Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-23, 11:30 Autor: Joanna Matlak

„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu

„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu. Konferencja w Opolu[fot. Joanna Matlak]
„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu. Konferencja w Opolu[fot. Joanna Matlak]
„Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do sejmu. Opolscy przedstawiciele "koalicji" Marcelina Zawisza z Partii Razem i Piotr Woźniak z SLD zaprezentowali dziś (23.08) kilka kwestii, którymi będą chcieli zająć się w Sejmie. Wśród nich jest ochrona zdrowia, lepszy transport czy prawa kobiet. Jarosław Pilc z Partii Wiosna na konferencję nie dotarł.
Marcelina Zawisza z Partii Razem, „jedynka” na liście, zwracała uwagę, że wielu ludzi boryka się z problemem wykluczenia transportowego.

- Na Opolszczyźnie również to widać. To problem nie tylko taki, żeby dojechać do Opola, ale również, żeby przemieścić się między miastami Opolszczyzny. Nie może być tak, że ludzie rezygnują z pracy, bo nie mogą do niej dojechać. Będziemy walczyć o to, żeby te połączenia były wszędzie - mówiła Zawisza.

Piotr Woźniak, szef SLD w regionie i "dwójka" na liście do Sejmu, skupił się na kwestiach ochrony zdrowia i zapowiedział złożenie w Sejmie pierwszego projektu ustawy.

- Jeśli jest publiczne finansowanie z NFZ, to obowiązkiem takiej lecznicy jest funkcjonowanie i przynajmniej pierwsza diagnoza i zaopatrzenie pacjenta w ciągu 15 minut. Szczegóły przedstawię na konferencji w przyszłym tygodniu. Mamy olbrzymie kłopoty, bardzo duże wynagrodzenia lekarzy, a niskie wynagrodzenia personelu medycznego typu pielęgniarki czy ratownicy, którzy stanowią fundament i trzon każdego szpitala - mówił Woźniak.

- Nie jesteśmy uprawnieni do komentowania kwestii Senatu, jak będzie podpisana umowa, będzie informacja z centrali – powiedziała Marcelina Zawisza zapytana o listy kandydatów do Senatu. Z kolei całościowa lista kandydatów do Sejmu ma być znana w przyszłym tygodniu.

Dodajmy, że jutro (24.08) odbędzie się Konwencja Programowa Lewicy w Warszawie, a wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Marcelina Zawisza
Piotr Woźniak
Konferencja prasowa

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 17:45 Sejmik Województwa Opolskiego nie przyjął Samorządowej Karty Praw Rodzin Sejmik Województwa Opolskiego zdecydował o odrzuceniu Samorządowej Karty Praw Rodzin proponowanej przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. W ocenie Komisji… » więcej 2020-10-27, godz. 17:30 W powiecie nyskim powstają kolejne mieszkania chronione. Mają one pomóc wychowankom domów dziecka wejść w dorosłe… Kolejne mieszkania chronione zostaną oddane do dyspozycji mieszkańców powiatu nyskiego. Ze wsparcia skorzystają łącznie 4 osoby z Otmuchowa i Głuchoła… » więcej 2020-10-27, godz. 16:45 Mgiełka opada przez godzinę. Na politechnice wymyślili urządzenie do dezynfekcji, choć początkowy zamysł był i… Miał być suchy prysznic na upalne dni, jest urządzenie do dezynfekcji karetek i pomieszczeń. To efekt pracy naukowców i absolwentów z Politechniki Opols… » więcej 2020-10-27, godz. 16:40 Utrudnienia na obwodnicy Opola. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał do jutra Utrudnienia w ruchu drogowym na obwodnicy północnej Opola. Dzisiaj (27.10) i jutro Miejski Zarząd Dróg kontynuuje remont nawierzchni na wiadukcie nad linią… » więcej 2020-10-27, godz. 15:30 Kluczborski magistrat chce pomagać seniorom i chorym w codziennych sprawach podczas jesiennej fali COVID-19 Gmina Kluczbork kontynuuje program pomocy osobom starszym, samotnym i chorym w celu zminimalizowania ryzyka infekcji COVID-19. » więcej 2020-10-27, godz. 14:45 Kolejny etap prac w rejonie dworca Opole Wschodnie. Tunel jest "wpychany" w nasyp Drogowcy rozpoczęli 'przecisk' tunelu w nasypie kolejowym w rejonie dworca Opole Wschodnie. Prace mają związek z budową centrum przesiadkowego, czyli gruntowną… » więcej 2020-10-27, godz. 14:38 Kierowca tira zasnął za kierownicą. Uderzył w barierki na A4 Kierowca samochodu ciężarowego najprawdopodobniej zasnął w trakcie jazdy na autostradzie A4 i uderzył w barierki. Doszło do tego na 237 kilometrze na wysokości… » więcej 2020-10-27, godz. 14:15 Dobre tempo prac drogowych w Otmuchowie. Na wiosnę poprawi się dojazd do jeziora i dworca, a także terenów inwesty… Gmina Otmuchów modernizuje kolejne drogi w mieście. Obecnie ekipy budowlane można spotkać na ulicach Krakowskiej i Kolejowej. » więcej 2020-10-27, godz. 13:45 Z "kłódek miłości" zebranych z Mostu Groszowego powstanie pojemnik na nakrętki. Tak zdecydowali opolanie W internetowej ankiecie na temat możliwego zagospodarowania 'kłódek miłości' usuniętych z remontowanego Mostu Groszowego w Opolu udział wzięło 1618 o… » więcej 2020-10-27, godz. 13:20 Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki pomogli uratować życie zawałowca Do zdarzenia doszło w środku dnia w centrum Kędzierzyna-Koźla. Starsi posterunkowi Sebastian Roter i Bartosz Mościcki zajęci byli kontrolą kierowcy, gdy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***