Radio Opole » Działają i pomagają na Opolszczyźnie » Posłuchaj audycji:

Posłuchaj audycji:

2023-10-09, 15:25

Maciej Sadłoń o Opolskim Klubie Strzeleckim Husarz

Łowiecki dzień dzień dziecka z tropami zwierząt, strzelaniem do balonów i pieczonym dzikiem [fot. Katarzyna Doros]
Łowiecki dzień dzień dziecka z tropami zwierząt, strzelaniem do balonów i pieczonym dzikiem [fot. Katarzyna Doros]
Gościem audycji był prezes Opolskiego Klubu Strzeleckiego Husarz, Maciej Sadłoń, którego pytaliśmy o zainteresowanie strzelectwem sportowym, a także koszty związane z realizacją tej pasji.
2023-08-22, 15:13

O Fundacji Psychoedukacji i Psychoterapii INTRA

Agnieszka Smorąg [fot. źródło: https://fundacjaintra.pl/]
Agnieszka Smorąg [fot. źródło: https://fundacjaintra.pl/]
Tym razem w audycji rozmawialiśmy o działalności Fundacji Psychoedukacji i Psychoterapii INTRA. Główna jej działalność to psychoterapia, kształtowanie zachowań sprzyjających dobremu samopoczuciu i poprawie zdrowia psychicznego i fizycznego, ale także działania na rzecz osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. O tym, czym zajmuje się fundacja, do kogo jej działalność jest adresowana, jak można się z fundacją skontaktować opowiedziała nam prezes fundacji INTRA - Agnieszka Smorąg.
2023-08-14, 10:47

"Należy zwrócić uwagę na potrzeby seniorów" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opolu

Uniwersytety Trzeciego Wieku dostaną ministerialne wsparcie [fot. Mariusz Chałupnik]
Uniwersytety Trzeciego Wieku dostaną ministerialne wsparcie [fot. Mariusz Chałupnik]
"Należy zwrócić uwagę na potrzeby seniorów" to główne przesłanie które przyświeca Uniwersytetowi trzeciego Wieku w Opolu. Jak Uniwersytet dba o opolskich seniorów i co ma do zaoferowania pytaliśmy Urszule Ledwoń-Kabałę, Irenę Gniazdowską oraz Halinę Łubniewską - prezes stowarzyszenia.
2023-07-31, 11:56

"Koszt leczenia cukrzycy jest bardzo wysoki" Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

Ogólnopolskie obchody Dnia Diabetyka na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ogólnopolskie obchody Dnia Diabetyka na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Cukrzyca jest jedna z najstarszych chorób w historii bo pierwsze zmianki o niej pochodzą ze starożytnego Egiptu. Mimo to dalej nie wszystko jest jasne i co rusz słyszymy o nowych odkryciach w tej dziedzinie. Co to za choroba czy da się ja leczyć i czym zajmuje się stowarzyszenie diabetyków polskich- o to zapytaliśmy Ewelinę Tomechnę prezesa zarządu wojewódzkiego polskiego stowarzyszenia diabetyków w Opolu.
2023-07-24, 13:43

O działalności Fundacji Dr Clown

Dzień Dziecka przed USK foto: Fundacja Dr Clown
Dzień Dziecka przed USK foto: Fundacja Dr Clown
Czy przez śmiech można pomagać? Twierdząco odpowiada na to pytanie Fundacja Dr Clown. W programie rozmawialiśmy z regionalną koordynatorką tej fundacji Martą Szewerndą-Koszyk.
12

Zobacz także

2023-10-27, godz. 10:52 Barbara Chyłka oraz Jarosław Wach o trudnościach w prowadzeniu hospicjum Gośćmi audycji byli Barbara Chyłka oraz Jarosław Wach z Hospicjum Betania. Sytuacja hospicjów w kraju systematycznie się pogarsza. Rozmawialiśmy o trudnościach… » więcej 2023-10-09, godz. 15:25 Maciej Sadłoń o Opolskim Klubie Strzeleckim Husarz Gościem audycji był prezes Opolskiego Klubu Strzeleckiego Husarz, Maciej Sadłoń, którego pytaliśmy o zainteresowanie strzelectwem sportowym, a także koszty… » więcej 2023-10-09, godz. 15:15 Z Kamilą Figurą o promowaniu działań na rzecz wzmocnienia grup młodych kobiet Gościem audycji była Kamila Figura z Fundacji Harmonia Życia. Naszą rozmówczynię pytaliśmy o szkolenia podnoszące szanse na rynku pracy, a także spostrzeżenia… » więcej 2023-08-22, godz. 15:13 O Fundacji Psychoedukacji i Psychoterapii INTRA Tym razem w audycji rozmawialiśmy o działalności Fundacji Psychoedukacji i Psychoterapii INTRA. Główna jej działalność to psychoterapia, kształtowanie… » więcej 2023-08-14, godz. 10:47 "Należy zwrócić uwagę na potrzeby seniorów" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opolu "Należy zwrócić uwagę na potrzeby seniorów" to główne przesłanie które przyświeca Uniwersytetowi trzeciego Wieku w Opolu. Jak Uniwersytet dba o opolskich… » więcej 2023-08-14, godz. 10:40 Jak po wielu latach można reaktywować działalność ochotniczej straży pożarnej ? OSP Kolnica Jak po wielu latach można reaktywować działalność ochotniczej straży pożarnej? O tym Rozmawialiśmy z członkami OSP Kolnica, którzy po wielu latach nieaktywności… » więcej 2023-07-31, godz. 11:56 "Koszt leczenia cukrzycy jest bardzo wysoki" Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Cukrzyca jest jedna z najstarszych chorób w historii bo pierwsze zmianki o niej pochodzą ze starożytnego Egiptu. Mimo to dalej nie wszystko jest jasne i co… » więcej 2023-07-31, godz. 11:37 "Dla nas niepełnosprawność jest rzeczą normalną" Wojewódzkie Towarzstwo Walki z Kalectwem w Opolu Blisko 3 miliony osób w naszym kraju ma orzeczona niepełnosprawność jak wygląda ich sytuacja w naszym województwie i jak Wojewódzkie Towarzystwo Walki z… » więcej 2023-07-24, godz. 12:53 Fundacja L'Arche ma pomysł na budowę domu dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie Audycję odwiedziła Justyna Nagel, członek zarządu Fundacji L'Arche. Opowiedziała o projekcie budowy domu dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie… » więcej 2023-07-24, godz. 13:43 O działalności Fundacji Dr Clown Czy przez śmiech można pomagać? Twierdząco odpowiada na to pytanie Fundacja Dr Clown. W programie rozmawialiśmy z regionalną koordynatorką tej fundacji… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »