Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-22, 13:30 Autor: Joanna Matlak

Projekt "Restart" wystartuje jesienią. Najpierw trzeba wyremontować budynek

Projekt "Restart" wystartuje jesienią [fot. googlemaps]
Projekt "Restart" wystartuje jesienią [fot. googlemaps]
Zdjęcie przykładowe. Targi pracy w Nysie © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Zdjęcie przykładowe. Targi pracy w Nysie © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Najpierw remont budynku, a potem rozpoczęcie projektu. W ubiegłym tygodniu rozpisano przetarg na odnowienie obiektu przy ul. Sienkiewicza 29 w Opolu, który później stanie się miejscem pracy dla osób bezrobotnych uczestniczących w projekcie „Restart”.
To inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, w której grupa 30 osób bezrobotnych z tzw. trzeciego sektora, będzie wykonywać proste prace np. naprawę mebli czy drobne prace rzemieślnicze.

- Dla tych osób będzie to próba powrotu na rynek pracy, co czasem nie jest łatwe – mówi Zdzisław Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

- Pierwsze kroki będą stawiać pod opieką naszych specjalistów, czyli doradców zawodowych, psychologów, pedagogów i pracowników socjalnych. To tak szeroko brzmi, ale to musi być wywarcie takiego wpływu na człowieka, by on zyskał przekonanie o swojej mocy i o potrzebie zmiany stylu swojego życia, a tego sam zrobić nie potrafi - mówi Markiewicz.

Bezrobotni, którzy wezmą udział w projekcie zostaną podzieleni na trzy grupy po 10 osób i każda grupa będzie pracować przez pół roku. Projekt „Restart” wystartuje jesienią.
Zdzisław Markiewicz

Wiadomości z regionu

2022-09-27, godz. 18:30 Filtracja poprawiła parametry wody w Jeziorze Turawskim. Optymistyczne wyniki trzyletniego projektu naukowców Sprawdził się nowatorski system filtracji wody w Jeziorze Turawskim. To główny wniosek z trzyletniego projektu dotyczącego zbiorników retencyjnych. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Pracownicy i dziennikarze Radia Opole dobrze wiedzą, jak wykonać pierwszą pomoc [ZDJĘCIA] Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u noworodka, dziecka i osoby dorosłej - tego mogli dowiedzieć się dziś (27.09) pracownicy i… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. "Było największym takim państwem w całej Europie" [ZDJĘCIA] 27 września 83 lata temu w oblężonej Warszawie utworzona została Służba Zwycięstwu Polski. Była to pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa… » więcej 2022-09-27, godz. 17:00 Są już razem ponad 50 lat. Opolskie małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA… Były łzy wzruszenia, bukiety kwiatów, szampan i medale. W opolskim ratuszu wyróżniono dziś (27.09) 20 par, które ponad 50 lat temu w urzędzie stanu cywilnego… » więcej 2022-09-27, godz. 16:40 Mieszkaniec Opola pyta o brak polskich flag w mieście. Rzecznik ratusza odpowiada, że są sprecyzowane przepisy O brak polskich flag na budynkach, pomnikach i masztach administrowanych przez Urząd Miasta Opola pyta Łukasz Gruca. Miłośnik lokalnej historii oraz patriota… » więcej 2022-09-27, godz. 16:30 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Śląsku Opolskim ma 75 lat. Działacze świętowali jubileusz w brzeskim zamku [ZD… Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętuje 75-lecie istnienia swoich opolskich struktur. Z tej okazji działacze, a także osoby i instytucje zaprzyjaźnione z… » więcej 2022-09-27, godz. 16:00 Samorządy szukają pomysłów na oszczędzanie energii. "Zacznijmy korzystać z prądu, tak jak u siebie w domu" Od 1 października administracja rządowa i samorządowa będzie musiała obniżyć zużycie energii o 10 procent. Tak wynika z założeń tarczy solidarnościowej… » więcej 2022-09-27, godz. 15:30 Włamali się po alkohol. Po wszystkim jeden ze sprawców ostrzelał dom z wiatrówki Aby zdobyć alkohol, włamali się do mieszkania. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych z Lewina Brzeskiego, para złodziei szybko przekonała się, że nie… » więcej 2022-09-27, godz. 12:40 Radni województwa opolskiego dyskutują dziś o finansach regionu. Odznaczyli też dwie instytucje Trwa 46. sesja sejmiku województwa opolskiego. Wśród tematów między innymi analiza regionalnego rynku pracy w pierwszym półroczu oraz udzielenie pomocy… » więcej 2022-09-27, godz. 11:45 "Ryby głosu nie mają, a rzeki to nie śmietnik". Opolscy przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z apelem do rządz… Zakaz wylewania nieczystości do rzek, wdrożenie stałego monitorowania jakości wód i pomoc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku zanieczyszczenia Odry… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »