Radio Opole » Gospodarka
2021-04-06, 11:30 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg znalazł pieniądze na uzbrojenie "Zielonki". Za rok w strefie inwestycyjnej mogą pojawić się pierwsze firmy

"Zielonka" - powojskowe tereny inwestycyjne Brzegu [fot. Agencja Mienia Wojskowego]
"Zielonka" - powojskowe tereny inwestycyjne Brzegu [fot. Agencja Mienia Wojskowego]
Tereny inwestycyjne w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Tereny inwestycyjne w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Brzeg przeznaczy 4 miliony złotych na uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ulicy Małujowickiej. Pieniądze na ten cel miasto pozyskało w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Chodzi o budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na obszarze, który niecałe 2 lata temu miasto sprzedało Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Burmistrz Jerzy Wrębiak zapewnia, że pierwsi inwestorzy mogą dzięki temu pojawić się na "Zielonce" już w przyszłym roku.

- Miasto sprzedało strefie za około 9 milionów złotych te tereny, natomiast w umowie zobowiązaliśmy się, że będą one przygotowane po to, żeby jak najszybciej pozyskać inwestora. Mamy zapewnienia, że już w przyszłym roku będą budowane hale, mamy wszystkie zgody, które powinny być. Wiem, że teraz trwa taki etap uzgodnień korporacyjnych - dodaje.

Po zakończeniu budowy hali miasto będzie czerpać większe przychody w ramach podatku od nieruchomości. Już teraz z tego tytułu do gminnej kasy trafia około 600 tysięcy złotych rocznie.

Budowa sieci wodno-kanalizacyjnej to jednak nie jest jedyne działanie, które miasto podjęło do tej pory, aby "Zielonka" stała się bardziej atrakcyjnym terenem dla inwestorów. 4 lata temu za około 100 tysięcy złotych przygotowano projekt sieci energetycznej. Pieniądze te mają jednak wrócić do budżetu gminy. Jak wskazują jej władze, to element umowy z Tauronem, który zobowiązał się, że odkupi dokumentację, gdy na strefie pojawi się pierwszy inwestor.
Jerzy Wrębiak

Gospodarka

2021-04-20, godz. 19:56 Nysa: do końca miesiąca można składać wnioski o dopłaty do wymiany pieców. W tym roku gminny program jest realizowany… Trwa nabór do kolejnej edycji programu wymiany pieców w gminie Nysa. W tym roku samorząd przeznaczył na dopłaty mniejszą kwotę niż dotychczas, jednak nie… » więcej 2021-04-20, godz. 14:00 Więcej pieniędzy z zewnątrz pomoże w rozbudowie brzeskiego żłobka. Koszt inwestycji będzie jednak wyższy, niż… Brzeg uzyskał kolejne dofinansowanie do rozbudowy miejskiego żłobka. Oprócz przyznanych wcześniej 115 tysięcy złotych z programu Maluch Plus, gmina będzie… » więcej 2021-04-20, godz. 10:30 Zmiany w tarczy antykryzysowej. Przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania… - Wniosek o zwolnienie można złożyć najwcześniej 4 maja, a najpóźniej 30 czerwca - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa… » więcej 2021-04-20, godz. 08:45 Opolski ZUS organizuje darmowe webinaria Do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line zachęcają eksperci opolskiego oddziału ZUS-u. Wystarczy dostęp do internetu, a wówczas bez wychodzenia z domu… » więcej 2021-04-19, godz. 16:30 Trwa rozbudowa PCZ w Kluczborku. Będzie łącznik i zmieni się rozmieszczenie oddziałów Ruszyły prace przy rozbudowie Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Po pierwsze chodzi o budowę łącznika między budynkami, co zdecydowanie poprawi ko… » więcej 2021-04-19, godz. 12:30 Gmina Wołczyn uruchamia kolejny program dotacji na wymianę starych pieców. Mogą wnioskować też spółdzielnie i … Mieszkańcy gminy Wołczyn mogą przygotowywać wnioski o dotację na wymianę starych pieców. W tegorocznej puli magistratu jest sto tysięcy złotych. » więcej 2021-04-18, godz. 14:20 Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Gmina remontuje też 4 ulice w Kotorzu Małym Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Opola do Turawy. Chodzi o ponad 3-kilometrowy odcinek od ronda w Zawadzie do Kotorza Małego. Gmina ruszyła także z… » więcej 2021-04-18, godz. 08:00 MZD w Opolu będzie montować kolejne czujniki parkowania Od poniedziałku (19.04) montowane będą w Opolu kolejne czujniki parkowania. System ITS pojawi się w strefie płatnego parkowania na ulicach Kropidły, Staromiejskiej… » więcej 2021-04-16, godz. 16:10 Opole chce się zamienić gruntami z przedsiębiorcą. Radni PO i PiS: "Dobry biznes robi Ryszard Wójcik, a nie miasto… Radni Opola na najbliższej sesji mają zdecydować, czy miasto będzie mogło zamienić się gruntami z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem. Według… » więcej 2021-04-16, godz. 08:30 NIK opublikowała wnioski z kontroli reaktywacji kędzierzyńsko-kozielskiego portu Opolska delegatura Najwyższej Izby Kontroli sprawdziła działania podejmowane w związku z próbą reaktywacji portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »