Radio Opole » Magazyn ekonomiczny. Popołudniówka Radia Opole » Posłuchaj rozmów prowadzonych przez Wiesława Kolbusza…

Posłuchaj rozmów prowadzonych przez Wiesława Kolbusza lub Daniela Klimczaka w 2023 roku:

2023-12-21, 13:28

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowuje mijający rok

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tym razem podsumowaliśmy kolejny rok działalności Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Finansowe wspomaganie biznesu i prac badawczo-rozwojowych, mentoring - to tylko wycinek działalności tej instytucji. O tym, co udało się zrealizować do tej pory i jak będzie wyglądać najbliższa przyszłość, opowiedzieli nasi goście - dyrektor OCRG Tomasz Hanzel i z-ca dyrektora Michał Wojczyszyn.
2023-12-21, 10:44

Park Naukowo-Technologiczny w Opolu podsumowuje rok

Jarosław Mamala [fot. Marcin Skomudek]
Jarosław Mamala [fot. Marcin Skomudek]
W audycji ciąg dalszy podsumowań mijającego roku. Tym razem w studiu rozmawialiśmy z prezesem zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, prof. dr. hab. inż. Jarosławem Mamalą.
2023-12-20, 10:46

Mijający rok w ZUS województwa opolskiego podsumowuje Sebastian Szczurek

Sebastian Szczurek [fot. Marcin Boczek]
Sebastian Szczurek [fot. Marcin Boczek]
Przez cały rok pilnie przyglądaliśmy się działaniom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Staraliśmy się przekazywać najważniejsze informacje dotyczące zmian w przepisach i prowadzonych programów. Czas na podsumowanie. W audycji o tym, jak widzi mijający rok Sebastian Szczurek, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa opolskiego.
2023-12-19, 13:28

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podsumowuje mijający rok

Aleksandra Drescher [fot Jędrzej Łuczak]
Aleksandra Drescher [fot Jędrzej Łuczak]
Koniec roku sprzyja podsumowaniom. "Czyste powietrze", "Ciepłe mieszkanie", czy "Moja woda", to niektóre z programów mających na celu ochronę środowiska. Dzięki nim z dofinansowania mogło skorzystać wiele podmiotów i osób prywatnych. Co jeszcze udało się zrobić w mijającym roku, by wszystkim nam żyło się lepiej? O tym rozmawialiśmy z Aleksandrą Drescher, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
2023-12-18, 13:21

O umowach o dzieło w branży budowlanej

Co powinna zawierać umowa o dzieło w zakresie robót budowlanych? [fot. https://pixabay.com/pl]
Co powinna zawierać umowa o dzieło w zakresie robót budowlanych? [fot. https://pixabay.com/pl]
O tym, jakie jest zastosowanie umowy o dzieło w branży budowlanej rozmawialiśmy z mecenasem Łukaszem Piekarczykiem. Co powinna zawierać taka umowa?
2023-12-15, 11:12

Czy nowy minister rolnictwa ma poparcie w środowisku rolniczym?

Sejm [fot. Maciej Wajler]
Sejm [fot. Maciej Wajler]
Marek Froelich [fot. Barbara Więcek]
Marek Froelich [fot. Barbara Więcek]
Z wykształcenia ekonomista, z zawodu polityk, od lat działacz ruchu ludowego. Czesław Siekierski objął tekę ministra rolnictwa w nowym rządzie Donalda Tuska. Wiceministrem resortu został działacz Agrounii, Michał Kołodziejczak. Jak ten duet sprawdzi się w działaniu? Co sądzi o nim środowisko rolnicze? O tym opowiedział Marek Froelich, prezes Opolskiej Izby Rolniczej.

Porozmawialiśmy też też o energetyce wiatrowej i planowanej - największej w Polsce - inwestycji na południu województwa.
2023-12-13, 09:40

Jak zabezpieczyć się przed atakami hakerskimi?

Damian Kolarczyk [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Damian Kolarczyk [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Coraz częściej mówi się o atakach hakerskich i próbach wyłudzenia danych, a te jak wiadomo, są cenne dla wszelkiej maści oszustów. Spektakularny wyciek danych z firmy ALAB skłania do postawienia pytania, jak ustrzec się podobnych sytuacji i zadbać o bezpieczeństwo w sieci? Tym bardziej, że coraz częściej oferowane są usługi w tzw. chmurze i to właśnie tam wiele firm umieszcza swoje dane. Na ten temat porozmawialiśmy z Damianem Kolarczykiem Dyrektorem Centrum Przetwarzania Danych w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu.
2023-12-12, 13:55

O popularności kursów dla pracowników i pracodawców, podsumowaniu kończącego się roku i planach na rok przyszły OCRG

Michał Wojczyszyn [fot. Marcin Skomudek]
Michał Wojczyszyn [fot. Marcin Skomudek]
W poniedziałek (11.12) rozpoczął się nabór na różnego rodzaju kursy przeznaczone dla pracowników i pracodawców w ramach działania 5.5. Adaptacyjność pracodawców i pracowników. Okazało się, że zainteresowanie jest tym tak duże i wpłynęło tak dużo zgłoszeń, że już na ten moment nie ma miejsc. Dlaczego to jest takie atrakcyjne, o tym rozmawialiśmy z Michałem Wojczyszynem, zastępcą dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Poza tym podsumowaliśmy kończący się rok i przyjrzeliśmy się planom na rok przyszły.
2023-12-11, 15:35

Co powinna zawierać umowa z podwykonawcą w zakresie robót budowlanych?

Co powinna zawierać umowa z podwykonawcą w zakresie robót budowlanych? [fot. https://pixabay.com/pl]
Co powinna zawierać umowa z podwykonawcą w zakresie robót budowlanych? [fot. https://pixabay.com/pl]
W audycji kolejna porcja porad dla tych, którzy zamierzają budować lub remontować dom. Z mecenasem Grzegorzem Gajdą zajęliśmy się tym razem umowami pomiędzy Generalnym Wykonawcą i Podwykonawcą. Jakie są podstawowe elementy takiej umowy? Rozmawialiśmy też o rozliczeniach pomiędzy stronami i odpowiedzialności Generalnego Wykonawcy za działania Podwykonawcy wobec Inwestora.
1234567

Zobacz także

2023-12-28, godz. 08:32 Dla Banku Żywności przedświąteczny czas to okres wytężonej pracy W audycji prezes Banku Żywności w Opolu Edward Ambicki podsumował kolejny rok działalności organizacji. Zapytaliśmy też, czy bogacące się polskie społeczeństwo… » więcej 2023-12-21, godz. 13:28 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowuje mijający rok Tym razem podsumowaliśmy kolejny rok działalności Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Finansowe wspomaganie biznesu i prac badawczo-rozwojowych, mentoring… » więcej 2023-12-21, godz. 10:44 Park Naukowo-Technologiczny w Opolu podsumowuje rok W audycji ciąg dalszy podsumowań mijającego roku. Tym razem w studiu rozmawialiśmy z prezesem zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, prof. dr. hab… » więcej 2023-12-20, godz. 10:46 Mijający rok w ZUS województwa opolskiego podsumowuje Sebastian Szczurek Przez cały rok pilnie przyglądaliśmy się działaniom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Staraliśmy się przekazywać najważniejsze informacje dotyczące… » więcej 2023-12-19, godz. 13:28 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podsumowuje mijający rok Koniec roku sprzyja podsumowaniom. "Czyste powietrze", "Ciepłe mieszkanie", czy "Moja woda", to niektóre z programów mających na celu ochronę środowiska… » więcej 2023-12-18, godz. 13:21 O umowach o dzieło w branży budowlanej O tym, jakie jest zastosowanie umowy o dzieło w branży budowlanej rozmawialiśmy z mecenasem Łukaszem Piekarczykiem. Co powinna zawierać taka umowa? » więcej 2023-12-15, godz. 11:12 Czy nowy minister rolnictwa ma poparcie w środowisku rolniczym? Z wykształcenia ekonomista, z zawodu polityk, od lat działacz ruchu ludowego. Czesław Siekierski objął tekę ministra rolnictwa w nowym rządzie Donalda Tuska… » więcej 2023-12-13, godz. 09:40 Jak zabezpieczyć się przed atakami hakerskimi? Coraz częściej mówi się o atakach hakerskich i próbach wyłudzenia danych, a te jak wiadomo, są cenne dla wszelkiej maści oszustów. Spektakularny wyciek… » więcej 2023-12-12, godz. 13:55 O popularności kursów dla pracowników i pracodawców, podsumowaniu kończącego się roku i planach na rok przyszły… W poniedziałek (11.12) rozpoczął się nabór na różnego rodzaju kursy przeznaczone dla pracowników i pracodawców w ramach działania 5.5. Adaptacyjność… » więcej 2023-12-11, godz. 15:35 Co powinna zawierać umowa z podwykonawcą w zakresie robót budowlanych? W audycji kolejna porcja porad dla tych, którzy zamierzają budować lub remontować dom. Z mecenasem Grzegorzem Gajdą zajęliśmy się tym razem umowami pomiędzy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »