Radio Opole » Gospodarka
2021-06-07, 19:30 Autor: Daniel Klimczak

W tym roku ruszą prace budowlane na brzeskiej Zielonce. WSSE finalizuje też sprzedaż gruntu, na którym stanie centrum logistyczne sieci marketów

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace związane z budową hali przemysłowej na terenach inwestycyjnych w Brzegu. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest też coraz bliżej sprzedaży około 20 hektarów jednej z sieci sklepów samoobsługowych.
Sieć Dino miałaby zbudować w Brzegu swoje centrum dystrybucyjne. Wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz wskazuje, że rozmowy z inwestorem, podobnie jak przygotowania do uzbrojenia strefy, są bardzo zaawansowane.

- Inwestor bardzo poważnie rozważa ten grunt, wykonał już wstępną adaptację. Jeszcze nie nabył tego gruntu, ale te prace trwają, więc mamy duży stopień pewności, że ta inwestycja nastąpi. Poza tym zakładamy, że w tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozpocznie budowę swojego obiektu - zapowiada.

Do tej pory ukończono też projektowanie infrastruktury energetycznej i wodno-kanalizacyjnej. Jak mówił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, prace te będą możliwe między innymi dzięki prowadzonemu przez niego lobbingowi, który dał efekt w postaci zakupu terenu przez WSSE, a następnie dofinansowania jego uzbrojenia.

- Na ten cel udało się pozyskać 4 miliony w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Bardzo mocno walczyliśmy; ja pokazywałem w KRPM-ie, razem z panem burmistrzem, że my konsekwentnie pracujemy na to, żeby ten teren się zmienił. Wzięliśmy sobie za cel teren brzeskiej Zielonki i biorę za to, jako poseł tej ziemi, pełną odpowiedzialność - zadeklarował.

Z kolei burmistrz Jerzy Wrębiak zauważał, że inwestycje w strefie dadzą nie tylko miejsca pracy, ale też pozwolą miastu na dalsze polepszanie standardu życia mieszkańców.

- Kiedy sprzedaliśmy ten teren, uzyskaliśmy prawie 10 milionów złotych. Oprócz tego co roku do budżetu miasta wpływa 600 tysięcy złotych z tytułu podatków. Kiedy powstaną hale produkcyjne, zakłady, no to wiadomo, że te kwoty wzrosną i liczymy na kilka milionów [rocznie - przyp. red.] z tego terenu - zapowiada.

Dodajmy, że budowa hali pod wynajem ma zakończyć się w 2023 roku. Oprócz tego, na pozostałych zainteresowanych czekać będą jeszcze działki o łącznej powierzchni prawie 35 hektarów, o które już pytają potencjalni inwestorzy.
Paweł Kurtasz
Marcin Ociepa
Jerzy Wrębiak

Gospodarka

2024-11-02, godz. 19:27 Brzeska ciepłownia stawia na "elektryki". Do ich ładowania będzie wykorzystywany prąd z własnej instalacji Brzeska ciepłownia inwestuje w 'elektryki'. Zarządzająca nią spółka zapoczątkowała wymianę samochodów na zeroemisyjne i jak zapowiada, na tym nie ko… » więcej 2024-11-01, godz. 09:00 Stacja uzdatniania wody w Sieroniowicach po gruntownym remoncie. Gmina Ujazd skanalizowana w 99 procentach Gmina Ujazd zakończyła generalny remont stacji uzdatniania wody w Sieroniowicach. Tam wymieniony został m.in. stary azbestowy wodociąg i pompy. To ważna inwestycja… » więcej 2024-10-31, godz. 20:00 Reforma finansów samorządowych wywołuje wątpliwości dotyczące nakładów na oświatę 1 stycznia wejdzie w życie reforma finansów samorządowych, na którą czekano także w gminach i powiatach Opolszczyzny. Ustawa zmienia sposób naliczania dochodów… » więcej 2024-10-31, godz. 11:22 Brzeg chce wyremontować ulicę Starobrzeską. Na razie jednak nie ma na to zadanie pieniędzy Brzeski magistrat planuje modernizację ulicy Starobrzeskiej. To jedna z najdłuższych, a zarazem najbardziej zniszczonych dróg w mieście. » więcej 2024-10-30, godz. 15:40 Pod Skarbimierzem mogą stanąć wiatraki. Gmina zapowiada darmowy prąd dla mieszkańców W gminie Skarbimierz może stanąć do 50 turbin wiatrowych. Zanim zapadną w tej sprawie decyzje, władze gminy będą przeprowadzać konsultacje z mieszkańcami… » więcej 2024-10-29, godz. 17:00 Głuchołazy: powodzianie muszą mieć rachunki wydatków Doraźną pomoc do 8 tysięcy zł otrzymało już około 1200 powodzian z gminy Głuchołazy. W sumie tysiące mieszkańców z tego rejonu korzysta z różnych… » więcej 2024-10-29, godz. 09:00 Wakacje składkowe w ZUS - wnioski od listopada Od listopada mikroprzedsiębiorcy wpisani do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej  a także komornicy sądowi będą mogli składać… » więcej 2024-10-28, godz. 16:30 "Oby takich inwestycji było jak najwięcej". Powiat głubczycki zakończył remont drogi w gminie Baborów Zakończyła się największa drogowa inwestycja w tym roku w gminie Baborów. Głubczyckie starostwo przeprowadziło kompleksowy remont nawierzchni blisko 4 kilometrów… » więcej 2024-10-28, godz. 13:30 "Na nasadzenia, witaminy, działania edukacyjne". Będzie więcej pieniędzy dla opolskich pszczelarzy W ramach programu „Opolska Pszczoła Miodna” urząd marszałkowski zapisał na ten cel 250 tysięcy złotych na przyszły rok. To o 50 tys. złotych więcej… » więcej 2024-10-28, godz. 09:44 Uczniowie szkoły rolniczej w Bogdańczowicach będą mieć dostęp do najnowszego sprzętu Umowę o szerokiej współpracy podpisał dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach z przedstawicielem firmy Wanicki Agro. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »