Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-13, 14:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Rozpoczyna się 2. etap remontu ul. Oleskiej w Opolu. Ruch przejmie na siebie "dzielnica generalska"

Remont ul. Oleskiej w Opolu [fot. A. Stefaniak]
Remont ul. Oleskiej w Opolu [fot. A. Stefaniak]
Rozpoczął się drugi etap remontu ulicy Oleskiej w Opolu. Drogowcy wkroczyli na odcinek między ul. Czaplaka a głównym budynkiem Uniwersytetu Opolskiego. Oznacza to, że od strony centrum nie dojedziemy do skrzyżowania Oleskiej z Batalionów Chłopskich.
- Co istotne, cały czas czynne jest skrzyżowanie Oleskiej z ulicami Czaplaka i Zajączka - informuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Kierowcy, którzy na przykład jadą od ulicy Czaplaka będą mogli bez najmniejszego kłopotu wjechać w ulicę Zajączka i dalej kontynuować jazdę. Były na naszej stronie internetowej pytania - jak dojechać z Czaplaka na os. Chabry? Najprostsza droga, to jedziemy ul. Czaplaka, wjeżdżamy w ul. Zajączka, dalej ul. Andersa i dojeżdżamy do Waryńskiego. Wtedy mamy dwie możliwości: albo kierujemy się w górę do ronda Pileckiego i dalej kontynuować trasę w stronę centrum albo jechać w dół ul. Sądową i później już w stronę Chabrów.

Remont na tym odcinku potrwa do końca września. Równolegle drogowcy przy Oleskiej pracują na odcinku od ronda Pileckiego do ulicy Czaplaka. Tu z utrudnieniami musimy liczyć się do początku przyszłego miesiąca.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2020-10-27, godz. 12:05 Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin i Martyna Nakonieczna apelują do radnych sejmiku o przyjęcie Samorządowej Karty… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego pochylą się dziś (27.10) nad petycją Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie przyjęcia tzw. Samorządowej Karty… » więcej 2020-10-27, godz. 11:45 Matka, dziadek i konkubent gwałcili dzieci. Będzie kasacja w głośnej sprawie z Krapkowic Według prokuratury, matka, jej konkubent i dziadek wielokrotnie gwałcili ze szczególnym okrucieństwem trójkę małych dziewczynek. W styczniu tego roku Sąd… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Samorządowcy ws. wyroku TK. Oświadczenie członków stowarzyszenia Samorządy dla Polski 61 samorządowców z kraju skupionych wokół stowarzyszenia Samorządy dla Polski podpisało się pod oświadczeniem ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który… » więcej 2020-10-27, godz. 10:47 Przyjęcia tylko w przypadkach zagrażających zdrowiu i życiu. USK w Opolu ogranicza planowe działania Ograniczenia w planowych przyjęciach i zabiegach w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Taką rekomendację wydał placówce Narodowy Fundusz Zdrowia… » więcej 2020-10-27, godz. 10:42 MZ: 16 300 zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Na Opolszczyźnie liczba zakażonych wzrosła do 8362, nie… 16 300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem przybyło w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju, w tym na Opolszczyźnie - 385. Z powodu COVID-19 zmarło w Polsce… » więcej 2020-10-27, godz. 10:11 M.Ociepa: "Dyskusja o aborcji jest szalenie poważna i wymaga pokory" Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia, w rozmowie 'W cztery oczy' przyznał, że dozwolone są manifestacje w tej sprawie, o ile ich przebieg mieści się w granicach… » więcej 2020-10-27, godz. 10:00 Ograniczenia w dobrodzieńskim magistracie. Wideofon i obsługa przy pleksi na parterze Ograniczony został bezpośredni dostęp do Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu ze względu na rozwój epidemii koronawirusa. » więcej 2020-10-27, godz. 09:00 Dobrodzieński magistrat chce uniknąć drastycznych podwyżek za wywóz śmieci, więc dołącza do "Czystego Regionu" Gmina Dobrodzień dołączy w styczniu do Związku Międzygminnego 'Czysty Region'. Samorządowi w grudniu skończy się umowa na odbiór odpadów. » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Współpraca nyskiej PWSZ z Mitsubishi. Studenci nauczą się projektować systemy dla przemysłu 4.0 Studenci z Nysy będą zdobywać umiejętności w zakładach Mitsubishi. Przyszli inżynierowie zarządzania i inżynierii produkcji nauczą się tam między innymi… » więcej 2020-10-27, godz. 07:00 Opolanie nadal muszą czekać na szczepionki przeciwko grypie W opolskich aptekach nadal brakuje szczepionek przeciwko grypie. W ostatnich tygodniach trafiły jedynie do przychodni i mogli z nich skorzystać przede wszystkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***