Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Pomysły na rewitalizację opolskiego rynku zostaną…
2023-03-28, 13:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Pomysły na rewitalizację opolskiego rynku zostaną na razie na papierze [INTERWENCJA]

III nagroda [fot. Agnieszka Stefaniak]
III nagroda [fot. Agnieszka Stefaniak]
II nagroda [fot. Agnieszka Stefaniak]
II nagroda [fot. Agnieszka Stefaniak]
II nagroda [fot. Agnieszka Stefaniak]
II nagroda [fot. Agnieszka Stefaniak]
Bez nagrody głównej zakończył się konkurs na koncepcję zagospodarowania Krakowskiej w Opolu wraz z rynkiem. Zdobywcy II miejsca proponują: zieloną Krakowską, zapełnioną wysokimi drzewami, historyczny bruk pozostawiony tylko na zewnętrznej części rynku, tuż przy kamienicach, również sąsiadujący z obfitą zielenią. Tematowi przyjrzała się w naszym paśmie interwencyjnym Agnieszka Stefaniak.
- Eksperci mówią, że ponoć brzydota jest piękna. Jak można nazwać naszą ulicę Krakowską i deptak? Jakieś wytwory, brudne ciągle, bo nie ma jak tego umyć. Czy miasto ma zamiar coś z tym zrobić? Mówi słuchacz zgłaszający interwencję.
Słuchacz zgłaszający interwencję
- Otrzymaliśmy kilka prac, które są dobrym studium tej przestrzeni i też poprawnym. Jest to materiał, na którym można dalej pracować i zastanawiać się jak tą przestrzeń można wyczyścić, uporządkować, czy udoskonalić. Mówi Maciej Wujec
Maciej Wujec
- Widocznie chyba dziś są takie czasy, że wszyscy mają dużo pracy i startowanie w konkursie wiąże się z dużym ryzykiem i z dosyć dużymi wydatkami dla zespołu projektowego - mówi Mariusz Tenczyński, prezes SARP Opole.
Mariusz Tenczyński
- Jestem architektem, a Sandra jest architektem obrazu. Razem się uzupełniałyśmy w wspólnym projekcie. Jako mieszkanka Opola zauważam wiele jakby problemów przestrzeni publicznej i widząc ogłoszenie na temat konkursu, to był impuls. Zależało nam na uporządkowaniu tej przestrzeni. Bardzo ważna była dla nas przestrzeń, aby nie była podporządkowana autom tylko przechodniom, rowerzystom, a także wprowadzeniu dużej ilości zieleni, zarówno w postaci wysokich drzew jak i nawierzchni, aby odbetonować tą przestrzeń.
Anna Okoń, Sandra Jagielska
- Chodzi o to, żeby te centrum miasta ożywić. Inne miasta mają różne atrakcje np. karuzelę dla dzieci, mini tężnie, aby uatrakcyjnić nasz rynek i przyciągnąć mieszkańców. Mówi Słuchacz.
Słuchacz
12

Zobacz także

2023-06-07, godz. 13:57 Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy [INTERWENCJA] W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pożaru hali produkcyjnej zakładu meblarskiego… » więcej 2023-06-06, godz. 13:24 Kontrowersje wokół kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej 2023-06-06, godz. 11:59 Coraz więcej "podejrzanych" pogryzień na Opolszczyźnie - Nie ma dnia, by nie było pacjenta z podejrzanym pogryzieniem - alarmuje wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Wiesława Błudzin. Rośnie liczba osób… » więcej 2023-06-02, godz. 12:55 Prośba z Norwegii z "wycugiem" w tle [INTERWENCJA] Twoje sprawy w Twoim Radiu Opole, nie tylko regionalnie, ale i światowo. Otóż zgłosił się do Radia Opole słuchacz z Norwegii, który ma problem z przetłumaczeniem… » więcej 2023-06-01, godz. 14:00 "Ten pan nas truje!" Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej twierdzą, że są truci przez sąsiada [INTERWENCJA] Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej w Opolu skarżą się na toksyczne zapachy. Ich zdaniem jeden z sąsiadów na swoim podwórku składuje płyty meblowe, które… » więcej 2023-05-31, godz. 14:12 Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023) Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita… » więcej 2023-05-30, godz. 14:00 "Boimy się o swoje życie". Mieszkańcy apelują o wykoszenie poboczy DK45 w Zawadzie [INTERWENCJA] Napisał do nas słuchacz zaniepokojony sytuacją wzdłuż ulicy, przy której mieszka, a jest to droga krajowa DK nr 45 prowadząca z Opola do Kluczborka, zatem… » więcej 2023-05-29, godz. 12:34 Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJA] W ubiegłym tygodniu doszło do nocnego incydentu w jednym ze sklepów Żabka w Opolu. Tuż przed zamknięciem, do lokalu przy ul. Grota Roweckiego, weszła grupa… » więcej 2023-05-26, godz. 13:43 "Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA] Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego… » więcej 2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »