Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Co poszło nie tak? Nowe centrum przesiadkowe w Nysie…
2023-03-31, 13:47 Autor: Agnieszka Stefaniak/Jakub Biel

Co poszło nie tak? Nowe centrum przesiadkowe w Nysie ze starą, dziurawą wiatą

Wiata przynależąca do Centrum Przesiadkowego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Wiata przynależąca do Centrum Przesiadkowego w Nysie [fot. Jakub Biel]
Na początku kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie centrum przesiadkowego w Nysie. Budynek od frontu wygląda pięknie, jednak mieszkańcy Nysy alarmują Radio Opole, że perony wciąż pozostają w opłakanym stanie. Szczególną uwagę przykuwa stara, rozlatująca się wiata, która przynależy do wyremontowanego budynku centrum przesiadkowego.
- To miejsce to archaizm połączony z nowoczesnością - uważa pan Adam, mieszkaniec Nysy.
Pan Adam
Dlaczego pominięto wiatę przy remoncie tego dworca? O to zapytaliśmy Piotra Bobaka, sekretarza gminy Nysa.
Piotr Bobak
- To jest skandal. Z jednej strony nowoczesny budynek, a z drugiej dziurawa, rozklekotana wiata - grzmi pan Kazimierz z Nysy.
Pan Kazimierz
Tematem zajęli się Agnieszka Stefaniak i Jakub Biel. Audycja w całości jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2023-06-02, godz. 12:55 Prośba z Norwegii z "wycugiem" w tle [INTERWENCJA] Twoje sprawy w Twoim Radiu Opole, nie tylko regionalnie, ale i światowo. Otóż zgłosił się do Radia Opole słuchacz z Norwegii, który ma problem z przetłumaczeniem… » więcej 2023-06-01, godz. 14:00 "Ten pan nas truje!" Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej twierdzą, że są truci przez sąsiada [INTERWENCJA] Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej w Opolu skarżą się na toksyczne zapachy. Ich zdaniem jeden z sąsiadów na swoim podwórku składuje płyty meblowe, które… » więcej 2023-05-31, godz. 14:12 Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023) Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita… » więcej 2023-05-30, godz. 14:00 "Boimy się o swoje życie". Mieszkańcy apelują o wykoszenie poboczy DK45 w Zawadzie [INTERWENCJA] Napisał do nas słuchacz zaniepokojony sytuacją wzdłuż ulicy, przy której mieszka, a jest to droga krajowa DK nr 45 prowadząca z Opola do Kluczborka, zatem… » więcej 2023-05-29, godz. 12:34 Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJA] W ubiegłym tygodniu doszło do nocnego incydentu w jednym ze sklepów Żabka w Opolu. Tuż przed zamknięciem, do lokalu przy ul. Grota Roweckiego, weszła grupa… » więcej 2023-05-26, godz. 13:43 "Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA] Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego… » więcej 2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej 2023-05-23, godz. 14:35 Kontrowersje wokół cypla na Jeziorze Turawskim - Odcięli nam prąd, nie mamy dostępu do toalety. Do końca miesiąca mamy się stąd zwinąć - alarmują Radio Opole członkowie WOPR, którzy na cyplu Jeziora… » więcej 2023-05-22, godz. 13:37 Trzeba się schylić, by gałęzią nie dostać. Przycinać czy nie przycinać? [INTERWENCJA] Jeżeli ktoś będzie nieuważnie szedł, może tym... oberwać. Mowa o gałęziach kasztanowców, które zwisają na wysokości twarzy i tym samym stwarzają… » więcej 2023-05-19, godz. 13:05 Bezpieczny senior za kierownicą [INTERWENCJA] Zdezorientowana 92-latka poruszająca się samochodem zwróciła swoją jazdą uwagę policjantów. Miała jechać pomiędzy pasami i na tyle wolno, że utrudniała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »