Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-17, 15:59 Autor: Kacper Śnigórski

Zaatakowała nożem konkubenta. Sąd skazał kobietę na 3 lata

Zadała cios nożem konkubentowi w klatkę piersiową. Przeżył, a kobieta odpowie teraz przed sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Zadała cios nożem konkubentowi w klatkę piersiową. Przeżył, a kobieta odpowie teraz przed sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Sąd Okręgowy w Opolu skazał Beatę S. na 3 lata więzienia, za dźgnięcie swojego konkubenta nożem w klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku w Namysłowie. Dzięki pomocy sąsiadów mężczyzna przeżył.
Kobieta wyjaśniała przed sądem, że tego dnia od rana piła alkohol z pokrzywdzonym.

- Szarpaliśmy się obydwoje, a później przytuliliśmy się do siebie. Krzysiek poszedł do drugiego pokoju i tam też była kłótnia, biliśmy się. Był tam dezodorant, który wziął i zaczął psikać nim w moją twarz. Ja pobiegłam do kuchni i tam na blacie leżał nóż. Nie chciałam mu nic tym nożem zrobić. Chciałam go postraszyć. On pobiegł za mną no i stało się - wyjaśniała oskarżona.

Ostatecznie sąd skazał Beatę S. na 3 lata więzienia - mówi Aneta Rempalska z biura prasowego opolskiego sądu.

- Sąd Okręgowy w Opolu uznał oskarżoną Beatę S. za winną usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez zadanie ciosu nożem w lewą stronę klatki piersiowej. Za to przestępstwo sąd okręgowy wymierzył jej karę 3 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny - dodaje Rempalska.

Oskarżona nie pamiętała momentu zadania ciosu. Wyjaśniała również, że po zdarzeniu pokrzywdzony pobiegł do sąsiadki, która wezwała pogotowie. Oskarżona - zgodnie z jej wyjaśnieniami - w tym czasie myła naczynia i wstawiła zupę.
Beata S.
Aneta Rempalska

Wiadomości z regionu

2021-09-25, godz. 20:45 Raport dnia. 917 nowych infekcji w całej Polsce. Na intensywnej terapii leżą głównie ludzie młodzi i niezaszczepieni… 8 kolejnych osób zaraziło się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25.09) o 917 nowych infekcjach i śmierci 20 zakażonych… » więcej 2021-09-25, godz. 19:53 Piknik promujący szczepienia przeciw COVID-19 w Kędzierzynie-Koźlu. Są atrakcje, jest loteria Szczepimy się - pod takim hasłem przebiega impreza pod kędzierzyńsko-kozielskim Starostwem Powiatowym. » więcej 2021-09-25, godz. 19:12 Zamiast wystawić obok śmietnika, wolą sprzedać niepotrzebne przedmioty za drobną kwotę. Taka jest wyprzedaż garażowa… Wyprzedaż garażowa 'Ogarniemy to' jest nową inicjatywą Opolskiego Centrum Logistycznego w Opolu. » więcej 2021-09-25, godz. 18:39 Nagroda Wawrzynków ma już 30 lat. Dodatkowe wyróżnienie trafiło do Violetty Rezler-Wasielewskiej Trzydziesty raz wręczono Nagrodę Jana i Wojciecha Wawrzynków. To wyróżnienia dla autorów i promotorów prac magisterskich na temat Śląska - dziejów politycznych… » więcej 2021-09-25, godz. 18:37 W Chróścinie trwa I edycja Dnia Kultury Kresowej. "Ci ludzie pielęgnują swoje dziedzictwo" Wystawa zdjęć i rekwizytów, poezja kresowa, rękodzieło, czy wspólne śpiewy przy akordeonie. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników… » więcej 2021-09-25, godz. 18:03 Marsz Równości na ulicach Opola. Na trasie stała kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Było bardzo spokojn… Trzeci Marsz Równości przeszedł ulicami centrum Opola, a kontrmanifestację zorganizowała Młodzież Wszechpolska. Na miejscu byli policjanci, aby nie dopuścić… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 Ostatnie pożegnanie Zofii Bielewicz, nestorki opolskiej sceny. "Odchodzi pewien styl myślenia o teatrze" Na cmentarzu w Opolu-Półwsi pożegnano aktorkę Zofię Bielewicz. Nestorka opolskiej sceny, od 1974 roku związana z teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu… » więcej 2021-09-25, godz. 15:15 Na szlaku "Złotych Górników" w Głuchołazach pojawiły się drewniane rzeźby gwarków. To nowa atrakcja turystycz… Rzeźby gwarków naturalnej wielkości pojawiły się na szlaku 'Złotych Górników' Głuchołazach. Autorem nowej atrakcji turystycznej jest lokalny artysta… » więcej 2021-09-25, godz. 13:42 Jest dodatkowa okazja do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. W Opolu i 5 miastach regionu trwa "Noc spisowa" Trwa 'Noc spisowa' w Opolu i sześciu kolejnych miastach naszego województwa. Inicjatywa Urzędu Statystycznego wynika z faktu, że dobiega końca Narodowy Spis… » więcej 2021-09-25, godz. 13:15 Mieszkańcy Opola w niedzielę będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Rada dzielnicy Stare Miasto zaprasza… Po raz drugi mieszkańcy Opola będą mieli okazje lepiej poznać miasto. A to za sprawą gry terenowej, którą w niedzielę (26.09) przygotowała rada dzielnicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »