Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-25, 19:03 Autor: Jakub Biel

Szpital w Nysie wznowi działalność za mniej więcej miesiąc. Mieszkańcy korzystają ze szpitala polowego

Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Polowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Polowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
3-4 tygodnie – tyle czasu zajmie przywrócenie funkcjonowania nyskiego szpitala powiatowego. Obecnie doraźną pomoc można otrzymać w szpitalu polowym zlokalizowanym obok Hali Nysa. Z tej formy pomocy codziennie korzysta nawet ponad setka osób.
-  Szpital na razie funkcjonuje jako szpital polowy, który nam naprawdę bardzo mocno pomaga, bo to 150 osób średnio dziennie zaoptowanych pokazuje skalę potrzeb. Natomiast kiedy uruchomimy szpital nasz? Myślę, że w przeciągu 3-4 tygodni maksymalnie tutaj wspólnie pracujemy nad tym, żeby nie popełniać po raz kolejny błędów umiejscawiania w przyziemiu tych najdroższych sprzętów. - mówił Daniel Palimąka, starosta nyski.

- Sytuacja jest oczywiście wyjątkowa, ale jesteśmy po to, żeby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie - mówi mjr Magdalena Kołodziejczak, lekarz w szpitalu polowym w Nysie.

- Pracujemy w trybie ciągłym, przyjmujemy pacjentów 24 godziny na dobę. Już ta liczba oscyluje wokół kilkuset pacjentów. Natomiast jeśli chodzi o profil pacjentów, którzy tutaj do nas trafiają, to są pacjenci szczególnie z problemami żołądkowo-jelitowymi, ale też dużo świadczeń udzielamy związanych ze zranieniami, których doznają podczas prac porządkowych związanych z likwidacją tych skutków powodzi.

Lekarze ze szpitala wojskowego apelują równocześnie, aby w przypadkach, gdy potrzebne jest skorzystanie z profesjonalnej aparatury, pacjenci kierowali się bezpośrednio do przychodni.
Daniel Palimąka
mjr Magdalena Kołodziejczak

Zobacz także

2024-09-21, godz. 15:24, Wiadomości z regionu Pacjenci w Głuchołazach mają zapewniony dostęp do leków. Apteki działają Łańcuch dostaw nie został zerwany, a najpotrzebniejsze produkty są dostępne - takie informacje docierają od farmaceutów z Głuchołaz, którzy mimo bardzo trudnej sytuacji miasta starają się, aby powodzianie mieli jak najszerszy dostęp… » więcej 2024-09-21, godz. 15:01, Wiadomości z regionu Opolska policja zorganizowała pomoc psychologiczną dla powodzian Powódź, która przeszła przez Opolszczyznę, to bardzo trudne doświadczenie, z jakim muszą się mierzyć mieszkańcy zalanych terenów. Zagrożenie życia i zdrowia swojego lub bliskich, długotrwały stres, utrata dorobku życia sprawiły… » więcej 2024-09-21, godz. 14:41, Wiadomości z regionu Pierwsze szacunki zniszczeń powodziowych w regionie. Straty liczone w setkach milionów złotych Siedem z jedenastu powiatów województwa opolskiego objętych jest stanem klęski żywiołowej, a skala zniszczeń w większości miejsc nadal uniemożliwia oszacowanie strat. » więcej 2024-09-21, godz. 14:28, Wiadomości z regionu Minister rolnictwa na Opolszczyźnie. To spotkanie z rolnikami poszkodowanymi przez powódź O godzinie 9.00 w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie rozpocznie się spotkanie przedstawicieli resortu rolnictwa z rolnikami, poszkodowanymi przez powódź. Swój udział zapowiedział minister Czesław Siekierski oraz wiceminister… » więcej 2024-09-21, godz. 13:52, Wiadomości z regionu Wronów wciąż pod wodą, ale nie sam. Pomoc dociera z regionu i kraju We Wronowie w gminie Lewin Brzeski wciąż jeszcze stoi woda - około pół metra, a w centrum miejscowości i więcej. Nie ma też z tego względu prądu. » więcej
60616263646566
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »