Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-03, 15:50 Autor: Marzena Śmierciak

Nowa piątka Morawieckiego. Komentarz posłanki PiS Katarzyny Czochary

Katarzyna Czochara zabiega o miejsca pracy dla Prudnika [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara zabiega o miejsca pracy dla Prudnika [zdj. Radio Opole]
- "Nowa piątka Morawieckiego" pokazuje, że PiS jest blisko mieszkańców kraju - stwierdziła dziś (03.09) w "Poglądach i osądach" posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. Nasz drugi poranny gość odniósł się do niedzielnej konwencji wyborczej ugrupowania.
- Przed jesiennymi wyborami jesteśmy zjednoczeni, silni i gotowi do zmian, również na poziomie samorządowym, czyli w gminach i w powiatach - stwierdziła Katarzyna Czochara. - My, jako Zjednoczona Prawica, pokazaliśmy przez ostanie trzy lata, że możliwe jest dotrzymywanie słowa danego wyborcom.

- Jak mówiliśmy już wielokrotnie, my chcemy słuchać i słuchamy naprawdę bardzo uważnie i te tematy, które najczęściej się pojawiały na spotkaniach z mieszkańcami, zostały ujęte w tych wszystkich założenia [red. tzw. w nowej piątce Morawieckiego]. To między innymi kwestia nieodpowiedniej infrastruktury drogowej, czy chodnikowej w takich małych miejscowościach, gdzie nasze pociechy idąc do szkoły narażone są na duże niebezpieczeństwo - tłumaczył Czochara.

Przypomnijmy, że premier zapowiedział wczoraj (02.09) m.in. budowę lub naprawę chodników prowadzących do szkoły.

Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Warszawie przedstawił pięć punktów dla samorządów. Pierwszy z nich dotyczy ocieplenia mieszkań - we wrześniu ma się rozpocząć program termomodernizacji "ciepły dom" oraz segregacji śmieci, który ma się przyczynić do poprawy stanu środowiska.

Propozycja dotycząca osób starszych zakłada co najmniej dwukrotne zwiększenie wydatków na domy seniora. Na młodych ludzi premier chce przeznaczyć 500 mln złotych - to tematyczne place zabaw dla dzieci, ośrodki sportowe, siłownie plenerowe.

Trzeci punkt "Nowoczesna gmina" przewiduje współfinansowanie napraw chodników i renowacji dworców kolejowych. Premier zapowiedział, że rząd zainwestuje w ten cel miliardy złotych.

Czwarta propozycja to 100 megabitów na 100-lecie niepodległości. Ostatnia z propozycji dotyczy przeznaczania środków na budżety obywatelskie dla gmin miejsko-wiejskich i wiejskich. Premier Morawiecki powiedział, że na wsparcie tych budżetów zostanie przeznaczone 300 mln złotych.
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2021-07-26, godz. 14:38 Namysłowianie dłużej poczekają na nowy pomnik Nike. "Wykonawca rzeźby popełnił błąd" Namysłowska Nike wróciła do miasta. Nowa rzeźba odlana z brązu nie gościła jednak zbyt długo na Placu Wolności, ponieważ okazało się, że znacznie… » więcej 2021-07-26, godz. 14:00 Coraz mniej mieszkańców powiatu nyskiego szczepi się przeciw COVID-19. "Mała liczba nowych zakażeń daje złudne poczucie… Spada zainteresowanie szczepieniami w powiecie nyskim. Władze powiatu zachęcają mieszkańców, by nie lekceważyli zagrożenia, jakie niesie ze sobą koron… » więcej 2021-07-26, godz. 13:57 Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie w tarapatach Opolscy strażacy pomogli kaczej rodzinie, która utknęła w zbiorniku retencyjnym na terenie jednej z firm w Opolu. Ze względu na strome podejście ptaki nie… » więcej 2021-07-26, godz. 12:35 24-letni kędzierzynianin zaginął w Tatrach 24-letni Kornel Kosarzycki z Kędzierzyna-Koźla zaginął w Tatrach. Wybrał się w góry 15 lipca. Był w rejonie doliny Białej Wody, skąd w weekend wrócił… » więcej 2021-07-26, godz. 11:58 Coraz więcej pożarów na polach - to efekt żniw i pogody Żniwa w pełni i coraz częściej dochodzi do pożarów zboża na pniu. Brak opadów, wysokie temperatury i mocne wiatry sprawiają, że ogień szybko się rozprzestrzenia… » więcej 2021-07-26, godz. 11:01 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 70 nowych zachorowań na COVID-19. W regionie zakaziła się jedna osoba [INF… Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 74 nowych zakażeniach koronawirusem, w tym o jednym na Opolszczyźnie. W kraju nie odnotowano zgonów spowodowanych COVID-19… » więcej 2021-07-26, godz. 10:29 Jest nowe ostrzeżenie służb meteo. Popołudnie i noc mogą być burzowe Burze z gradem zapowiadają służby meteo na poniedziałkowe popołudnie. Mamy ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów naszego województwa. » więcej 2021-07-26, godz. 10:05 2 policjanci z Kędzierzyna-Koźla wyróżnieni za poświęcenie dla innych. Uratowali kobietę, pod którą załamał… St. asp. Marek Jakubiec oraz sierż. Jakub Hencel z policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali wyróżnieni odznaką im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Odznaczenia… » więcej 2021-07-26, godz. 08:53 Nowi pacjenci trafiają do szpitala tymczasowego w Opolu. "Coś się zaczyna zmieniać w otoczeniu" - Obecnie w opolskim szpitalu tymczasowym przebywa siedmiu pacjentów, w tym trzech na OIOM-ie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Dariusz Madera, dyrektor… » więcej 2021-07-26, godz. 08:30 Skończyli remontować drogi, już szykują się do przyszłorocznych prac Gmina Izbicko zakończyła zaplanowane na ten rok remonty i przebudowy dróg gminnych. Nie oznacza to, że urzędnicy do końca roku nie będą się zajmować… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »