Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-05-11, 20:42 Autor: Kacper Śnigórski

Matka wystawiła córki konkubentowi? 3,5 roku więzienia dla pary za molestowanie dzieci

Sędzia Mateusz Świst w trakcie ogłaszania wyroku [fot. Kacper Śnigórski]
Sędzia Mateusz Świst w trakcie ogłaszania wyroku [fot. Kacper Śnigórski]
Matka piątki dzieci Kamila Z. i jej konkubent Roman S. zostali skazani na kary 3,5 roku więzienia za molestowanie dwójki dzieci. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jedna z molestowanych dziewczynek opowiedziała historię swojej koleżance. Ta zaalarmowała szkołę, a sprawa trafiła do prokuratury.
Po jakimś czasie pokrzywdzone odwołały swoje oskarżenia, twierdząc, że to przez ciągłe kłótnie z matką. Sąd nie dał temu wiary, skazując kobietę i jej konkubenta.

Zdaniem sądu córki Kamili Z. zostały zmuszone do rozebranie się i wtedy doszło do tzw. innych czynności seksualnych - uzasadniał wyrok sędzia Mateusz Świst.

- To matka zaciągnęła te dziewczynki. To nie było tak, że oskarżony chciał. Ona zapewne tak mówiła, jak masz dopuszczać się zdrady poza domem, to ja się na to nie zgadzam. W domu - proszę bardzo - są te córki. Przyprowadziła te córki, kazała się rozebrać, groziła pobiciem. Tę starszą córkę, która nie chciała, uderzyła. To dziwne, bo to jest matka, która powinna je chronić - dodaje sędzia Świst.

Pokrzywdzone przed sądem odwołały swoje oskarżające zeznania, ale sąd w to nie uwierzył.

- Poprzedzone to było pewnym rachunkiem zysków i strat. Starsza pokrzywdzona uznała, że to się zdarzyło i nieodstanie, ale szkoda dla jej rodziny będzie większa, jak to wyjdzie na jaw. To przejawiało się w zeznaniach świadków, że ona bała się, że rodzeństwo trafi do domu dziecka, a matka do więzienia. Że być może to ona będzie musiała zajmować się tymi dziećmi - uzasadniał sędzia Świst.

Oskarżeni do końca twierdzili, że dzieci to sobie wymyśliły i nie przyznawali się do winy. Na ogłoszeniu wyroku nie pojawili się.

Proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Opolu. Wyrok jest nieprawomocny.
Sędzia Mateusz Świst cz. 1
Sędzia Mateusz Świst cz. 2

Wiadomości z regionu

2024-05-26, godz. 14:10 Gimnastyka, sztuki walki, strefa moto. Dzień Sportu w Opolu przyciągnął tłumy mieszkańców Opolskie kluby sportowe zaprezentowały swoją ofertę podczas Dnia Sportu w Toyota Park w Opolu. » więcej 2024-05-26, godz. 12:00 Szycie chirurgiczne. III miejsce opolskich studentów w akademickich mistrzostwach Rafał Rajski, Antoni Morrison, Aleksander Mateja, Maria Werner z Uniwersytetu Opolskiego zajęli trzecie miejsce w V Akademickich Mistrzostwach Polski w Szyciu… » więcej 2024-05-26, godz. 10:30 Serwal Lambo odnaleziony. Spostrzegł go przy granicy z Czechami przejeżdżający kierowca Po 10 dniach poszukiwań dziś w nocy (26.05) udało się odnaleźć Lambo, serwala afrykańskiego. Zwierzę uciekło 16 maja z prywatnej posesji w Długomiłowicach… » więcej 2024-05-26, godz. 10:00 Pojazd członowy z usterkami. Kontrola ITD w Osowcu Pęknięta szyba, brak tarczy hamulcowej, nadmierne zużycie jednej z opon, tachograf bez kalibracji - to tylko niektóre przewinienia, jakie wykryli inspektorzy… » więcej 2024-05-26, godz. 09:10 Burze na Opolszczyźnie. Jest ostrzeżenie synoptyków oraz alert RCB Kolejne ostrzeżenie przed burzami na Opolszczyźnie. IMGW we Wrocławiu ostrzega mieszkańców wszystkich powiatów w województwie opolskim o niebezpiecznych… » więcej 2024-05-26, godz. 09:00 Turyści zachwyceni kwitnącym ogrodem dendrologicznym w Lipnie Końcówka maja to jeden z najlepszych momentów na odwiedzenie arboretum w Lipnie obok Niemodlina. Obecnie w ogrodzie dendrologicznym kwitną azalie, różaneczniki… » więcej 2024-05-26, godz. 07:30 Dzisiaj Dzień Matki. Opolskie przedszkolaki ze specjalnymi życzeniami Przygotowują śniadania, dbają o nas, kiedy jesteśmy chorzy, a kiedy trzeba to zaplotą warkocza czy zagrają w piłkę. Mowa oczywiście o mamach, które dziś… » więcej 2024-05-25, godz. 23:18 Zderzenie osobówki z motocyklistą koło Zimnic Małych Do tego zdarzenia doszło w rejonie remontowanego odcinka drogi krajowej nr 45, w miejscu, gdzie droga jest zwężona. » więcej 2024-05-25, godz. 20:30 Życzliwość i wesoła atmosfera w Betanii. "Przez pikniki odczarowujemy mity o hospicjum" 'Hospicjum nie musi kojarzyć się wyłącznie z ostatnim etapem życia'. Takie było przesłanie dzisiejszego (25.05) 'Pikniku dla Betanii' w siedzibie Stowarzyszenia… » więcej 2024-05-25, godz. 17:45 Są najlepszymi policjantami drogówki w opolskim garnizonie i pojadą na konkurs krajowy Z sześcioma konkurencjami mierzyli się kandydaci do tytułu najlepszego 'Policjanta Ruchu Drogowego' w województwie opolskim. Wygrał sierżant sztabowy Michał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »