Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-23, 13:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Rajd rowerowy zainauguruje opolskie Dni Rodzicielstwa Zastępczego

Rodzina [fot.www.jestemrodzicem.pl]
Rodzina [fot.www.jestemrodzicem.pl]
Już po raz drugi całe rodziny przejadą ulicami Opola, by zwrócić uwagę na narastający problem związany z brakiem rodzin zastępczych. W programie tegorocznych obchodów jest także integracyjny piknik i dni otwarte w Dziale Opieki nad Rodziną i Dzieckiem w Opolu. początek imprezy w piątek.
Każdy uczestnik rajdu na starcie otrzyma pamiątkową koszulkę z napisem „Potrzebuję Cię. Zostań rodziną zastępczą”.
- Chcemy rozpropagować idee pieczy zastępczej, temu poświęcamy aż dwa dni - mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor opolskiego MOPR. - Wszyscy, którzy niekoniecznie chcą być rodzicami zastępczymi, ale uważają, że lepszym miejscem dla dziecka jest rodzina zastępcza, niż placówka opiekuńczo-wychowawcza, to może się do nas dołączyć. Zrobimy razem coś fajnego pod hasłem "Potrzebuję Cię. Zostań Rodziną Zastępczą". Być może uda nam się pozyskać chociaż jedną rodzinę, która zaopiekuje się dzieckiem, nad którym rodzice tymczasowo nie mogą sprawować opieki - dodaje Kozak.

Rajd rozpoczyna się w piątek godzinie 18.00 na placu Wolności. Następnego dnia, w sobotę (26.05) od godziny 11.00 na stadionie przy ulicy Sosnowskiego zaplanowano integracyjny piknik rodzin zastępczych, w którym mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Tam pojawią się m.in. punkty informacyjne oraz mnóstwo zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

Podczas tegorocznych obchodów pracownicy Działu Opieki nad Rodziną i Dzieckiem będą udzielać szczegółowych informacji na temat zasad zakładania i obowiązków wynikających z prowadzenia rodzin zastępczych. Dni Otwarte placówki planowane są na 30 maja.
Małgorzata Kozak

Wiadomości z regionu

2022-10-01, godz. 17:10 Prawie 2,5 tysiąca pierogów dało Krapkowicom rekord Polski. Najcięższa dynia ważyła ponad 600 kilogramów [ZDJ… Padł rekord Polski w lepieniu pierogów z dynią podczas Bania Fest, czyli Festiwalu Dyni w Sercu Opolszczyzny. Na parkingu Starostwa Powiatowego w Krapkowicach… » więcej 2022-10-01, godz. 15:00 Nyski "Mechanik" będzie miał wirtualną strzelnicę Powiat nyski buduje wirtualną strzelnicę. Zlokalizowana zostanie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, placówce oświatowej podlegającej… » więcej 2022-10-01, godz. 13:45 Brzeskie muzeum w ten weekend zaprasza seniorów na darmowe zwiedzanie. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji Do końca weekendu można brać udział w bezpłatnych warsztatach i prelekcjach w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Placówka zaprasza też na zwiedzanie swoich… » więcej 2022-10-01, godz. 13:30 Opole: dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu 1 Maja i Reymonta Do tego zdarzenia doszło przed godziną 13. Według wstępnych informacji nie ma osób poszkodowanych. » więcej 2022-10-01, godz. 12:30 Reaktywowane dyplomarium na Uniwersytecie Opolskim. Około 60 absolwentów w czarnych togach powróciło na wydział Około 60 tegorocznych absolwentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Opolskiego wzięło udział w reaktywowanym po latach dyplomarium. » więcej 2022-10-01, godz. 11:15 Pandemia przyspieszyła rozwój innowacji w polskiej szkole, ale nadal jest o czym rozmawiać. Nauczyciele przyjechali… O innowacyjnej edukacji rozmawiają dzisiaj (01.10) nauczyciele i specjaliści w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 1 w Opolu. Do stolicy województwa… » więcej 2022-10-01, godz. 10:30 Sobota z warsztatami ekologicznymi i pieczonym ziemniakiem w Kluczborku. Można pomóc Antosiowi z Wołczyna Na dwie ciekawe inicjatywy zaprasza Centrum Kultury w Kluczborku. Przed południem (o 11:00) rozpocznie się Eko-piknik dotowany przez urząd marszałkowski. » więcej 2022-10-01, godz. 08:00 Brzeg: remont ulicy Reymonta jednak z rządowym dofinansowaniem. Miasto chce szukać wykonawcy prac Ulica Reymonta w Brzegu zostanie wyremontowana. Miasto otrzymało dofinansowanie do tej inwestycji. » więcej 2022-10-01, godz. 07:15 Z ośmiu wariantów obwodnicy Zawady zostały trzy. "Z tymi, które otrzymały najwięcej punktów idziemy dalej" Trzy spośród ośmiu wariantów obwodnicy Zawady będzie brała pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Decyzja ma związek z zakończeniem… » więcej 2022-09-30, godz. 21:15 Czy burmistrz Brzegu porównał radnych do NKWD-owskich sądów doraźnych? "Zrozumiano mnie nieopatrznie. Przepraszam" Zaognia się konflikt między burmistrzem Brzegu a częścią radnych. Po jednej z kontroli komisji rewizyjnych, włodarz miasta nazwał jej członków 'dwojką'… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »