Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-02, 06:50 Autor: PAP

Najbardziej utytułowana saneczkarka nie wyklucza powrotu do sportu

Natalie Geisenberger, z sześcioma złotymi medalami olimpijskimi najbardziej utytułowana saneczkarka w historii, nie wyklucza, że wróci do sportu po urodzeniu drugiego dziecka, co ma nastąpić na początku roku.

"Teraz koncentruję się na macierzyństwie, ale po urodzeniu dziecka usiądę i spokojnie się nad tym zastanowię. Czy nadal mam ochotę to robić, czy znajdę odpowiednią motywację? Czy rodzina będzie w stanie tak mnie wspierać, jak przy powrocie do sportu po pierwszym dziecku? Będę musiała znaleźć odpowiedzi na wiele pytań" - przyznała 34-letnia Niemka w wywiadzie dla "Donaukurier".


Jedno jest pewne - aby podjąć decyzję o powrocie do sportu musi być przekonana, że będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi.


"Jeśli miałabym spróbować jeszcze raz, to tylko wtedy, jak będzie szansa, że wrócę do poziomu sprzed ciąży" - podkreśliła urodzona w Monachium zawodniczka.


W maju 2020 roku urodziła syna Leo i po rocznej przerwie wróciła do lodowej rynny. Przed rokiem w Pekinie, zwyciężając indywidualnie i w sztafecie, na trzecich kolejnych igrzyskach zdobyła dwa złote medale. Łącznie ma ich siedem, bo kolekcję uzupełnia brąz z Vancouver (2010).


"To był praktycznie rodzinny projekt, dlatego możemy być dumni, że wróciłam i znowu zwyciężyłam. Wszystko było idealnie zorganizowane" - zaznaczyła Geisenberger, która zdobyła również 16 medali mistrzostw świata, w tym dziewięć złotych, 12-krotnie stanęła na podium mistrzostw Europy, w tym sześć razy na najwyższym stopniu, oraz osiem razy triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.(PAP)


pp/ krys/


Kraj i świat

2024-06-12, godz. 06:40 MKiŚ: w listopadzie mają wejść w życie przepisy dot. m.in. zaskarżania planów urządzenia lasu do sądów W listopadzie br. mają wejść w życie przepisy noweli ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody, które przewidywać będą możliwość m.in. zaskarżania… » więcej 2024-06-12, godz. 06:40 W środę planowane podpisanie rozporządzenia MSWiA o utworzeniu tzw. strefy buforowej Strefa zakazu przebywania przy granicy polsko-białoruskiej będzie miała długość 60,67 km; na odcinku ok. 44 km obejmie obszar o szerokości 200 m od linii… » więcej 2024-06-12, godz. 06:30 USA/ Izba Reprezentantów zagłosowała za odznaczeniem polskich dyplomatów ratujących Żydów podczas wojny Izba Reprezentantów zagłosowała we wtorek za ustawą przyznającą Złoty Medal Kongresu 60 zagranicznym dyplomatom, którzy ratowali Żydów przed Holokaustem… » więcej 2024-06-12, godz. 06:20 Polacy odkryli w Czulicach grób dwójki dzieci z czasów Wędrówek Ludów Polacy odkryli w Czulicach (powiat krakowski) grób dwójki dzieci z czasów Wędrówek Ludów. Odkrycie dostarcza cennych informacji o relacjach między Hunami… » więcej 2024-06-12, godz. 06:20 W środę obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagł… Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady upamiętnia rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów… » więcej 2024-06-12, godz. 06:10 Kanada/ Parlamentarzyści chcą dochodzenia ws. zagranicznych agentów we własnym gronie Izba Gmin przyjęła we wtorek uchwałę w sprawie poszerzenia trwającego dochodzenia nt. zagranicznych wpływów o sprawdzenie informacji, czy wśród parlamentarzystów… » więcej 2024-06-12, godz. 06:10 Komiks „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” doczekał się śląskiej edycji „Asteriks na szpilach ôlimpijskich” - taki tytuł nosi specjalna edycja komiksu „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” w języku śląskim. Komiks został… » więcej 2024-06-12, godz. 06:00 Wirus Epsteina-Barr a stwardnienie rozsiane - są nowe dane Nowe badania potwierdzają związek wirusa EBV ze stwardnieniem rozsianym i wskazują na bardziej złożone, niż sądzono, podłoże tej choroby - informuje pismo… » więcej 2024-06-12, godz. 06:00 Kosmiczny obłok mógł zmienić klimat na Ziemi 2 miliony lat temu Przejście Układu Słonecznego przez gesty obłok międzygwiazdowy przed dwoma milionami lat mogło doprowadzić do zmian ziemskiego klimatu - sugerują wyniki… » więcej 2024-06-12, godz. 06:00 Nastolatki, które później chodzą spać, są mniej aktywne i jedzą więcej węglowodanów Zaburzenia rytmu dobowego, które są zjawiskiem bardzo powszechnym wśród nastolatków, są powiązane z wyższym spożyciem węglowodanów i siedzącym trybem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »