Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-26, 15:08 Autor: Witold Wośtak

Wojewódzki fundusz dla OSP - najnowszy pomysł Marcina Ociepy

Marcin Ociepa [fot. Witold Wośtak]
Marcin Ociepa [fot. Witold Wośtak]
Utworzenie funduszu wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej postuluje Marcin Ociepa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na posła.
Wiceminister rozwoju i przedsiębiorczości oraz radny wojewódzki obiecuje złożenie wniosku o coroczne wydanie na ten cel minimum 20 milionów złotych z budżetu samorządu wojewódzkiego. Chodzi o pieniądze na zakup oraz wymianę sprzętu i budowę remiz.

- Rząd przeznacza bardzo dużo pieniędzy na wsparcie ochotników, ale potrzeba też wkładu własnego - zaznacza Ociepa.

- Nie wszystkie gminy są na tyle bogate, żeby zapewnić wkład własny, nawet mimo dużych chęci. W związku z tym pierwotną funkcją programu powinno być zabezpieczenie wkładu własnego, bo z jednej złotówki można zrobić trzy złote. Są natomiast takie potrzeby, które być może nie zakwalifikują się do programów rządowych. Właśnie dlatego w odwodzie powinien być fundusz wojewódzki - bardziej dopasowany do potrzeb jednostek wnioskujących - mówi.

Marcin Ociepa deklaruje również pomoc w składaniu wniosków, bo, jak podkreśla, zadania strażaków ochotników nie polegają na przygotowywaniu dokumentacji.

- Od tego są urzędy gminne, powiatowe bądź wojewódzkie. Jako kandydat na posła deklaruję natomiast, że po zdobyciu mandatu uda się otworzyć wiele filii biura poselskiego, które pomogą w wypełnianiu takiego wniosku. Już dzisiaj, jako minister współpracuję z wieloma asystentami, którzy również pozostają do dyspozycji.

Marcin Ociepa jako przykład podaje budowę strażnicy w Pludrach. Wiceminister obiecał pomoc w staraniach o pieniądze ministerialne. Projekt mówi o wydaniu w Pludrach 800 tysięcy złotych.
Marcin Ociepa 1
Marcin Ociepa 2

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »