Radio Opole » Studio M » Koncerty w Studiu M im. SBB » „JO. Krew i gniew” - spektakl multimedialny w…
2020-08-04, 20:00 Autor: Justyna Krzyżanowska

„JO. Krew i gniew” – spektakl multimedialny w Studiu M już 19 sierpnia! Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć!

Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zbliża się 100. rocznica II Powstania Śląskiego. Z tej okazji Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza na wyjątkowy koncert.
W Studiu M im. SBB zostanie zaprezentowana na żywo płyta zespołu JO „Krew i gniew”. Na krążku znalazły się teksty Wojciecha Byrskiego, za muzykę odpowiada Robert Binias (Hasiok). Muzycy grający w zespole to osoby znane z zespołów Kat&Roman Kostrzewski, Chico, Feel oraz Hasiok. Połącznie wizji autorów oraz odpowiedni dobór muzyków sprawiły, że udało się uzyskać bardzo dobry efekt artystyczny który, bez patosu opowiada o Śląsku z okresów Powstań.

Dodajmy, że podczas koncertu czeka nas także multimedialny performens opracowany przez pracownię NoktaStudio.pl specjalizująca się w eksplorowaniu przestrzeni, w której światło i dźwięk stanowią jej fundament projektu. Artyści z NoktaStudio specjalnie do tego wydarzenia stworzą oprawę wizualną z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć i filmów udostępnionych przez Muzeum Powstań Śląskich.

Spektakl multimedialny „JO. Krew i gniew” w ramach obchodów 100. rocznicy II Powstania Śląskiego odbędzie się 19.08.2020 r. (środa) w Studiu M im. SBB Radia Opole. Początek wydarzenia o godz. 20:00.


Koncert będzie transmitowany online na stronie internetowej Radia Opole oraz na kanałach na Facebooku Radia Opole i Studia M im. SBB, a także na profilu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Dodajmy, że retransmisja koncertu na antenie Radia Opole nastąpi po montażu materiału audio.

Organizatorzy spektaklu zapraszają także na wystawę plenerową „Śląsk – droga do Niepodległej”, która będzie prezentowana przed budynkami Radia Opole i Instytutu Śląskiego w dniach 14-20 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie sfinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zobacz także

2019-04-05, godz. 07:45 Nowa muzyka w Studiu M im. SBB w wykonaniu Gypsy and the Acid Queen. "Wychowałem się na muzyce Pink Floyd" [FILM, ZD… Multiinstrumentalista z Krakowa wystąpił w legendarnym Studiu M Radia Opole. Artysta zafascynowany wcześniej między innymi zespołem Pink Floyd pokazał, że… » więcej 2019-03-21, godz. 22:00 Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M im. SBB. Zespół Lili PooPoo na scenie… Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźnie… » więcej 2019-03-08, godz. 08:00 Kwarter Krzysztofa Żesławskiego i Natalia Lubrano wystąpili w legendarnym Studiu im. SBB Radia Opole z repertuarem "Osiecka… Debiutancka płyta pod takim samym tytułem ukazała się 2016 roku. Żesławski od wielu lat popularyzuje dorobek autorki tekstów, poetki, reżyserki i dziennikarki… » więcej 2019-02-21, godz. 22:33 Wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych. Filip Mizia zagrał w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławski songwriter Filip Mizia wystąpił w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Zgromadzona publiczność miała okazje usłyszeć dużą mieszankę… » więcej 2019-02-14, godz. 22:00 Muzyka jazzowa zabrzmiała w Studiu M im. SBB Radia Opole. Na scenie wystąpił zespół EABS [FILM, ZDJĘCIA] Wrocławska grupa EABS zagrała nie jeden, a dwa koncerty, na które bilety zostały wyprzedane w niecałe 23 godziny i to jeszcze zanim powstał plakat reklamujący… » więcej 2019-01-10, godz. 23:00 Sławek Kusz wystapił w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Artysta wraz zespołem promował swoją debiutancką płytę zatytułowaną "Nic nie umiera", która została nagrana właśnie w Studiu M pod czujnym uchem realizatora… » więcej 2018-12-22, godz. 07:00 Jazz na wysokim poziomie zabrzmiał w Studiu M Radia Opole. Za nami koncert Apostolisa Anthimosa [ZDJĘCIA] Członek legendarnej grupy SBB, której imię nosi legendarne studio M - Apostolis Anthimos wystąpił właśnie w naszym studiu. Artysta promował nową płytę… » więcej 2018-12-07, godz. 23:30 Jedna wokalistka, czterech muzyków i mieszanka gatunków muzycznych! Chilli Crew na scenie Studia M im. SBB [FILM, ZD… W legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole wystąpił wrocławski zespół Chilli Crew, który deklaruje, że gra poza gatunkami muzycznymi, co sprawia, że słuchacze… » więcej 2018-11-16, godz. 22:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB. Na scenie wystapił zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego… Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. Kapela znana jest z ostrych… » więcej 2018-10-27, godz. 08:00 W Studiu M. im SBB otwarto "Morawską Bramę". Podróż do Czech z Chwilą Nieuwagi i Kubą Blokeszem [FILM, ZDJĘCIA] "Morawska brama" została otwarta! Kuba Blokesz i zespół Chwila Nieuwagi zabrali publiczność zgromadzoną w Studiu M. im. SBB w Radiu Opole do kraju naszych… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***