Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-06, 13:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Rusza przebudowa oddziału ratunkowego w USK w Opolu. Szykuje się wiele zmian dla pacjentów i personelu

SOR w USK [fot. USK]
SOR w USK [fot. USK]
Podpisanie umowy na przebudowę SOR w USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umowy na przebudowę SOR w USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umowy na przebudowę SOR w USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Podpisanie umowy na przebudowę SOR w USK w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
SOR w USK [fot. USK]
SOR w USK [fot. USK]
SOR w USK [fot. USK]
SOR w USK [fot. USK]
Powstanie dodatkowy budynek a obecny przejdzie modernizację. W poniedziałek (10.06) ruszy przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Centrum Urazowego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
Najważniejsza zmiana, to dobudowanie dodatkowego obiektu. Pozwoli to na zwiększenie liczby gabinetów, usprawni i zmieni dotychczasowy system przyjmowania pacjentów.

- Dzięki tej inwestycji pacjenci będą mieli znacznie większy komfort, ale dotyczy to również personelu medycznego - mówi Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu. - Pracujemy w trochę starym systemie SOR, a chcemy mieć zupełnie inną organizację pracy. Po pierwsze rozdzielamy część przyjęcia planowego pacjenta od przyjęcia pacjenta ostrego. Do tego jest rozdzielenie funkcji przyjęcia pacjentów pediatrycznych. Będą oni wydzieleni od pacjentów dorosłych.

Rocznie szpitalny oddział ratunkowy w USK obsługuje około 55 tysięcy pacjentów. W czasie remontu liczba nie spadnie, bo szpital przygotuje zapasowe gabinety.

- Mamy doświadczenie w tego typu pracach - zaznacza Jan Mistur, członek zarządu firmy Polbau, która jest wykonawcą tej inwestycji. - Będziemy starali się ograniczyć wszystkie trudności. Na tego typu obiektach już pracowaliśmy wcześniej. Między innymi w Oleśnie, w szpitalu MSWiA w Opolu. Wcześniej zresztą przeprowadzaliśmy dwa obiekty także w tej placówce.

Przebudowa SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu będzie kosztowała 7,8 miliona złotych. Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Przebudowa ma potrwać do stycznia przyszłego roku.
Dariusz Madera
Jan Mistur

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 21:30 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »