Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-25, 15:18 Autor: Daniel Klimczak

Drogowcy wspólnie z policją i pogotowiem edukują kierowców na autostradzie. Trwa drugi dzień pikniku na MOP Oleśnica Mała

Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
Piknik edukacyjny GDDKiA na autostradzie A4 [fot. Daniel Klimczak]
W Miejscu Obsługi Podróżnych Oleśnica Mała na 184. kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia trwa kolejny dzień pikniku edukacyjno-informacyjnego.
W trakcie imprezy organizowanej przez drogowców, a także służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo z Opolszczyzny i Dolnego Śląska można sprawdzić stan swojego zdrowia, zapoznać się z wyposażeniem pracującym na co dzień przy utrzymaniu autostrady, czy wziąć udział w pogadankach czy grach i zabawach na temat bezpieczeństwa.

- Dzisiejsze wydarzenie jest przede wszystkim nauką pierwszej pomocy, zasad właściwego poruszania się po drogach. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny, którego zadaniem jest informowanie kierowców o poprawnych zasadach ruchu drogowego. Można porozmawiać z inspektorem ruchu drogowego i dowiedzieć się wielu szczegółów - mówi Magdalena Szumiata z biura prasowego wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecni mogą także w praktyczny sposób nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Chodzi o to, żeby jak największą liczbę osób przeszkolić i uświadomić, że pierwsze minuty po wypadku, po tym jak ktoś straci przytomność, są niejednokrotnie decydujące o jego dalszym życiu. Po 4 minutach mniej więcej, u każdej osoby, która przestaje oddychać, zaczyna dochodzić do nieodwracalnych zmian w mózgu - wyjaśnia Łukasz Czarnecki, zastępca komendanta głównego Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Odwiedzający mogą też zajrzeć do wnętrza radiowozu czy mobilnego biura Inspekcji Transportu Drogowego. Na uczestników czeka tez wojskowa grochówka. Impreza potrwa jeszcze do 17:00.
Magdalena Szumiata
Łukasz Czarnecki

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 21:45 Raport dnia: 10 nowych zakażeń w regionie i ponad 650 w kraju. Pogarsza się sytuacja u naszych południowych sąsiadów… 10 nowych zachorowań potwierdzono dziś (17.09) w województwie opolskim. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 infekcjach. W kraju… » więcej 2021-09-17, godz. 20:30 Trzy nowe oddziały przedszkolne powstały w gminie Reńska Wieś Wszystkie dzieci z gminy Reńska Wieś mają zapewnione miejsca w przedszkolu, choć nie zawsze w tej miejscowości, w której chcieliby tego rodzice. Samorząd… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę. "Wszyscy pamiętamy i poprzez takie uroczystości tę pamięć pielęgnujemy"… 17 września 82 lata temu Sowieci zaatakowali Polskę na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow. Po zajęciu przez Armię Czerwoną i NKWD Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej… » więcej 2021-09-17, godz. 19:30 Uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Cerekwi zgłębiają wiedzę z archeologii W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa po raz kolejny w szkole podstawowej w Nowej Cerekwi odbywają się prelekcje dla uczniów i ich rodziców o tematyce archeologicznej… » więcej 2021-09-17, godz. 18:15 Kolejne proekologiczne działania w gminie Głubczyce. "Myślę, więc nie śmiecę" 'Praktyczna lekcja ekologii' dla uczniów szkół podstawowych to kolejne działanie gminy Głubczyce zrealizowane w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej związanej… » więcej 2021-09-17, godz. 17:25 "Pomyślałem sobie, że można tu trochę pokopać". Prace archeologiczne przed wejściem do kościoła w Ujeździe [… Od wczoraj (16.09) trwają prace archeologiczne na placu przed kościołem św. Andrzeja w Ujeździe. Międzynarodowi studenci pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu… » więcej 2021-09-17, godz. 17:12 Uwaga kierowcy! Autostrada A4 zablokowana w kierunku Katowic [AKTUALIZACJA] Kilka minut przed 17.00 na 239 km nitki południowej autostrady zderzyły się dwa pojazdy. » więcej 2021-09-17, godz. 17:00 Ćwiczyli metody udzielania pierwszej pomocy, ale nie tylko. Symulacje medyczne na opolskiej uczelni Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego przyłączył się do obchodów ''Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej''. W ramach wydarzenia studenci z Opola… » więcej 2021-09-17, godz. 15:30 Opole: w Talentowni trwa II edycja Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych Warsztaty z szycia, nauka znaków chińskich czy lekcje muzyki - to tylko część propozycji, z których można skorzystać podczas II edycji Festiwalu Zajęć… » więcej 2021-09-17, godz. 14:15 W niedzielę błogosławiony kardynał Wyszyński zostanie oficjalnie patronem Prudnika i całej gminy. "Bardzo wiele osób… Błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński zostanie honorowym patronem Prudnika i całej gminy. Tak zadecydowała dzisiaj (17.09) rada miasta podczas nadzwyczajnej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »