Radio Opole » Studio M » Koncerty w Studiu M im. SBB » „JO. Krew i gniew” - spektakl multimedialny w…
2020-08-04, 20:00 Autor: Justyna Krzyżanowska

„JO. Krew i gniew” – spektakl multimedialny w Studiu M już 19 sierpnia! Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć!

Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Płyta zespołu JO "Krew i gniew" [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zbliża się 100. rocznica II Powstania Śląskiego. Z tej okazji Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza na wyjątkowy koncert.
W Studiu M im. SBB zostanie zaprezentowana na żywo płyta zespołu JO „Krew i gniew”. Na krążku znalazły się teksty Wojciecha Byrskiego, za muzykę odpowiada Robert Binias (Hasiok). Muzycy grający w zespole to osoby znane z zespołów Kat&Roman Kostrzewski, Chico, Feel oraz Hasiok. Połącznie wizji autorów oraz odpowiedni dobór muzyków sprawiły, że udało się uzyskać bardzo dobry efekt artystyczny który, bez patosu opowiada o Śląsku z okresów Powstań.

Dodajmy, że podczas koncertu czeka nas także multimedialny performens opracowany przez pracownię NoktaStudio.pl specjalizująca się w eksplorowaniu przestrzeni, w której światło i dźwięk stanowią jej fundament projektu. Artyści z NoktaStudio specjalnie do tego wydarzenia stworzą oprawę wizualną z wykorzystaniem archiwalnych zdjęć i filmów udostępnionych przez Muzeum Powstań Śląskich.

Spektakl multimedialny „JO. Krew i gniew” w ramach obchodów 100. rocznicy II Powstania Śląskiego odbędzie się 19.08.2020 r. (środa) w Studiu M im. SBB Radia Opole. Początek wydarzenia o godz. 20:00.


Koncert będzie transmitowany online na stronie internetowej Radia Opole oraz na kanałach na Facebooku Radia Opole i Studia M im. SBB, a także na profilu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Dodajmy, że retransmisja koncertu na antenie Radia Opole nastąpi po montażu materiału audio.

Organizatorzy spektaklu zapraszają także na wystawę plenerową „Śląsk – droga do Niepodległej”, która będzie prezentowana przed budynkami Radia Opole i Instytutu Śląskiego w dniach 14-20 sierpnia 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie sfinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zobacz także

2020-06-24, godz. 11:40 Ten Cukier nie szkodzi, a dodaje energii - zapraszamy, by skosztować! 18 czerwca duet wystąpi w Studiu M im. SBB - zobacz… Prezentują oryginalne podejście do rapu. Przełamują formę typowego brzmienia hip-hopowego, łącząc elektronikę, rock, jazz i techno. Zespół Cukier, bo… » więcej 2020-02-27, godz. 21:36 Elektroniczne, a jednocześnie delikatne i klasyczne brzmienia w Studiu M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA] Chilloutowa mieszanka alternatywy i pop z domieszką elektroniki i klasycznych brzmień w Studiu M im. SBB Radia Opole. Gwiazdą czwartkowego koncertu tym razem… » więcej 2020-01-17, godz. 10:09 Wirtuozka skrzypiec oczarowała publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Kamila Malik, bo o niej mowa, gra na skrzypcach od 7. roku życia. Jako jedna z nielicznych łączy wirtuozerię klasycznych brzmień z muzyką rozrywkową. Gra… » więcej 2019-12-13, godz. 07:01 Dekadę na scenie uczcili koncertem. Pop Marlej wystąpił w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Zespól Pop Marley powstał w 2009 roku w Opolu. To grupa muzyków, pochodzących z formacji, z różnych miast. Wcześniej związani byli z takimi zespołami… » więcej 2019-12-06, godz. 08:02 Wrocławski zespół EKHTO zaczarował elektroniką Studio M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA] Grupa wystąpiła w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Zespół, który czerpie inspiracje z muzyki lat 80. ubiegłego wieku zaprezentował oryginalne… » więcej 2019-11-24, godz. 20:39 „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” . Anna Panas z koncertem w Radiu Opole [FILM, ZDJĘCIA] Anna Panas to jedna z najciekawszych polskich wokalistek swingowych. Podczas koncertu w Studiu M im. SBB Radia Opole, wykonała standardy jazzowe do tekstów Wojciecha… » więcej 2019-11-14, godz. 21:35 Kraina Łagodności zagościła w Radiu Opole. Zespół Ponad Chmurami zagrał w Studiu M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA] Bohaterem czwartkowego koncertu w naszej rozgłośni był zespół Ponad Chmurami, który tworzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie. Mają na swoim koncie już kilka… » więcej 2019-11-08, godz. 07:11 Andrzej Nowak i Złe Psy zagrali koncert w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Zespół w ten sposób uczcił potrójny jubileusz, na który złożyły się 20-lecie grupy, 60. urodziny Andrzeja Nowaka oraz jego 40. lat pracy artystycznej… » więcej 2019-10-24, godz. 22:00 Indigo Child kończy trasę koncertem w Studiu M im. SBB. "To tutaj nagrywaliśmy swoją pierwszą płytę" [FILM, ZDJ… Jazzowo-rockowe brzmienia z domieszką muzyki psychodelicznej wypełniły legendarne Studiu M im.SBB Radia Opole. Tym koncertem zespół Indigo Child zakończył… » więcej 2019-10-11, godz. 08:15 Gitarowy łomot w Studiu M. DOBS wystąpili w Radiu Opole [FILM, ZDJĘCIA] Zespół DOBS porwał publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole. Opolska grupa zaprezentowała materiał ze swojego debiutanckiego minialbumu „Blue… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***