Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-09-15, 11:16

Woda jest cenna - jak mądrze z niej korzystać? Rozmowa z Magdaleną Poprawką

Magdalena Poprawka
Magdalena Poprawka
Jeśli obecne tendencje nie zostaną odwrócone, czeka nas 40-procentowy spadek dostępności do wody pitnej w 2030 roku - alarmuje ONZ. Czego o gospodarce wodnej mogą nauczyć nas starożytne cywilizacje? Jakie rozwiązania wprowadza się obecnie, aby zaoszczędzać cenne zasoby Ziemi? Na ten temat rozmawialiśmy z projektantką ogrodów wrażliwą na kwestie zrównoważonego rozwoju - Magdaleną Poprwaką.
2021-09-12, 11:57

Jak słyszymy innych, a oni nas? Rozmowa z Ewą Kosowską-Korniak

Ewa Kosowska-Korniak [fot. Katarzyna Zawadzka]
Ewa Kosowska-Korniak [fot. Katarzyna Zawadzka]
Dlaczego zdarza nam się usłyszeć coś innego niż rozmówca miał na myśli? Jak można naprawiać komunikacyjne niepowodzenia, aby nie zamieniły się w spór? Którym uchem z modelu von Thuna słyszymy najczęściej - rzeczowym, wzajemnej relacji, ujawniania siebie, a może apelu? O tym wszystkim rozmawiałyśmy z dr Ewą Kosowską-Kroniak - ekspertką WSB ds. komunikacji i mediacji oraz mediatorką. Poruszyłyśmy także wątek tzw. analizy transakcyjnej, czyli komunikacji z poziomu dziecka, dorosłego i rodzica. Warto mieć świadomość, w jaką rolę wchodzimy komunikując się z drugą osobą. Posłuchajcie!
2021-09-07, 14:29

O kobiecej sile i solidarności. Rozmowa z Haliną Mlynkovą

Halina Mlynkova [fot. halinamlynkova.pl]
Halina Mlynkova [fot. halinamlynkova.pl]
Naszym gościem była piosenkarka Halina Mlynkova, która niedawno po raz drugi została mamą. W audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" rozmawialiśmy m.in. o tym, dlaczego tak ważna jest wspierająca przestrzeń dla mam karmiących. Było także o działaniach, które artystka podejmuje przeciwko przemocy wobec kobiet. Sprawdziliśmy także, co sądzi o zyskującej coraz bardziej na popularności ciałopozytwności. A na deser spojrzeliśmy na Pragę oczami naszego gościa. Posłuchajcie!
2021-09-05, 17:34

Anna Jurksztowicz jednak tańczy! Festiwalowa odsłona programu

Anna Jurksztowicz gościem w audycji Katarzyny Zawadzkiej [fot. Marcin Boczek]
Anna Jurksztowicz gościem w audycji Katarzyny Zawadzkiej [fot. Marcin Boczek]
To była festiwalowa odsłona programu "Ze zdrowiem Ci do twarzy", nie mogło zatem zabraknąć wątków muzycznych! Anna Jurksztowicz, która w minionym roku świętowała 35-lecie pracy artystycznej na scenie amfiteatru opolskiego, tym razem przywiozła ze sobą utwory "Stan Pogody" i "Dziękuję, nie tańczę!" w nowej odsłonie. Na naszej antenie mówiła o pomyśle na płytę live. Było także o tym, jak poprzez muzykę można wejść w kojący rytm oddechu. W jednej z piosenek śpiewa zaś: "Na brzegu baśni/ Gdzie nic nie znaczy czas/ Co dzień zachwyt w sobie mam", sprawdziliśmy zatem, jak na co dzień udaje jej się utrzymywać ten stan.
2021-08-30, 16:34

Rozmowy z roślinami. Joanna Bieniarz o więzi z naturą

Joanna Bieniarz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Joanna Bieniarz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Joanna Bienarz pochodzi z Prudnika, a od 15 lat mieszka w Irlandii. Na naszej antenie opowiedziała o swojej więzi z roślinami, studiach zielarskich ukończonych u charyzmatycznej Nikki Darrell i debiutanckiej książce pt. "Roślinna". Było także o tym, że w trosce o ochronę bioróżnorodności warto dać roślinom ogrodowym więcej wolności. Posłuchajcie!
2021-08-29, 18:32

Powrót do źródłowego oprogramowania. Rozmowa z Paprodziadem

Paprodziad [fot. Katarzyna Zawadzka]
Paprodziad [fot. Katarzyna Zawadzka]
Paprodziad - Włodzimierz Dembowski - autor tekstów, wokalista, lider zespołu Łąki Łan - był gościem sobotniej audycji w Radiu Opole. Na naszej antenie opowiedział o swojej filozofii życia, współczesnym zagubieniu człowieka w gąszczu cywilizacji i potrzebie powrotu do natury. Było także o chodzeniu bez butów praktykowanym przez naszego rozmówcę od wiosny do jesieni. Ponadto sprawdziliśmy, dlaczego zdecydował się napisać bajkę dla dzieci. Posłuchajcie!
2021-08-23, 13:23

Współczucie zamiast wystawiania stopni światu. Michał Cichy "Do Syta"

Michał Cichy [fot. archiwum prywatne]
Michał Cichy [fot. archiwum prywatne]
Jak medytacja pomaga poradzić sobie z wypaleniem zawodowym? Dlaczego wielu z nas ulega toksycznym szefom? Jak zachować "siłę spokoju" w niespokojnych czasach? Na te pytania Michał Cichy odpowiedział w rozmowie z Radiem Opole nagranej podczas Pleneru Literackiego w Gdyni, gdzie autor promował swoją najnowszą książkę pt. "Do Syta".

Michał Cichy to pisarz, dziennikarz i publicysta. Jego książka "Zawsze jest dzisiaj" zdobyła Nagrodę Literacką Gdynia, była także nominowana do Nagrody Conrada.
2021-08-23, 11:30

O profilaktyce cukrzycy. Rozmowa z Elżbietą Turczą-Jakubowską

Katarzyna Zawadzka i Elżbieta Turcza-Jakubowska [fot. Barbara Pawlos]
Katarzyna Zawadzka i Elżbieta Turcza-Jakubowska [fot. Barbara Pawlos]
Diabetolożka Elżbieta Turcza-Jakubowska mówiła na naszej antenie, jak samemu możemy sprawdzić sobie poziom cukru i dlaczego warto to robić. Było także o tym, jak mądrze wybierać produkty spożywcze i dbać o swoje zdrowie.
2021-08-17, 15:11

W ogniu ocen. Czy trudno jest rozmawiać o rozwodzie? Helen Mazanova gościem programu

Helen Mazanova [fot. Katarzyna Zawadzka]
Helen Mazanova [fot. Katarzyna Zawadzka]
Czy w naszym społeczeństwie wciąż trudno jest rozmawiać o rozwodzie? Jakie stereotypy mu towarzyszą? O tym, że nie mamy pełnego wglądu w życie drugiego człowieka, a krzywdzące oceny lepiej zachować dla siebie, mówiła na naszej antenie opolska youtuberka Helen Mazanova, która odniosła się do własnych doświadczeń. Było także o tym, jak ważne jest wsparcie bliskich osób.
2021-08-17, 15:00

Masaż, joga i przepływ energii. Rozmowa z Martą Majdecką

Marta Majdecka [fot. Marcin Boczek]
Marta Majdecka [fot. Marcin Boczek]
Schematu energetycznej budowy człowieka nie znajdziemy w podręcznikach do biologii. Wiele osób interesuje się jednak tym zagadniemy popularnym w medycynie Wschodu. Na ten temat rozmawiałyśmy z Martą Majdecką - dyplomowaną nauczycielką jogi B.K.S Iyengara, która zajmuje się także masażem m.in. hawajskim lomi lomi.
1234567

Zobacz także

2021-08-16, godz. 16:59 Po co ta depilacja? Rozmowa z dr Anną Czerner Propagatorki ruchu "Body Hair Movement" rezygnują z depilacji. W mediach społecznościowych i w codziennym życiu pokazują swoje ciało z naturalnym owłosieniem… » więcej 2021-07-31, godz. 18:18 Jaka dieta zmniejsza ryzyko raka? Rozmowa z Joanną Gruszką [PRZEPIS] Niemiecki biochemik Otto Warburg, laureat Nagrody Nobla, już sto lat temu zwracał uwagę na rolę cukru w odżywianiu komórek nowotworowych. Czy inspirując… » więcej 2021-07-31, godz. 17:57 Profilaktyka onkologiczna jest bardzo ważna! Rozmowa z Barbarą Radecką Jakie mamy możliwości diagnostyczne w dziedzinie profilaktyki raka jelita grubego? Dlaczego samobadanie piersi jest tak istotne? Jak bardzo onkologia rozwinęła… » więcej 2021-08-23, godz. 12:50 Gdzie czai się cukier? Elżbieta Turcza-Jakubowska o diecie Polaków Diabetolożka Elżbieta Turcza-Jakubowska na naszej antenie opowiedział o zbilansowanej diecie, która jest istota w profilaktyce wielu chorób w tym cukrzycy… » więcej 2021-07-15, godz. 12:22 Powrót do "Czasu Snu". Paweł Zając gościem programu Didgeridoo to tradycyjny instrument Aborygenów. Szacuje się, że w niezmienionej formie przetrwał 50 tys. lat. W jego brzmienie mogliśmy wsłuchać się za… » więcej 2021-07-14, godz. 13:18 Bezwstydnie o wstydzie. Rozmowa z Gabrielą Eliasz-Łukasiewicz O wstydzie rozmawialiśmy na antenie Radia Opole. W jaki sposób odczuwamy go w naszym ciele i jak to uczucie na nas wpływa? Czy wstyd jest nam do czegoś potrzebny?… » więcej 2021-06-27, godz. 18:36 SailOceans o życiu na łodzi i marzeniach, których nie warto odkładać Dom zbudowali na wodzie i dali się ponieść falom! SailOceans to czteroosobowa rodzina, która pięć lat temu zamieszkała w trimaranie. Jak wygląda ich codzienne… » więcej 2021-06-26, godz. 14:53 Jak zadbać o swoje granice? Rozmowa z Kają Tomczyk Nasze emocje są ważną informacją na temat tego, jak czujemy się w relacjach międzyludzkich. Warto poświęcić im uwagę. Jak zadbać o własne granice i… » więcej 2021-06-21, godz. 11:58 Jak uwolnić siebie w tańcu? Rozmowa z Daną Chmielewską Tancerka, performerka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz kierunku Dance and Body Studies w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu… » więcej 2021-06-21, godz. 15:46 Co Meksyk dał światu? Rozmowa z Agnieszką Kimlą Kosztowaliśmy meksykańskiej kuchni i sprawdziliśmy, co dała ona światu. Naszym gościem była opolanka z Meksyku - Agnieszka Kimla, która jest przewodniczką… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »