Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-14, 07:14 Autor: Mariusz Chałupnik

Ruszył remont drogi z Głubczyc do Bogdanowic. Prace potrwają do końca wakacji

Remont drogi powiatowej w Bogdanowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
Remont drogi powiatowej w Bogdanowicach [fot. Mariusz Chałupnik]
Do tej inwestycji szykowano się od trzech lat, a poprzedziło ją pięć przetargów. Rozpoczął się remont drogi powiatowej łączącej Głubczyce z Bogdanowicami.
- To dla nas bardzo ważna inwestycja ze względu na bardzo duże natężenie ruchu na tej drodze - mówi Anita Juchno, wicestarosta głubczycki. - To droga, która komunikuje nie tyle dwie gminy naszego powiatu, ale również jest ona drogą o charakterze transgranicznym. Prowadzi w kierunku przejścia z Czechami. Jest tam spore natężenie i to nie tylko samochodów osobowych, ale również samochodów ciężarowych. Mamy teren rolniczy w związku z tym, tych maszyn rolniczych jest dużo.

W ramach inwestycji zostanie wyłożona nowa nawierzchnia, wykonane zostaną chodniki, kanalizacja deszczowa, infrastruktura towarzysząca oraz uporządkowane zostaną pobocza.

- W samych Bogdanowicach przebudujemy główne skrzyżowanie - zaznacza Juchno. - To ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i wyhamowanie ruchu wokół bardzo niebezpiecznego skrzyżowania. Dotychczas był to jeden wielki plac, na którym kierowcy do końca nie wiedzieli w jaki sposób mają jechać. W tym miejscu jest również zlokalizowany przystanek autobusowy.

Z utrudnieniami związanymi z pracami na tym odcinku musimy liczyć się do końca sierpnia.

Cała inwestycja ma kosztować prawie 5,5 złotych. Dofinansowanie na poziomie 60 proc. starostwo powiatowe w Głubczycach otrzymało z RPO.
Anita Juchno
Anita Juchno

Wiadomości z regionu

2021-07-29, godz. 11:30 Spisujemy się najlepiej. Opolszczyzna prowadzi w statystykach Narodowego Spisu Powszechnego Opolszczyzna nadal krajowym liderem w Narodowym Spisie Powszechnym. Jak informuje Urząd Statystyczny, w naszym regionie dane przekazało ponad 54 proc. mieszkańców… » więcej 2021-07-29, godz. 10:53 Raport MZ: ostatniej doby potwierdzono blisko 170 nowych zakażeń w kraju. W regionie zakaziły się 4 osoby [INFOGRA… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 167 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o 4 na Opolszczyźnie. Zmarło 5 kolejnych chorych, z czego 4 w wyniku współistnienia… » więcej 2021-07-29, godz. 10:45 Rozmowy ze specjalistami i bezpłatne badania. Opolskie Centrum Onkologii szykuje "białą sobotę" Konsultacje ze specjalistami, mammografia i badania znamion skórnych, a przede wszystkim poprawa świadomości o profilaktyce chorób nowotworowych to główny… » więcej 2021-07-29, godz. 10:00 Opole: już w sierpniu kierowcy przejadą poszerzoną obwodnicą Piastowską. Prace są na ukończeniu - Nieco wcześniej niż planowaliśmy, bo w sierpniu nastąpią odbiory techniczne dodatkowych dwóch pasów ruchu w ciągu obwodnicy Piastowskiej - poinformowała… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Spadek liczby szczepień w powiecie prudnickim. "Nie możemy być niezaszczepieni, bo narażamy nie tylko swoje życie" Dramatycznie spadła liczba szczepień przeciw COVID -19 w powiecie prudnickim. Mimo słabej frekwencji, tamtejsze starostwo zdecydowało, że nadal będzie funkcjonował… » więcej 2021-07-29, godz. 08:15 Krapkowicki szpital w sobotę będzie nieczynny. Powodem jest wymiana systemu elektrycznego Szpital w Krapkowicach w sobotę (31.07) przez kilka godzin będzie nieczynny. W budynku zostanie wyłączony prąd. Jest to niezbędne, aby elektrycy mogli wymienić… » więcej 2021-07-29, godz. 07:00 W niedzielę ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu opolskich parafiach W niedzielę (01.08) ruszą szczepienia przeciw COVID-19 w dziesięciu parafiach w regionie. Wojewoda opolski porozumiał się w tej sprawie z biskupem. To jedno… » więcej 2021-07-28, godz. 21:30 Raport dnia: blisko 140 nowych zakażeń w kraju, w tym jedno w regionie. Szczepienia przeciw COVID-19 także w dziesięciu… Jeden przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (28.07) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 infekcjach… » więcej 2021-07-28, godz. 20:00 Prudnik: rzeźba w brązie upamiętni sławnego mistrza kolarstwa Stanisława Szozdę Stanisław Szozda będzie upamiętniony w Prudniku. Jego postać naturalnej wielkości, odlana z brązu, stanie obok hali sportowej I LO. Jest on jednym z najwybitniejszych… » więcej 2021-07-28, godz. 19:00 Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trzech mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo… Sąd Apelacyjny nie przedłużył aresztu tymczasowego jednemu z trójki mężczyzn podejrzanych o podwójne zabójstwo przy ul. Duboisa w Opolu. Mężczyzna może… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »