Radio Opole » Gospodarka
2021-06-07, 19:30 Autor: Daniel Klimczak

W tym roku ruszą prace budowlane na brzeskiej Zielonce. WSSE finalizuje też sprzedaż gruntu, na którym stanie centrum logistyczne sieci marketów

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace budowlane na przeskiej Zielonce [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace związane z budową hali przemysłowej na terenach inwestycyjnych w Brzegu. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest też coraz bliżej sprzedaży około 20 hektarów jednej z sieci sklepów samoobsługowych.
Sieć Dino miałaby zbudować w Brzegu swoje centrum dystrybucyjne. Wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz wskazuje, że rozmowy z inwestorem, podobnie jak przygotowania do uzbrojenia strefy, są bardzo zaawansowane.

- Inwestor bardzo poważnie rozważa ten grunt, wykonał już wstępną adaptację. Jeszcze nie nabył tego gruntu, ale te prace trwają, więc mamy duży stopień pewności, że ta inwestycja nastąpi. Poza tym zakładamy, że w tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozpocznie budowę swojego obiektu - zapowiada.

Do tej pory ukończono też projektowanie infrastruktury energetycznej i wodno-kanalizacyjnej. Jak mówił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa, prace te będą możliwe między innymi dzięki prowadzonemu przez niego lobbingowi, który dał efekt w postaci zakupu terenu przez WSSE, a następnie dofinansowania jego uzbrojenia.

- Na ten cel udało się pozyskać 4 miliony w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Bardzo mocno walczyliśmy; ja pokazywałem w KRPM-ie, razem z panem burmistrzem, że my konsekwentnie pracujemy na to, żeby ten teren się zmienił. Wzięliśmy sobie za cel teren brzeskiej Zielonki i biorę za to, jako poseł tej ziemi, pełną odpowiedzialność - zadeklarował.

Z kolei burmistrz Jerzy Wrębiak zauważał, że inwestycje w strefie dadzą nie tylko miejsca pracy, ale też pozwolą miastu na dalsze polepszanie standardu życia mieszkańców.

- Kiedy sprzedaliśmy ten teren, uzyskaliśmy prawie 10 milionów złotych. Oprócz tego co roku do budżetu miasta wpływa 600 tysięcy złotych z tytułu podatków. Kiedy powstaną hale produkcyjne, zakłady, no to wiadomo, że te kwoty wzrosną i liczymy na kilka milionów [rocznie - przyp. red.] z tego terenu - zapowiada.

Dodajmy, że budowa hali pod wynajem ma zakończyć się w 2023 roku. Oprócz tego, na pozostałych zainteresowanych czekać będą jeszcze działki o łącznej powierzchni prawie 35 hektarów, o które już pytają potencjalni inwestorzy.
Paweł Kurtasz
Marcin Ociepa
Jerzy Wrębiak

Gospodarka

2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Nie tylko od przedsiębiorców i pracodawców. 8 tysięcy wniosków wpłynęło do opolskiego ZUS-u w sprawie ulg związanych… Odroczenie terminu płacenia składek lub rozłożenie ich na raty. Z takich form pomocy korzystali najczęściej ci, którzy dotkliwie odczuli skutki pandemii… » więcej 2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej 2021-07-24, godz. 20:00 "Prawie wiek czekania na zmiany". Jedna z najstarszych ulic w Kępie po blisko 100 latach zostanie przebudowana Choć jest jedną z najstarszych dróg w miejscowości, to nigdy nie miała asfaltowej, solidnej nawierzchni. Mowa o ulicy Nowej w Kępie w gminie Łubniany. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »