Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » 'Co tam Panie w polityce?' - prowadzą Piotr Gociek…
2021-09-07, 13:46 Autor: Piotr Moc

"Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc

"Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc
"Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc
Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole) w kolejnym programie z cyklu "Co tam Panie w polityce?" mieli dla Państwa komentarze i opinie po poniedziałkowym (6.09) posiedzeniu Sejmu, na którym parlamentarzyści debatowali nad rozporządzeniem Andrzeja Dudy z 2 września w sprawie wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego.
Podpisane przez prezydenta RP rozporządzenie obowiązuje od momentu jego ogłoszenia, to Sejm mógł w uchwale uchylić dokument. Tak się - odpowiedzialnie - nie stało. Za przyjęciem wniosku głosowało jedynie 168 posłów. Przeciw 247. 20 posłów wstrzymało się od głosowania. Tym samym rozporządzenie prezydenta nie zostało odrzucone przez Sejm. Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią będzie obowiązywał przez 30 dni.
– Nie będziemy grali w tej orkiestrze, której dyrygenci w Mińsku i Moskwie cieszą się tylko z tego, jeżeli u nas, w naszym parlamencie jest kłótnia. Dawniej takie działania traktowane były jak zdrada narodowa. Dziś wierzę, że to jest po prostu naiwność, głupota, chęć zbicia kapitału politycznego na tym nieszczęściu, które się tam dzieje – mówił Mateusz Morawiecki w Sejmie.

– Z Łukaszenką damy sobie radę, ale wy nam nie przeszkadzajcie i zróbcie to w imię lojalności państwowej i imię lojalności wobec waszych wyborców, również naszych obywateli, niezależnie od ich poglądów politycznych. Tak, taka jest sytuacja, są elementy zagrożenia suwerenności naszego kraju i integralności granic naszego państwa. Niebezpieczeństwo jest realne. My nie straszymy nikogo, tylko przedstawiamy fakty – powiedział Mariusz Kamiński w trakcie debaty w Sejmie.

– Spodziewałem się tego, bo czego można się spodziewać po totalnej opozycji? (…) To pokazuje też pewną degrengoladę opozycji, która w tak ważnej sprawie dla bezpieczeństwa Polski, naszej granicy, bezpieczeństwa ludzi, którzy tam mieszają, decyduje się na głosowanie stricte polityczne. Tak sądziłem, że tak będzie – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na antenie Polskiego Radia 24, pytany czy spodziewał się, że aż tylu posłów opozycji zagłosuje za uchyleniem stanu wyjątkowego.

Paweł Kukiz stawia ultimatum PiS-owi. Polityk podkreślił w rozmowie z Radiem Wrocław, że na najbliższym posiedzeniu musi być uchwalona ustawa antykorupcyjna, żeby "można było mówić, że ta współpraca z PiS-em układa się dobrze". Z kolei w wywiadzie dla PAP stwierdził, że jeśli projekt nie przejdzie, uzna współpracę z Prawem i Sprawiedliwością za "niebyłą".

W programie także o szczepieniach, akcji protestacyjnej ratowników medycznych. Nie zabrakło wspomnienia o zmarłym aktorze "Królu Francji" J.P. Belmondo.

Zobacz także

2021-09-13, godz. 17:05 Jerzy Czerwiński, senator PiS o widmie kar nałożonych na Polskę przez TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, bilansie rządów… - Ja tu widzę dwie kwestie: polityczną i prawną. Podejrzewam, że to są działania specjalnie skierowane przeciwko Polsce, aby osłabić nasz potencjał gospodarczy… » więcej 2021-09-13, godz. 09:12 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa o próbach rozwiązania problemów psychiatrii w Opolu - Samorząd województwa od wielu lat czyni bardzo wiele starań w kwestii poprawy ochrony zdrowia psychicznego i zapewnienie pomocy pacjentom - powiedziała w… » więcej 2021-09-13, godz. 09:05 Rafał Bartek, lider mniejszości niemieckiej o bilansie 16 lat kanclerstwa Angeli Merkel, kto ją zastąpi, o kampanii… - Stabilność i przewidywalność - takimi określeniami Rafał Bartek, przewodniczący TSKN określił 16-letni bilans działalności Angeli Merkel na stanowisku… » więcej 2021-09-10, godz. 18:12 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o karach finansowych, które Komisja Europejska chce nałożyć na Polskę za niewykonanie… Gośćmi Radia Opole byli dziś Kamila Stanicka (Młoda Lewica) i Kacper Kunstler (Młoda Prawica). » więcej 2021-09-10, godz. 14:07 Dr Karol Nawrocki prezes IPN o wizycie w Opolu i planach pracy Instytutu na najbliższe miesiące, o edukacji najmłodszych… - Chciałem zobaczyć jak funkcjonuje delegatura IPN w Opolu, ale też porozmawiać z naszymi partnerami czyli Instytutem Śląskim, Muzeum Jeńców Wojennych… » więcej 2021-09-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o muzeum Kresów, problemach opolskiej psychiatrii, zmianach w Polskim Ładzie i… - W ciągu pięciu lat powinno powstać Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów w Brzegu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski wojewoda opolski… » więcej 2021-09-09, godz. 18:02 Pracodawcy i związkowcy o ułatwieniach dla cudzoziemców w podejmowaniu pracy, oraz o tym, że pracodawca nie będzie… Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad ustawą, która uprości procedurę udzielania zezwoleń na pobyt czasowy na terytorium Polski. Wszystko po to, by… » więcej 2021-09-09, godz. 14:10 Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w "Prosto z Sejmu", cyklu Magdaleny Ogórek - Życzylibyśmy sobie, żeby szczególnie ci, którzy krzyczą na temat możliwości dostępu opinii publicznej do wiedzy umożliwić zdobycie takiej wiedzy -… » więcej 2021-09-09, godz. 10:23 Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu o zakorkowanych ulicach Opola z powodu koniecznych remontów dróg - Wszystkie te remonty i przebudowy muszą odbywać się w tym samym czasie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu… » więcej 2021-09-08, godz. 15:30 Manfred Grabelus o ROP, czyli rozszerzonej odpowiedzialności producentów w zakresie utylizacji odpadów - Można by powiedzieć: nareszcie - powiedział wprost w Popołudniowej Loży Radiowej Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Środowiska z Urzędu Marszałkowskiego… » więcej
2223242526
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »