Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim…
2022-11-23, 17:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie
- To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego dnia marszałek Chełstowski z trójką radnych mówi o tym, jak to PiS niszczy województwo śląskie - powiedział Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego (PO), komentując utratę władzy w sejmiku śląskim przez Prawo i Sprawiedliwość na rzecz opozycji.
W Otwartym Mikrofonie rozmawialiśmy także o rozbudowie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą na 18 mln złotych.
- 90% środków pochodzi z Polskiego Ładu, 10% z budżetu samorządu województwa. Zbudujemy najnowocześniejszy magazyn biblioteczny w naszym województwie. Będzie on multimedialny i otwarty. Będzie też z prawdziwego zdarzenia sala konferencyjna - zapowiedział Zbigniew Kubalańca.

Wicemarszałek regionu odpowiedzialny za kulturę podsumował także czwartą edycję Opolskiego Banku Talentów i zapowiedział grudniowe nagradzanie animatorów i twórców kultury województwa opolskiego.

- Zamykamy klamrą bardzo bogatą jesień kulturalną. 5 grudnia chcemy nagrodzić wszystkich tych, którzy animują kulturę, opiekują się młodymi ludźmi i dbają o to, aby życie kulturalne w małych społecznościach było na wysokim poziomie i nie ograniczało się do powielania schematów - powiedział wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Nagrodzonych będzie 50 osób.

Zobacz także

2022-11-21, godz. 17:01 Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselski… Gościem Otwartego Mikrofonu był poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. W programie komentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w… » więcej 2022-11-21, godz. 17:30 Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu, demokracji i przyszłorocznych wyborach W "Otwartym Mikrofonie" gościem była poseł i przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 53 Violetta Porowska. » więcej 2022-11-18, godz. 17:00 Magdalena Ogórek w politycznym podsumowaniu tygodnia Temat związany z eksplozją rakiety tuż przy granicy Polski z Ukrainą zdominował podsumowanie tygodnia red. Magdaleny Ogórek. - To tragedia przede wszystkim… » więcej 2022-11-18, godz. 17:50 Alicja Gawinek o wolontariacie seniorów - Nie ma ludzi niepotrzebnych! - zapewnia Alicja Gawinek, prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, zachęcając seniorów do wstępowania… » więcej 2022-11-18, godz. 17:00 Marek Tomków o szczepieniach, brakach leków i bezpieczeństwie lekowym -Mówimy o bezpieczeństwie energetycznym. Mówimy o ropie, mówimy o gazie, energii elektrycznej. To jest odmieniane na wszystkie przypadki. A tak rzadko mówimy… » więcej 2022-11-17, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa" (17.11.2022) Eksperci Narodowego Banku Polskiego spodziewają się w nadchodzących latach stopniowego spadku inflacji oraz spowolnienia gospodarczego. Mimo tego, w ich ocenie… » więcej 2022-11-16, godz. 17:30 Jacek Boczar z Nadleśnictwa Opole o wilkach w lasach, sprzedaży drewna opałowego i o tym, gdzie można nabyć dzicz… - Widać zwiększone zainteresowanie tzw. chrustem, czyli drewnem, które trzeba sobie samemu "wyrobić" w lesie w postaci gałęzi - potwierdza Jacek Boczar z… » więcej 2022-11-16, godz. 17:10 Rafał Bartek o pieniądzach na nauczanie języka niemieckiego - Jestem przeciwnikiem mówienia o symetrii i asymetrii w relacjach państwowych, gdy mowa o mniejszościach. A tu dodatkowo mamy do czynienia z nieporównywalnością… » więcej 2022-11-15, godz. 17:05 O zaskoczeniu po wyborach w USA i negocjacjach z Brukselą Ireneusz Prochera rozmawiał z Piotrem Goćkiem w cyklu "Co… Jaka lekcja dla polskiej polityki płynie z wyborów uzupełniających w USA? Jak wpłyną na dalszą karierę polityczną D.Trumpa? To jedna z kwestii poruszanych… » więcej 2022-11-14, godz. 18:40 Wiceminister MON Marcin Ociepa o programie zbrojeniowym i sojuszach strategicznych - Trzeba podejść do tematu z wielką pokorą, bo mówimy o wielkich pieniądzach, ale jest jedna rzecz droższa od najdroższych zakupów. Tą rzeczą jest wojna… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »