. Z takim bagażem doświadczeń tych zawodowych, społecznych i samorządowych uważam, że odnajdę się w Senacie RP i tam będzie wiele tematów, które już znam i będę mógł z nimi się zmierzyć.

W wyborach do senatu z okręgu 53 wystartują: Beniamin Godyla z Koalicji Obywatelskiej, Roman Kolek z Mniejszości Niemieckiej oraz Bogdan Tomaszek z Prawa i Sprawiedliwości.
Tomasz Kostuś
Beniamin Godyla

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 21:00 Raport dnia: 14 nowych infekcji w regionie. W Polsce potwierdzono 540 zakażeń koronawirusem [INFOGRAFIKA] 14 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (19.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 540 infekcjach… » więcej 2021-09-19, godz. 20:10 Rolnicy z diecezji opolskiej dziękowali za plony na Górze św. Anny. "To był dobry rok" Rolnicy z diecezji opolskiej spotkali się dziś (19.09) na Górze św. Anny, by podziękować za tegoroczne plony. Do Groty Lurdzkiej przybyło kilkadziesiąt… » więcej 2021-09-19, godz. 18:59 Jarmark Franciszkański przyciągnął miłośników miodów, wędlin i smakołyków. "Smalec klasztorny i krówki w tym… Producenci przypraw, swojskich kiełbas, naturalnych kosmetyków czy miodów zjechali do Opola na Jarmark Franciszkański. Wydarzenie wróciło do centrum Opola… » więcej 2021-09-19, godz. 17:10 Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy i rodzinny piknik w Parku 800-lecia. "Na… Peleton rowerzystów przejechał ulicami Opola. Za nami II Opolski Rajd Rowerowy, który startował przy moście pieszo-rowerowym im. Joachima Halupczoka. Na miłośników… » więcej 2021-09-19, godz. 15:54 Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika. "Jest to patron ku pojednaniu narodowemu" Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tytuł oficjalnie nadano podczas uroczystej mszy w sanktuarium w Prudniku… » więcej 2021-09-19, godz. 15:30 Trwa VIII memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku. Wydarzenie poprzedziło odsłonięcie pomnika wielkiego kolarza [ZD… 230 zawodników z całego kraju bierze udział w VIII memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku, przy okazji którego rozgrywany jest Finał Mistrzostw Polski w… » więcej 2021-09-19, godz. 15:15 Figurki żołnierzyków przedstawiające polską historię. Na wystawę zaprasza Muzeum w Praszce Około 1500 figurek żołnierzyków i modeli pojazdów wojskowych prezentuje obecnie Muzeum w Praszce. » więcej 2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »