Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-20, 14:12 Autor: Witold Wośtak

Wampiry znów oddają krew na Politechnice Opolskiej. Zbiórka potrwa do jutra

Wampiriada na Politechnice Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Wampiriada na Politechnice Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Wampiriada na Politechnice Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Wampiriada na Politechnice Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Wampiriada na Politechnice Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Wampiriada na Politechnice Opolskiej [fot. Witold Wośtak]
Trwa Wampiriada na Politechnice Opolskiej. W największej akcji krwiodawstwa na Opolszczyźnie biorą udział przede wszystkim studenci, ale każda zdrowa osoba może podzielić się tym bezcennym lekiem. Wampiriada ma już 10 lat.
- Zorganizowane akcje, między innymi na uczelniach, pozwalają na zebranie większej ilości krwi - przyznaje Elżbieta Saroka, pielęgniarka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

- Po pierwsze te akcje są rozpropagowane, a po drugie one są dobrze zorganizowane i z dodatkowymi atrakcjami. Tutaj państwo mają zaplanowany dzień, bo wiedzą wcześniej o akcji i przekładają zajęcia lub zawczasu przygotowują się. Studenci korzystają więc bardzo chętnie. Poza tym ważny jest przykład, bo jak idzie jedna osoba, to przyprowadza ze sobą cztery kolejne.

Studenci oddający krew zdają sobie sprawę, że w ten sposób mogą znacząco pomóc drugiemu człowiekowi.

Jeden ze studentów uważa, że jeśli teraz on pomoże komuś, kiedyś wsparcie powróci do niego w razie potrzeby. Studentka wychowania fizycznego jest przekonana, że po prostu trzeba pomagać innym i dać coś od siebie, bo można uratować komuś życie. Do tego dochodzi radość i satysfakcja ze świadomości, że ktoś może zostać uratowany dzięki jej krwi. Drugi student porównuje oddanie krwi do wsparcia finansowego różnych zbiórek. Ocenia, że po udziale w akcji krwiodawstwa czuje się lepiej i lżej na duchu.

Zbiórka krwi w Łączniku politechniki przy ulicy Mikołajczyka będzie prowadzona też jutro (21.11) od 9:00 do 14:00.

Radio Opole objęło Wampiriadę patronatem medialnym.
Elżbieta Saroka
Studenci

Wiadomości z regionu

2020-10-23, godz. 21:15 Dyskutują o problemach i wyzwaniach młodych ludzi. II Opolski Kongres Młodzieży z powodu pandemii przeniósł się… O problemach edukacji w czasie pandemii, przedsiębiorczości i walce ze stresem dyskutują uczestnicy II Opolskiego Kongresu Młodzieży. Z powodu obecnej sytuacji… » więcej 2020-10-23, godz. 21:15 Nowe obostrzenia dla wyjeżdżających z Polski do Niemiec Podróżując do Niemiec trzeba będzie liczyć się z obowiązkiem przedstawienia negatywnego wyniku na obecność koronawirusa lub wykonania takiego testu na… » więcej 2020-10-23, godz. 19:45 Raport dnia: kolejny rekord zakażeń w kraju. Od soboty cała Polska objęta czerwoną strefą 401 przypadków zakażenia koronawirusem i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (23.10) na Opolszczyźnie. To oznacza, że od początku pandemii patogen z… » więcej 2020-10-23, godz. 19:15 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie i kradzież. Pomogli mieszkańcy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednego ze sklepów w mieście i kradzież. » więcej 2020-10-23, godz. 19:00 Wysłużone policyjne samochody zyskały nowe życie. Będą się na nich uczyć przyszli technicy i mechanicy Trzy samochody, które przez wiele lat służyły opolskim policjantom, teraz dostaną drugie życie. » więcej 2020-10-23, godz. 18:30 "Po kilka godzin szukamy miejsc dla pacjentów z koronawirusem". Dyrektor USK apeluje o poprawę koordynacji działań - Koordynacja w przekazywaniu zakażonych koronawirusem pacjentów do covidowych szpitali jest na bardzo słabym poziomie - ocenia dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2020-10-23, godz. 18:00 W Namysłowie stanie nowa Nike odlana z brązu. Mimo ostatnich remontów, pomnik rozpada się 200 tysięcy złotych będzie kosztować nowy pomnik Nike w centrum Namysłowa. Odlana z brązu rzeźba zastąpi prawie 5,5-metrowy betonowy monument, który po… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 Opolska Lewica będzie protestować przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego o aborcji eugenicznej 'To barbarzyńska sytuacja i wyrok na kobiety' - mówiono podczas konferencji prasowej Lewicy, którą zorganizowano przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w… » więcej 2020-10-23, godz. 17:30 W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny. Przyjęto 19 pacjentów. "To było ogromne… W Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich uruchomiono oddział zakaźny z 25 łóżkami dla pacjentów zakażonych koronawirusem. » więcej 2020-10-23, godz. 16:30 Straż Graniczna kontroluje legalność pobytu cudzoziemców. Także na Opolszczyźnie W minionym tygodniu funkcjonariusze placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu, w wyniku kontroli legalności pobytu przeprowadzonych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***