Radio Opole » Studio M » Koncerty w Studiu M im. SBB » „JO. Krew i gniew” - spektakl multimedialny w…
2020-08-04, 20:00 Autor: Justyna Krzyżanowska

„JO. Krew i gniew” – spektakl multimedialny w Studiu M już 19 sierpnia! Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć!

Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zbliża się 100. rocznica II Powstania Śląskiego. Z tej okazji Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza na wyjątkowy koncert.
W Studiu M im. SBB zostanie zaprezentowana na żywo płyta zespołu JO „Krew i gniew”. Na krążku znalazły się teksty Wojciecha Byrskiego, za muzykę odpowiada Robert Binias (Hasiok). Muzycy grający w zespole to osoby znane z zespołów Kat&Roman Kostrzewski, Chico, Feel oraz Hasiok. Połącznie wizji autorów oraz odpowiedni dobór muzyków sprawiły, że udało się uzyskać bardzo dobry efekt artystyczny który, bez patosu opowiada o Śląsku z okresów Powstań.

Dodajmy, że podczas koncertu czeka nas także multimedialny performens opracowany przez pracownię NoktaStudio.pl specjalizująca się w eksplorowaniu przestrzeni, w której światło i dźwięk stanowią jej fundament projektu. Artyści z NoktaStudio specjalnie do tego wydarzenia stworzą oprawę wizualną z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć i filmów udostępnionych przez Muzeum Powstań Śląskich.

Spektakl multimedialny „JO. Krew i gniew” w ramach obchodów 100. rocznicy II Powstania Śląskiego odbędzie się 19.08.2020 r. (środa) w Studiu M im. SBB Radia Opole. Początek wydarzenia o godz. 20:00.


Koncert będzie transmitowany online na stronie internetowej Radia Opole oraz na kanałach na Facebooku Radia Opole i Studia M im. SBB, a także na profilu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Dodajmy, że retransmisja koncertu na antenie Radia Opole nastąpi po montażu materiału audio.

Organizatorzy spektaklu zapraszają także na wystawę plenerową „Śląsk – droga do Niepodległej”, która będzie prezentowana przed budynkami Radia Opole i Instytutu Śląskiego w dniach 14-20 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie sfinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zobacz także

2020-09-18, godz. 10:11 Resoraki z koncertem w Studiu M im. SBB już 24 września. Transmisja online o 20:00 – to trzeba zobaczyć! Resoraki to zespół z Wrocławia, który powstał ze wspólnego muzykowania pięciu kumpli. Poszukując indywidualnego stylu muzycznego, nie zważając na przeciwności… » więcej 2020-09-13, godz. 18:43 „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu Grzegorza Płonki wybrzmiały w Studiu M. im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Przybliżyć wydarzenia i atmosferę lat 1919-1921 - taki cel przyświecał koncertowi „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu barda śląskiego Grzegorza… » więcej 2020-09-10, godz. 21:05 Szymon Pejski przedpremierowo w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Szymon Pejski zaśpiewał w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Artysta zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty, która ukaże się w piątek… » więcej 2020-09-01, godz. 12:25 „Pieśni Powstań Śląskich” – koncert Grzegorza Płonki Wyjątkowy koncert pieśni powstańczych w wykonaniu śląskiego barda Grzegorza Płonki z zespołem odbędzie się w niedzielę 13 września w Studiu M im. SBB… » więcej 2020-09-01, godz. 10:10 Szymon Pejski z koncertem w Studiu M im. SBB już 10 września Kompilacja piosenek z pogranicza rocka i popu w nastrojowym, subtelnym wydaniu, choć nie zabraknie też utworów z pazurem – już 10 września zapraszamy na… » więcej 2020-08-29, godz. 20:15 II Powstanie Śląskie muzycznie i wizualnie w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM+ZDJĘCIA] O Ślązakach sprzed stu lat zaśpiewał zespół JO w Studiu M im. SBB Radia Opole. Grupa wystąpiła bez publiczności ze względu na pandemię koronawirusa… » więcej 2020-08-21, godz. 16:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-07-27, godz. 13:51 Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia. Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć! Zakuka, to folkowy projekt muzyczny inspirowany melodiami ludowymi śląska opolskiego. Artyści kreują swój oryginalny styl wykorzystując tradycyjne melodie… » więcej 2020-07-23, godz. 22:02 Rockowo-popowe brzmienia w Studiu M im. SBB Radia Opole. "Ta rozgłośnia to mój drugi dom" [ZDJĘCIA] Po raz pierwszy na naszej scenie wystąpił zespół Ravel. Tworzy go pochodzące z Opola rodzeństwo - nasza redakcyjna koleżanka Natalia Kryjom-Barylak i Kacper… » więcej 2020-07-14, godz. 12:59 RAVEL z koncertem w Studiu M im. SBB już 23 lipca. Będzie transmisja - to trzeba zobaczyć! Zaczynamy o 20:00! Scena to ich żywioł, koncerty to istny wulkan energii, pochodzą z Opola i są rodzeństwem. O kim mowa? O duecie RAVEL! Obiecali wreszcie u nas wystąpić i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***