Radio Opole » Magazyn ekonomiczny. Popołudniówka Radia Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi:

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi:

2024-04-16, 13:27

Porady dotyczące zeznań podatkowych za 2023 rok - cz. V

Urząd Skarbowy w Opolu [fot. Jarosław Madzia]
Urząd Skarbowy w Opolu [fot. Jarosław Madzia]
Czy wszyscy emeryci muszą się rozliczać? Jakie dochody pracujących seniorów są zwolnione od podatku? O tym m.in. rozmawialiśmy z Katarzyną Sekułą z Urzędu Skarbowego w Oleśnie.

Dodajmy, że kolejny dyżur ekspercki w sprawie wypełniania zeznań podatkowych PIT za 2023 r., m.in. w usłudze Twój e-PIT, ze szczególnym uwzględnieniem ulg i odliczeń podatkowych, typu ulga internetowa, odliczanie darowizn i innych ulg już w poniedziałek (22.04) podczas audycji, czyli od godz. 16:00.
2024-04-12, 17:50

"Nic nie wypłacaj, zadzwoń do Baśki" - asp. sztab. Piotr Chwastowski o tym, jak nie dać się presji wywieranej przez oszustów

Piotr Chwastowski [fot. archiwum prywatne]
Piotr Chwastowski [fot. archiwum prywatne]
Ostatnio nie seniorka, a młoda kobieta dała się nabrać oszustom internetowym i straciła 50 tys. złotych. Jak takich sytuacji unikać, ku przestrodze, bo potencjalną ofiarą oszustwa może stać się każdy z nas, jeśli nie będzie czujny, zapytaliśmy aspiranta sztabowego Piotra Chwastowskiego z Komendy Wojewódzkiej Policji Opole i przypomnieliśmy zasady naszego bezpieczeństwa w sieci.
2024-04-11, 11:14

Jesteś zainteresowany pracą w MZK? Przyjdź na Dzień Otwarty!

Ewelina Laxy [fot. archiwum Radia Opole]
Ewelina Laxy [fot. archiwum Radia Opole]
W audycji Ewelina Laxy, rzeczniczka MZK Opole zaprosiła na planowany na najbliższą sobotę (13.04) od godz. 10:00 Dzień Otwarty dla Kandydatek i Kandydatów do Pracy w MZD. W ramach wydarzenia pracownicy spółki oprowadzą kandydatów po zajezdni i opowiedzą o swojej pracy. Będzie też można zobaczyć zaplecze techniczno-diagnostyczne. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Obowiązują zapisy - można zadzwonić pod nr 77 40 23 114 lub napisać e-mail na adres: media@mzkopole.pl.
1
2024-04-11, 13:35

"Zapraszamy kobiety, ale nie tylko kobiety" - Tomasz Hanzel o I Opolskim Kongresie Kobiet

Tomasz Hanzel gościem audycji Iwony Tokarskiej [fot. Marek Szubryt, OCRG]
Tomasz Hanzel gościem audycji Iwony Tokarskiej [fot. Marek Szubryt, OCRG]
Gościem "Magazynu ekonomicznego" był Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Zapowiedzieliśmy I Opolski Kongres Kobiet, który już w najbliższy piątek (12.04) odbędzie się w auli Collegium Civitas UO przy ul. Katowickiej 89. Początek o godz. 10:00. Kto wpadł na pomysł takiego kongresu, do kogo w szczególności jest on adresowany i jakie tematy zostaną na nim podjęte? O tym nasz gość. Rozmawialiśmy także o VIII Programie Mentoringu Biznesowego oraz Automotive CEE Day.
2024-04-08, 16:00

Macie wątpliwości, jak wypełnić PIT uwzględniając ulgę termomodernizacyjną? Posłuchajcie naszej ekspertki

Anna Grzyb [fot. Jarosław Madzia]
Anna Grzyb [fot. Jarosław Madzia]
Czas na rozliczenie się z fiskusem mamy do 30 kwietnia. Jak poprawnie wypełnić PIT uwzględniając w nim ulgę termomodernizacyjną i ile można dostać zwrotu z tego tytułu? Na te inne pytania odpowiedziała w audycji Anna Grzyb z Drugiego Urzędu Skarbowego w Opolu, która dyżurowała przy telefonie odpowiadając na wątpliwości w tym temacie naszych słuchaczy.
2024-04-08, 15:26

Konfiskata samochodów w naszym kraju - czy ten przepis działa jak należy?

Kamil Suszniak [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Kamil Suszniak [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Od 14 marca obowiązuje nowelizacja Kodeksu karnego, która wprowadza konfiskatę pojazdów w przypadku tych kierowców, którzy we krwi mają ponad 1,5 promila alkoholu. Do tego pojazd mogli też stracić ci kierowcy, którzy spowodowali wypadek "pod wpływem". Czy ten przepis działa jak należy? To przeanalizowaliśmy z adwokatem Kamilem Suszniakiem z Izby Adwokackiej w Opolu.
2024-04-04, 14:00

Na jakie ulgi podatkowe warto liczyć w tym roku, pytamy "Solidną Księgową" z Krakowa

Monika Salawa [fot. archiwum prywatne]
Monika Salawa [fot. archiwum prywatne]
Z początkiem miesiąca weszły w życie zmiany dotyczące odprowadzania podatku VAT. O to, na co powinni być gotowi sprzedawcy żywności w związku z tymi zmianami i co nam grozi, jeśli o tej zmianie zapomnimy, pytaliśmy Monikę Salawę, księgową, która na TikToku edukuje przedsiębiorców. Dopytaliśmy też, jakie zmiany nastąpiły na usługi kosmetyczne i czy to wpłynie na ceny w salonach oraz o jakie ulgi podatkowe warto się starać, kiedy kupujemy np. drzwi do domu.
2024-04-03, 12:50

"Emerytura to nie jest obowiązek" - Sebastian Szczurek

Sebastian Szczurek [fot. Marcin Boczek]
Sebastian Szczurek [fot. Marcin Boczek]
Pod koniec marca GUS ujawnił komunikat w sprawie tablicy średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn w Polsce. Jak te dane wpływają na wysokość rent i emerytur i jak zmieni się system ich przeliczania, zapytaliśmy Sebastiana Szczurka z opolskiego oddziału ZUS. Pytaliśmy także, jak przebiega wypłata tzw. "trzynastek".
1234567

Zobacz także

2024-04-16, godz. 13:27 Porady dotyczące zeznań podatkowych za 2023 rok - cz. V Czy wszyscy emeryci muszą się rozliczać? Jakie dochody pracujących seniorów są zwolnione od podatku? O tym m.in. rozmawialiśmy z Katarzyną Sekułą z Urzędu… » więcej 2024-04-12, godz. 17:50 "Nic nie wypłacaj, zadzwoń do Baśki" - asp. sztab. Piotr Chwastowski o tym, jak nie dać się presji wywieranej przez… Ostatnio nie seniorka, a młoda kobieta dała się nabrać oszustom internetowym i straciła 50 tys. złotych. Jak takich sytuacji unikać, ku przestrodze, bo… » więcej 2024-04-11, godz. 11:14 Jesteś zainteresowany pracą w MZK? Przyjdź na Dzień Otwarty! W audycji Ewelina Laxy, rzeczniczka MZK Opole zaprosiła na planowany na najbliższą sobotę (13.04) od godz. 10:00 Dzień Otwarty dla Kandydatek i Kandydatów… » więcej 2024-04-11, godz. 13:35 "Zapraszamy kobiety, ale nie tylko kobiety" - Tomasz Hanzel o I Opolskim Kongresie Kobiet Gościem "Magazynu ekonomicznego" był Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Zapowiedzieliśmy I Opolski Kongres Kobiet, który już w… » więcej 2024-04-09, godz. 13:27 Po co i dla kogo wykonuje się wycenę przedsiębiorstw? Po co i dla kogo wykonuje się wycenę przedsiębiorstw i ile to może kosztować? To wszystko wyjaśnił nam Arkadiusz Mazur, biegły ds. wycen przedsiębiorstw… » więcej 2024-04-08, godz. 16:00 Macie wątpliwości, jak wypełnić PIT uwzględniając ulgę termomodernizacyjną? Posłuchajcie naszej ekspertki Czas na rozliczenie się z fiskusem mamy do 30 kwietnia. Jak poprawnie wypełnić PIT uwzględniając w nim ulgę termomodernizacyjną i ile można dostać zwrotu… » więcej 2024-04-08, godz. 15:26 Konfiskata samochodów w naszym kraju - czy ten przepis działa jak należy? Od 14 marca obowiązuje nowelizacja Kodeksu karnego, która wprowadza konfiskatę pojazdów w przypadku tych kierowców, którzy we krwi mają ponad 1,5 promila… » więcej 2024-04-04, godz. 15:35 "Opakowania aktualnie niekaucjowane po 1 stycznia będą kaucjowane" - Leszek Stępień W programie wyjaśniliśmy, o co chodzi z systemem kaucyjnym, który wejdzie w życie w styczniu przyszłego roku. Naszym gościem był Leszek Stępień ze Stowarzyszenia… » więcej 2024-04-04, godz. 14:00 Na jakie ulgi podatkowe warto liczyć w tym roku, pytamy "Solidną Księgową" z Krakowa Z początkiem miesiąca weszły w życie zmiany dotyczące odprowadzania podatku VAT. O to, na co powinni być gotowi sprzedawcy żywności w związku z tymi zmianami… » więcej 2024-04-03, godz. 12:50 "Emerytura to nie jest obowiązek" - Sebastian Szczurek Pod koniec marca GUS ujawnił komunikat w sprawie tablicy średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn w Polsce. Jak te dane wpływają na wysokość… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »