Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-13, 14:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Rozpoczyna się 2. etap remontu ul. Oleskiej w Opolu. Ruch przejmie na siebie "dzielnica generalska"

Remont ul. Oleskiej w Opolu [fot. A. Stefaniak]
Remont ul. Oleskiej w Opolu [fot. A. Stefaniak]
Rozpoczął się drugi etap remontu ulicy Oleskiej w Opolu. Drogowcy wkroczyli na odcinek między ul. Czaplaka a głównym budynkiem Uniwersytetu Opolskiego. Oznacza to, że od strony centrum nie dojedziemy do skrzyżowania Oleskiej z Batalionów Chłopskich.
- Co istotne, cały czas czynne jest skrzyżowanie Oleskiej z ulicami Czaplaka i Zajączka - informuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Kierowcy, którzy na przykład jadą od ulicy Czaplaka będą mogli bez najmniejszego kłopotu wjechać w ulicę Zajączka i dalej kontynuować jazdę. Były na naszej stronie internetowej pytania - jak dojechać z Czaplaka na os. Chabry? Najprostsza droga, to jedziemy ul. Czaplaka, wjeżdżamy w ul. Zajączka, dalej ul. Andersa i dojeżdżamy do Waryńskiego. Wtedy mamy dwie możliwości: albo kierujemy się w górę do ronda Pileckiego i dalej kontynuować trasę w stronę centrum albo jechać w dół ul. Sądową i później już w stronę Chabrów.

Remont na tym odcinku potrwa do końca września. Równolegle drogowcy przy Oleskiej pracują na odcinku od ronda Pileckiego do ulicy Czaplaka. Tu z utrudnieniami musimy liczyć się do początku przyszłego miesiąca.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2021-10-22, godz. 13:59 Opole: budowa przedszkola przy ul. Tarnopolskiej idzie zgodnie z planem. Wykonawca prowadzi zaawansowane prace Ma być kompleksowo wyposażone, nowoczesne i przyjazne edukacji dzieci. Mowa o nowym przedszkolu integracyjnym, które powstaje przy ul. Tarnopolskiej w Opolu… » więcej 2021-10-22, godz. 13:57 Włamywali się do dawnej dyskoteki, są już w rękach policji 32-letni mężczyzna oraz starsza o pięć lat kobieta zostali zatrzymani podczas kradzieży sprzętów i alkoholu. Krapkowiccy policjanci nakryli ich, gdy para… » więcej 2021-10-22, godz. 13:55 Ambasador Kazachstanu z wizytą Opolu. "Omówiliśmy najważniejsze kierunki i sprawy, co do których możemy nawiązać… O gospodarce, wspólnych biznesach oraz kulturze rozmawiał dziś (22.10) Andrzej Buła, marszałek województwa z ambasadorem Kazachstanu Alimem Kirabayevem… » więcej 2021-10-22, godz. 13:00 Mieszkańcy alarmują o stanie zwierząt w jednym ze sklepów zoologicznych w Opolu. ''Ta sprawa ciągnie się od lat'' - Zwierzęta żyją tam w niegodnych warunkach - tak sytuację panującą w sklepie zoologicznym przy ul. Sienkiewicza w Opolu opisuje jedna z mieszkanek Opola… » więcej 2021-10-22, godz. 11:09 Kilkudziesięciu uczniów z dwóch szkół w Opolu skierowano na kwarantannę. Zaraził się jeden nauczyciel i jeden … Kolejne infekcje COVID-19 w szkołach stolicy regionu. » więcej 2021-10-22, godz. 10:55 Raport MZ: znów najwięcej zakażeń czwartej fali pandemii. W regionie mamy 84 nowe infekcje [INFOGRAFIKA] 84 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj (22.10) o 5706 nowych infekcjach i śmierci 59 zakażonych… » więcej 2021-10-22, godz. 10:11 W poniedziałek kolejna tura rozmów przedstawicieli ministerstwa z protestującymi medykami. "Celem nadrzędnym jest wzrost… - Jesteśmy otwarci na dialog, chcemy wprowadzać istotnie rozwiązania w ochronie zdrowia - powiedział w Porannej Loży Radiowej wiceminister zdrowia Piotr Bromber… » więcej 2021-10-22, godz. 09:45 Opole: NFZ zaprasza chętnych na badanie profilaktyczne i szczepienia do centrum handlowego Turawa Park Przed nami kolejna 'Biała sobota'. Tym razem lekarze i przedstawiciele opolskiego oddziału NFZ zawitają do centrum handlowego Turawa Park. Na miejscu będzie… » więcej 2021-10-22, godz. 08:45 W końcu znalazła się firma, która wybuduje modułowe przedszkole Radni Reńskiej Wsi dwukrotnie zwiększali pulę pieniędzy przeznaczonych na budowę nowego przedszkola w Mechnicy. Dzięki temu w końcu udało się wyłonić… » więcej 2021-10-22, godz. 08:30 Fundacja Dom ma zieloną strefę relaksu. Otwarto ogród sensoryczny Podopieczni Fundacji Dom mają nowe miejsce do terapii. Przy Ośrodku Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej w Opolu oddano do użytku zieloną strefę. A dokładnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »