Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-20, 11:30 Autor: Joanna Matlak

Radny Piotr Mielec wzmacnia klub prezydenta Opola

Radny Piotr Mielec wzmacnia klub prezydenta Opola [fot. Joanna Matlak]
Radny Piotr Mielec wzmacnia klub prezydenta Opola [fot. Joanna Matlak]
Zmiany w Radzie Miasta Opola. Do klubu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego przechodzi Piotr Mielec, radny niezależny, kiedyś członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mielec zadeklarował też poparcie dla urzędującego prezydenta jeśli ten będzie ubiegał się o reelekcję.
Informację o tym przekazał na szczycie tzw. Górki Śmierci na osiedlu Armii Krajowej.

- Mamy ze sobą wiele wspólnego, mieszkaliśmy na jednym osiedlu, na studiach rozpoczęliśmy działalność polityczną – mówi Piotr Mielec i dodaje, że stoi za nim większa grupa ludzi, która także będzie wspierać prezydenta. - Przyglądałem się działalności prezydenta i krokom, które podejmuje na rzecz miasta i nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że przez ostatnie cztery lata Opole się rozwinęło. Widać to dookoła, choćby przez liczbę inwestycji. Absolutnie nie widzę żadnego kontrkandydata, który mógłby zagrozić prezydentowi - mówi Mielec.

- Radny Mielec jest osobą, która w pierwszej kolejności myśli o mieście - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Jest też osobą o poglądach lewicowych, ja też podejmowałem wiele inicjatyw, które do tego elektoratu są skierowane, więc bardzo cieszy mnie, że będziemy współpracować - dodaje prezydent.

- Na pewno istotne jest doświadczenie pana radnego, jest jedną z najważniejszą osób, jeśli chodzi o turystykę w województwie opolskim. To, że my z panem radnym przez pewien czas nie zawsze się zgadzaliśmy czy wspieraliśmy, to tylko potwierdzenie tego, że dziś rozmawiamy szczerze i przez ten czas, kiedy byliśmy w tej kadencji jako radny i prezydent, przekonaliśmy się wzajemnie do tej współpracy - mówi Wiśniewski.

- Nasz klub jako jedyny wzmacnia się i jest teraz największy w radzie miasta - mówi Łukasz Sowada, przewodniczący klubu radnych prezydenta. - W sytuacji kiedy inne kluby toczą konflikty, toczą dziwne, karmazynowe koalicje, my się wzmacniamy i jednoczymy wokół Opola - dodaje Sowada.

Radny Piotr Mielec w połowie marca opuścił Sojusz Lewicy Demokratycznej, gdy partia nie zdecydowała się wystawić go jako kandydata na prezydenta miasta. Przez kilka miesięcy pozostawał radnym niezależnym. Po jego przejściu, klub prezydenta będzie liczył siedmiu członków.
Piotr Mielec
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2021-05-18, godz. 21:00 Raport dnia: ponad 1700 nowych zakażeń w kraju i 41 na Opolszczyźnie. Są wolne miejsca na szczepienia, trwa odmrażanie… 41 zakażeń koronawirusem i śmierć 6 mieszkańców potwierdzono dziś (18.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-05-18, godz. 19:45 Kamera monitoringu znów nagrała wandala. Takich przypadków jest więcej, wszystkie są zgłaszane policji Kolejny raz kamery gminnego monitoringu w Zdzieszowicach uchwyciły wandala, który dewastował siedziska miejskiego amfiteatru leśnego. Sprawa jest już zgłoszona… » więcej 2021-05-18, godz. 19:00 "Mamy szczepionki i wolne miejsca". Chętni na szczepienie przeciw COVID-19 mogą uzyskać termin w ciągu jednego dnia 411 tysięcy - tyle szczepień wykonano do tej pory na Opolszczyźnie. Od czerwca punkt szczepień powszechnych na opolskim lodowisku Toropol przestanie funkcjonować… » więcej 2021-05-18, godz. 18:15 Trzy seniorki straciły blisko 300 tysięcy złotych. Oszuści działający "na wypadek" i "na policjanta" znów aktyw… Oszuści działający metodą 'na policjanta' ponownie uaktywnili się w regionie. Tylko wczoraj (17.05) trzy seniorki straciły blisko 300 tysięcy złotych. » więcej 2021-05-18, godz. 17:30 Stołówka w jednej z głogóweckich podstawówek w końcu doczeka się remontu Przebudowa i rozbudowa czekają stołówkę i jadalnię szkoły podstawowej nr 2 w Głogówku. Trzeci wniosek złożony przez placówkę o dofinansowanie okazał… » więcej 2021-05-18, godz. 17:00 Odmrożenie szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Za tydzień placówka zacznie przyjmować pacjentów bez koronawirusa Dzisiaj (18.05) wojewoda opolski podjął decyzję o częściowym odmrożeniu i przywróceniu do działania dla pacjentów niecovidowych szpitala powiatowego w… » więcej 2021-05-18, godz. 16:15 "Każdy zapłaci mniejsze podatki, powstaną nowe mieszkania". Marcin Ociepa o programie Polski Ład Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, bon mieszkaniowy i społeczna inicjatywa mieszkaniowa - to główne filary wprowadzone przez Porozumienie… » więcej 2021-05-18, godz. 15:44 Drużyna UNI Opole ma nowego członka zespołu. Została nim wilczyca grzywiasta, którą siatkarki "adoptowały" Wilczyca grzywiasta z opolskiego zoo ma nowego sponsora. A dokładniej nie jednego, a kilkanaście osób. Została bowiem adoptowana przez siatkarki UNI Opole… » więcej 2021-05-18, godz. 15:30 Krapkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania i kradzieże Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty o wartości ponad 100 tysięcy złotych. » więcej 2021-05-18, godz. 14:23 Krapkowicka szkoła na nową pracownię gastronomiczną. Uczniowie zdobędą tam szlify przed podjęciem pracy W Zespole Szkół Specjalnych w Krapkowicach, w nieużywanej piwnicy powstała nowoczesna, świetnie wyposażona kuchnia. To miejsce, w którym uczniowie uczą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »