Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim…
2022-11-23, 17:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie
- To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego dnia marszałek Chełstowski z trójką radnych mówi o tym, jak to PiS niszczy województwo śląskie - powiedział Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego (PO), komentując utratę władzy w sejmiku śląskim przez Prawo i Sprawiedliwość na rzecz opozycji.
W Otwartym Mikrofonie rozmawialiśmy także o rozbudowie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą na 18 mln złotych.
- 90% środków pochodzi z Polskiego Ładu, 10% z budżetu samorządu województwa. Zbudujemy najnowocześniejszy magazyn biblioteczny w naszym województwie. Będzie on multimedialny i otwarty. Będzie też z prawdziwego zdarzenia sala konferencyjna - zapowiedział Zbigniew Kubalańca.

Wicemarszałek regionu odpowiedzialny za kulturę podsumował także czwartą edycję Opolskiego Banku Talentów i zapowiedział grudniowe nagradzanie animatorów i twórców kultury województwa opolskiego.

- Zamykamy klamrą bardzo bogatą jesień kulturalną. 5 grudnia chcemy nagrodzić wszystkich tych, którzy animują kulturę, opiekują się młodymi ludźmi i dbają o to, aby życie kulturalne w małych społecznościach było na wysokim poziomie i nie ograniczało się do powielania schematów - powiedział wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Nagrodzonych będzie 50 osób.

Zobacz także

2022-12-07, godz. 17:00 Joachim Wojtala o wyoskiej pozycji Gogolina w rankingach jakości życia Warszawa, Podkowa Leśna, Kędzierzyn Koźle, Gogolin oraz Kleszczów to zwycięzcy rankingu „Gmina Dobra do Życia” w poszczególnych kategoriach. Ranking… » więcej 2022-12-06, godz. 17:15 Co tam Panie w polityce? Odpowiada Piotr Gociek W cotygodniowym "Co tam Panie w polityce" w Otwartym Mikrofonie Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza rozmawiają o: ukraińskich dronach, flagach na protestach… » więcej 2022-12-05, godz. 21:15 Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie - To było zerwanie ze wszystkim, na co się umówiliśmy. W sejmie istnieje taka cicha zasada, że jak już się dogada, to nagle się tego nie zmienia - powiedział… » więcej 2022-12-05, godz. 17:15 Ryszard Galla o głosowaniu 43:0, 7 próbach odwołania go ze stanowiska, ustawie o notariacie, której nie poparł W "Otwartym mikrofonie" w parlamentarny poniedziałek gościem był Ryszard Galla, poseł z Opolszczyzny reprezentujący Mniejszość Niemiecką. Rozmowa dotyczyła… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym -Kłopot z mądrym zarządzaniem państwem to niemal kłopot permanentny i wynika z tego, że klasa polityczna została ukształtowana jeszcze w systemie PRL-owskim… » więcej 2022-12-02, godz. 17:15 Alicja Gawinek o e-wolontariacie -E-wolontariat jest już od jakiegoś czasu. Szczególnie, że z powodu wydarzeń związanych z pandemią przenieśliśmy wiele z naszego życia do Internetu… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia Mundialowe emocje i awans Polaków do 1/8 finału Mistrzostw Świata, sprzedaż przez dom aukcyjny Grisebach akwareli Wassilego Kandinskiego, skradzionej w 1984… » więcej 2022-12-01, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022) W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy… » więcej 2022-11-30, godz. 17:30 Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu - Jest to przestrzeń, która wpisała się na dobre w krajobraz Opola, krajobraz przedsiębiorczości, współpracy z firmami. Z pewnością więc można mówić… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 "Co tam panie w polityce?" - komentarz red. Piotra Goćka - Sprawę propozycji Niemiec, przekazania Polsce rakiet Patriot, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach - uważa publicysta Piotr Gociek. W jego ocenie może… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »