Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-20, 13:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Hasło "Przebojowe Opole" wraz z nowym logo będą promować stolicę regionu

Prezentacja nowego hasła promocyjnego i logo Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
Prezentacja nowego hasła promocyjnego i logo Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
Prezentacja nowego hasła promocyjnego i logo Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
Prezentacja nowego hasła promocyjnego i logo Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
Prezentacja nowego hasła promocyjnego i logo Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
Prezentacja nowego hasła promocyjnego i logo Opola [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Przebojowe Opole" to nowe hasło promocyjne miasta. Stolica regionu ma też nowe logo przygotowane przez urząd miasta we współpracy z artystą plastykiem - Zbigniewem Pelonem. Nowy znak graficzny będzie promowany od 2018 roku po zakończeniu jubileuszu 800-lecia Opola.
Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że logo oraz nowe hasło promocyjne wprost nawiązują do festiwalu opolskiego, bo to pierwsze skojarzenie ze stolicą regionu.

- Paryż zawsze będzie się kojarzył z Wieżą Eiffla i nikt tam nie szuka nowego skojarzenia, a dlaczego my skoro kojarzymy się z fantastycznymi imprezami i wielkim wkładem do polskiej kultury mielibyśmy od tego uciekać - mówi Wiśniewski. - Jednocześnie słowo "przebój" bardzo ładnie przekłada się na inne połączenia typu "przeboje biznesu", "przeboje sportu". Łatwo to się wymawia, a poza tym jest to dynamiczne słowo w swojej wymowie.

- Nowe logo Opola jest literą "O", którego środek kojarzy się z uproszczonym symbolem nuty, a całość można odczytywać jako nawiązanie kształtem do płyty winylowej - wyjaśnia artysta Zbigniew Pelon.

- Kolory zostały tak dobrane, aby oddać zaznaczaną w haśle promocyjnym "przebojowość" miasta - kontynuuje Pelon. - To jest de facto fragment większej strategii. Każdy z tych kolorów występuje później w monochromacie, w kolorze danego rytmu miasta: kultury, biznesu czy przemysłu. Główny logotyp ma je wszystkie łączyć.

Koszt opracowania nowego logo wraz z podstawową Księgą Znaku określającą zasady jego użycia i przykłady zastosowania to 10 tysięcy złotych.
Arkadiusz Wiśniewski
Zbigniew Pelon

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »