Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-29, 21:00 Autor: Joanna Matlak

"Natura formalna" vs. brak przeciwwskazań. Czy przy Cieplaku w Opolu powstanie lądowisko LPR?

Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Śmigłowiec LPR [fot. Maciej Stępień]
Wraca temat powstania lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w okolicy hali Cieplaka w Opolu. Na wczorajszej (28.05) prezentacji budowy stałej bazy LPR w Polskiej Nowej Wsi, wskazano, że brakuje takiego miejsca przy szpitalu na ul. Wodociągowej, do którego często są transportowani pacjenci z udarami.
- Dyrekcja o to zabiega, ale są przeszkody natury formalnej – mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa. - Dyrektor zabiegał o to, aby lądowisko było tam usytuowane, ale jest jakiś problem z Miastem Opole i zgodą na zorganizowanie tego lądowiska. Moim zdaniem miałoby to uzasadnienie, bo dotyczyłoby centrum miasta, obok jest Okrąglak, więc w przypadku imprez masowych podnosiłoby bezpieczeństwo - mówi Kolek.

- My nie widzimy przeciwwskazań, aby samorząd województwa wybudował lądowisko – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola.

- Jest przewidziany teren, trwają uzgodnienia. Jest miejsce gdzie takie lądowisko mogłoby być wybudowane. Nic mi nie wiadomo o problemach, wręcz mam informację, że gdyby zarząd województwa chciał takie lądowisko wybudować, to może zacząć nawet dzisiaj - mówi rzecznik.

Przypomnijmy, pomysł budowy lądowiska pojawił się przy okazji prezentacji koncepcji na przebudowę Cieplaka. W marcu wiceprezydent Przemysław Zych poinformował Radio Opole, że mimo, iż z projektu przebudowy zniknął pomysł lądowiska, to nie można wykluczyć, że powstanie w przyszłości. Do sprawy będziemy wracać.
Roman Kolek
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2021-09-27, godz. 21:30 82 lata temu zawiązano pierwsze struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W Opolu upamiętniono te wydarzenia [ZDJĘC… Msza święta, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie kwiatów i odczytanie listu od premiera Mateusza Morawieckiego. Tak wyglądały dzisiejsze (27.09) uroczystości… » więcej 2021-09-27, godz. 20:45 Raport dnia. Ponad 400 nowych infekcji w całej Polsce, nie zanotowano żadnego zgonu. Są nowe zakażenia COVID-19 wśród… 4 kolejne osoby zaraziły się koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (27.09) o 421 nowych zakażeniach w całej Polsce. » więcej 2021-09-27, godz. 19:55 Dwa pozytywne wyniki testu na COVID-19 w PSP 1 w Opolu. Jest kwarantanna Kolejne przypadki koronawirusa wśród opolskich uczniów. Jak informuje opolski ratusz COVID-19 stwierdzono u dwóch uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr… » więcej 2021-09-27, godz. 18:30 W Opolu powstanie nowy POZ. Będzie działać w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Czy będzie kto miał leczyć potr… Nowa przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Placówka ma służyć przede wszystkim… » więcej 2021-09-27, godz. 18:04 To zostało z przystanku w Jasionie. Policja zna już sprawcę zniszczenia Wczoraj (26.09) około południa policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu wiaty na trasie Prudnik-Dytmarów. » więcej 2021-09-27, godz. 17:15 W Głubczycach stanęła społeczna lodówka. "Żeby nieść pomoc tym, którzy sami nie zawsze są w stanie sobie por… Przed urzędem gminy w Głubczycach stanęła 'lodówka społeczna'. Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może tam zostawić niewykorzystane przez siebie produkty… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Sebastian Świderski wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! "Zrobię wszystko, żeby pracować i żeby… Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów… » więcej 2021-09-27, godz. 17:04 Podanie strzykawką leku do oka - startuje nowatorski program leczenia cukrzyków. Będzie prowadzony w dwóch szpitalach… Dwa szpitale w województwie- placówki w Kędzierzynie-Koźlu i Nysie - będą prowadzić nowatorski program leczenia pacjentów cierpiących na cukrzycowy obrzęk… » więcej 2021-09-27, godz. 15:25 Duże zaskoczenie i wielka niewiadoma. Komentarze po wyborach w Niemczech [AKTUALIZACJA] - Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU - tak wczorajsze (26.09) wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-09-27, godz. 15:05 Groźny pożar mieszkania w Brzegu. Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej Ogień pojawił się dziś (27.09) około godz. 12:50 w jednym z lokali budynku wielorodzinnego przy ul. Garbarskiej. Ewakuowano z niego 7 osób. Dwie z nich oraz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »