Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-18, 08:30 Autor: Joanna Matlak

"Muzyka to zdecydowanie lek dla duszy. Mogę grać, co chcę". Opolski policjant tworzy muzykę filmową

Tomasz Lis przy pianinie [archiwum prywatne]
Tomasz Lis przy pianinie [archiwum prywatne]
Na co dzień zabezpiecza imprezy masowe, mecze, patroluje ulice, a po godzinach jego światem rządzą dźwięki – starszy posterunkowy Tomasz Lis z Samodzielnego Pododziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu od dziecka pasjonuje się tworzeniem muzyki filmowej, gra na pianinie i gitarze.
- Wszystko zaczęło się od tego, że moja mama "zmuszała" mnie do gry na pianinie od małego, nienawidziłem tego. Ale z czasem wyszło mi to na dobre, bo wkręciłem się, zaczęło mi się to później podobać, gdyż przychodziły mi do głowy pomysły, żeby coś tworzyć, zamiast grać coś, co jest już gotowe. Potem przyszły studia produkcji muzycznej i inżynierii dźwięku i w trakcie zlecenia zrobienia dźwięku do filmu na studiach, jeden z reżyserów poprosił mnie o znalezienie muzyki do jednej ze scen. Pomyślałem: "nie ma już czasu na szukanie, więc może coś napiszę?". I wyszło to na tyle dobrze, że spodobało mu się, więc potem zlecił mi muzykę już do całego filmu i tak zaczęły się kolejne zlecenia - mówi st. post. Tomasz Lis.

Więcej o muzycznej pasji opolskiego policjanta można posłuchać w zakładce „Reporterskie Tu i Teraz” na stronie internetowej Radia Opole.

Komenda Wojewódzka Policji przypomina, że w jej szeregi w tym roku przyjęto już blisko 60 osób, ale miejsca czekają na kolejnych 100. Podania można składać całodobowo u dyżurnych komend powiatowych w całym województwie i w komórkach kadrowych policji w godzinach urzędowania. Szczegóły na stronie internetowej KWP w Opolu.
st. post. Tomasz Lis

Wiadomości z regionu

2021-08-03, godz. 21:00 Urząd marszałkowski przyznał kolejne dotacje na przedsięwzięcia kulturalne. Wsparcie dla 23 inicjatyw Festiwal Opolskie Lamy, konfrontacje literackie Syfon w Brzegu i rzeźbiarski plener artystyczny. Między innymi te inicjatywy kulturalne otrzymają dotacje w… » więcej 2021-08-03, godz. 20:00 Zdzieszowice: kilkanaście tysięcy gmina zapłaciła w tym roku za naprawę tego, co zniszczyli wandale Coraz większe problemy z wandalami ma gmina Zdzieszowice. Od początku roku na naprawianie strat wyrządzonych przez nieznanych sprawców samorząd wydał już… » więcej 2021-08-03, godz. 19:45 Raport dnia. 164 nowe infekcje w kraju, 4 na Opolszczyźnie. Czy nowy wariant Lambda jest znacznie odporniejszy na szc… 4 nowe zarażenia koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (03.08) o 164 kolejnych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-08-03, godz. 18:25 Wykopaliska archeologiczne w Nowej Cerekwi. Jest szansa na ciekawe znaleziska Ruszyły badania archeologiczne na stanowisku w Nowej Cerekwi w gminie Kietrz. Prace zlecił Wojewódzki Konserwator Zabytków w Opolu po tym, jak stwierdzono… » więcej 2021-08-03, godz. 17:20 14 osób odpowie przed sądem za handel narkotykami. Proces nie ruszył, bo oskarżony... nie dostał urlopu W opolskim sądzie okręgowym miał ruszyć proces, w którym prokuratura oskarża 14 osób o popełnienie wielu przestępstw związanych z obrotem narkotykami… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Nocne wyścigi w Opolu gehenną dla mieszkańców ul. Plebiscytowej i Ozimskiej. ''Jesteśmy stałymi bywalcami z telefonami… Ryk silników i strzelające tłumiki - to dźwięki, z którymi w każdy weekend zmagają się mieszkańcy ul. Plebiscytowej i Ozimskiej w Opolu. Jak informują… » więcej 2021-08-03, godz. 17:00 Brzeg: wyrobisko po byłej cegielni może stać się lokalną atrakcją. Miasto chce stworzyć tam lepsze warunki do w… Brzeg chce lepiej zagospodarować okolice stawu przy ulicy Kusocińskiego. Magistrat planuje wybudować tam ścieżkę dydaktyczną wraz z infrastrukturą przeznaczoną… » więcej 2021-08-03, godz. 15:30 Ruszyła akcja wyjazdowych szczepień w gminie Kluczbork. Można będzie przyjąć preparat w kilkunastu punktach Rozpoczęła się akcja szczepień wyjazdowych w sołectwach gminy Kluczbork. Od dzisiaj (03.08) do 17 sierpnia preparat przeciwko koronawirusowi będzie można… » więcej 2021-08-03, godz. 15:20 Kolejarz z racicami i brodą pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu Ma specjalną lampę i gwizdek, na głowie czapkę, a ubrany jest w kolejarski mundur. Koziołek - kolejarz to kolejna figurka, która stanęła w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-08-03, godz. 14:20 Rozpoczął się II etap remontu nyskiego rynku. Są utrudnienia Rozpoczął się II etap przebudowy nyskiego rynku. W czasie prac nie zabraknie utrudnień, już teraz kierowcy i piesi muszą liczyć się z ograniczeniami w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »