Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-26, 19:25 Autor: Mariusz Chałupnik

Chce przede wszystkim zająć się seniorami i młodzieżą. Danuta Jazlowiecka zbiera podpisy poparcia do wyborów parlamentarnych

Danuta Jazłowiecka podpisy poparcia zbierała na opolskim pl. Wolności [fot. Mariusz Chałupnik]
Danuta Jazłowiecka podpisy poparcia zbierała na opolskim pl. Wolności [fot. Mariusz Chałupnik]
Danuta Jazłowiecka podpisy poparcia zbierała na opolskim pl. Wolności [fot. Mariusz Chałupnik]
Danuta Jazłowiecka podpisy poparcia zbierała na opolskim pl. Wolności [fot. Mariusz Chałupnik]
Wczoraj (25.08) Dobrzeń Wielki, dziś Opole. Danuta Jazłowiecka rozpoczęła ostatni tydzień walki o podpisy poparcia na listach wyborczych do senatu. Reprezentantka Koalicji Obywatelskiej wystartuje w wyborach z okręgu 52, który obejmuje Opole i powiat opolski.
Dzisiaj byłą europoslankę wspierali mieszkańcy stolicy województwa.

- Panią Jazłowiecką kojarzę, znam. Generalnie popieram Platformę Obywatelską - mówi Martyna. - Jest najbardziej zbliżona z moimi przekonaniami, wartościami, jak i politycznymi przekonaniami.

- Pani Jazłowiecka bardzo mocno, jako jedna z nielicznych, działała dla Opolszczyzny w europarlamencie - dodaje Mika. - Potrzebujemy takich osób. Nie ma osób lobbujących w Warszawie za Opole, więc liczę, że ona będzie to robić.

Jak przekonuje kandydatka Koalicji Obywatelskiej do senatu chce się dostać, aby kontynuować dotychczasową pracę na rzecz młodzieży i seniorów.

- Chciałabym, abyśmy z naszą edukacją w spokojny sposób szli w stronę Finlandii - zaznacza Jazłowiecka. - Finlandia przede wszystkim inwestowała w nauczycieli, ale inaczej niż myśmy do tej pory inwestowali. Finlandia przygotowała nauczycieli, którzy są dla uczniów mentorami. To znaczy nie uczą od A do Z, tylko uczą jak pozyskiwać informację, kreować rozwiązania i żyć w społeczności.

Jutro (27.08) Danuta Jazlowiecka będzie zbierała podpisy poparcia w Turawie. Aby kandydat mógł wystartować w wyborach do senatu, ze swojego okręgu musi zebrać minimum dwa tysiące podpisów.
mieszkańcy Opola
Danuta Jazłowiecka

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej 2021-09-17, godz. 14:15 W niedzielę błogosławiony kardynał Wyszyński zostanie oficjalnie patronem Prudnika i całej gminy. "Bardzo wiele osób… Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński zostanie honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tak zadecydowała dzisiaj (17.09) rada miasta podczas nadzwyczajnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »