Radio Opole » Magazyn ekonomiczny. Popołudniówka Radia Opole

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi:

2024-04-24, 13:01

Co zrobić, żeby wejść w świat kryptowalut i nie stracić pieniędzy?

Kryptowaluta [fot. Flickr]
Kryptowaluta [fot. Flickr]
O zmianach prawnych na rynku kryptowalut rozmawialiśmy z gośćmi Radia Opole: Filipem Pawczyńskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz Danielem Haczykiem, założycielem serwisu CyfrowaEkonomia.pl, prezesem zarządu BitcoinOpole.pl. Zaprosiliśmy też na bezpłatne wydarzenie poświęcone kryptowalutom.
2024-04-23, 18:01

O zawodach deficytowych i Festiwalu Kariery rozmawiamy z Maciejem Kalskim

Maciej Kalski [fot. Jędrzej Łuczak]
Maciej Kalski [fot. Jędrzej Łuczak]
Naszym gościem był Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Pytaliśmy o zawody deficytowe w naszym regionie. Powiedzieliśmy też o Festiwalu Kariery w Opolu.
2024-04-22, 11:52

Nadchodzi rewolucja w testamentach - o szczegółach mecenas Martyna Wach

mec. Martyna Wach [Fot. Daria Pakuła]
mec. Martyna Wach [Fot. Daria Pakuła]
To trudny, ale potrzebny temat - sprawa konstruowania testamentu. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje właśnie nad nowelizacją Kodeksu cywilnego, która wprowadzi testament audiowizualny. Czy to słuszny kierunek i forma? O to pytaliśmy mec. Martynę Wach z Izby Adwokackiej w Opolu.
2024-04-18, 15:50

"Znajomość języka niemieckiego jest ważna dla rozwoju gospodarczego województwa opolskiego" - mówią uczestnicy debaty na ten temat

Sabina Wyrwich-Płotka i Jarosław Bogacki [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Sabina Wyrwich-Płotka i Jarosław Bogacki [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Opolszczyzna to wyjątkowy tygiel kulturowy i okazuje się, że mieszkając tu warto znać jeden niż jeden język. Szczelnie przydatna jest znajomość języka niemieckiego, która zwiększa możliwości, jeśli chodzi o sferę biznesową. W miniony piątek (12.04) na Uniwersytecie Opolskim odbyła się debata pod hasłem "Język niemiecki a rozwój gospodarczy województwa opolskiego". Co było powodem podjęcia tej debaty, pytamy dr Sabinę Wyrwich-Płotkę i dra Jarosława Bogackiego z Uniwersytetu Opolskiego.
2024-04-17, 13:31

„Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie” - Waldemar Mazur o wydarzeniu pn. „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw i raportowanie ESG"

Waldemar Mazur [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Waldemar Mazur [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Jaki plan na Izbę Gospodarczą Śląsk ma nowy zarząd i prezes tej instytucji? Na czym ma polegać nowe otwarcie Izby? Jakie są pomysły? Ile opolskich firm jest zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Śląsk? O to m.in. pytaliśmy w audycji Waldemara Mazura, prezesa Izby Gospodarczej Śląsk. Na szykowane na czwartek (18.04) spotkanie pn. "Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw i raportowanie ESG" jest już pełna lista, ale dopytaliśmy, o czym na tym spotkaniu będzie mowa i na czym polega raportowanie ESG.
2024-04-16, 13:27

Porady dotyczące zeznań podatkowych za 2023 rok - cz. V

Urząd Skarbowy w Opolu [fot. Jarosław Madzia]
Urząd Skarbowy w Opolu [fot. Jarosław Madzia]
Czy wszyscy emeryci muszą się rozliczać? Jakie dochody pracujących seniorów są zwolnione od podatku? O tym m.in. rozmawialiśmy z Katarzyną Sekułą z Urzędu Skarbowego w Oleśnie.

Dodajmy, że kolejny dyżur ekspercki w sprawie wypełniania zeznań podatkowych PIT za 2023 r., m.in. w usłudze Twój e-PIT, ze szczególnym uwzględnieniem ulg i odliczeń podatkowych, typu ulga internetowa, odliczanie darowizn i innych ulg już w poniedziałek (22.04) podczas audycji, czyli od godz. 16:00.
1234567

Zobacz także

2024-04-24, godz. 18:30 Dominika Adamczak o cyklu webinarów "Zrównoważeni - 20 lat przeszłości, 20 lat przyszłości" "Zrównoważeni - 20 lat przeszłości, 20 lat przyszłości" - to hasło cyklu bezpłatnych webinarów (spotkań on-line) realizowanych przez Uniwersytet WSB… » więcej 2024-04-24, godz. 13:01 Co zrobić, żeby wejść w świat kryptowalut i nie stracić pieniędzy? O zmianach prawnych na rynku kryptowalut rozmawialiśmy z gośćmi Radia Opole: Filipem Pawczyńskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz Danielem Haczykiem… » więcej 2024-04-23, godz. 18:01 O zawodach deficytowych i Festiwalu Kariery rozmawiamy z Maciejem Kalskim Naszym gościem był Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Pytaliśmy o zawody deficytowe w naszym regionie. Powiedzieliśmy też o Festiwalu… » więcej 2024-04-23, godz. 09:23 Porady dotyczące zeznań podatkowych za 2023 rok - cz. VI Ostatnie dni zostały na złożenie zeznań podatkowych. W programie mówiliśmy między innymi o zasadach ulg na dzieci i za internet. Naszym gościem była Katarzyna… » więcej 2024-04-22, godz. 18:16 "Warto zainwestować w video content i korzystać ze sztucznej inteligencji" - Anita Wicher Anita Wicher z Nyskiego Klubu Biznesu opowiedziała w audycji o zaletach video contentu i o tym, jak korzystać ze sztucznej inteligencji w promocji firmy. Zaprosiliśmy… » więcej 2024-04-22, godz. 11:52 Nadchodzi rewolucja w testamentach - o szczegółach mecenas Martyna Wach To trudny, ale potrzebny temat - sprawa konstruowania testamentu. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje właśnie nad nowelizacją Kodeksu cywilnego, która wprowadzi… » więcej 2024-04-18, godz. 17:17 Wyjątkowe szkolenie Opolskiej Izby Gospodarczej już w czwartek w Opolu - Bartosz Ryszka zdradza szczegóły W programie o szansach, jakie stworzy dla przedsiębiorców szkolenie "E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm". Szczegóły przedstawił w audycji Bartosz… » więcej 2024-04-18, godz. 15:50 "Znajomość języka niemieckiego jest ważna dla rozwoju gospodarczego województwa opolskiego" - mówią uczestnicy debaty… Opolszczyzna to wyjątkowy tygiel kulturowy i okazuje się, że mieszkając tu warto znać jeden niż jeden język. Szczelnie przydatna jest znajomość języka… » więcej 2024-04-17, godz. 13:31 „Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie” - Waldemar Mazur o wydarzeniu pn. „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw… Jaki plan na Izbę Gospodarczą Śląsk ma nowy zarząd i prezes tej instytucji? Na czym ma polegać nowe otwarcie Izby? Jakie są pomysły? Ile opolskich firm… » więcej 2024-04-16, godz. 13:27 Porady dotyczące zeznań podatkowych za 2023 rok - cz. V Czy wszyscy emeryci muszą się rozliczać? Jakie dochody pracujących seniorów są zwolnione od podatku? O tym m.in. rozmawialiśmy z Katarzyną Sekułą z Urzędu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »