Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Co dalej z trójką dzieci, które zostały odebrane…
2023-03-27, 14:12 Autor: Agnieszka Stefaniak/Joanna Gerlich

Co dalej z trójką dzieci, które zostały odebrane rodzicom, a teraz mają być zabrane od dziadków?

[fot. Envato]
[fot. Envato]
W trybie natychmiastowym wnuki pary seniorów z Krapkowic mają trafić do rodzinnego domu dziecka. Taką decyzję podjął niedawno sąd w Strzelcach Opolskich. Pani Sylwia i pan Mieczysław od blisko 2 lat zajmują się wychowaniem trójki dzieci. Dziś dziewczynki mają 6 i 10 lat, a chłopczyk 8. Dziadkowie zrobili wszystko co mogli, by stworzyć rodzeństwu odpowiednie warunki do życia. Są zbulwersowani decyzją sądu i absolutnie się z nią nie zgadzają.
Nasza reporterka Joanna Gerlich rozmawiała z rodzeństwem. Jak się okazuje, mimo trudnej sytuacji w domu to całkiem pogodne i energiczne dzieci.
Dzieci
- Jak tylko zabrano dzieci naszej córce i zięciowi i ograniczono prawa rodzicielskie, razem z żoną wzięliśmy sprawy w swoje ręce - mówi pan Mieczysław. Dziadkowie przygarnęli swoje wnuki, bo nie chcieli, żeby trafiły do domu dziecka lub rodziny zastępczej.
Pan Mieczysław
Pani Sylwia nie ukrywa, że była w szoku, jak dowiedziała się, że decyzją sądu jej wnuki mają trafić do innej rodziny zastępczej.
Pani Sylwia
- Sąd uznał, że dobro dzieci wymaga w tej chwili zmiany dotychczasowego sposobu wykonywania pieczy nad dziećmi i umieszczenia ich w trybie natychmiastowym w rodzinnym domu dziecka - wyjaśnia sędzia Tomasz Mikołajczyk.
Tomasz Mikołajczyk
Dziadkowie twierdzą, że zależy im na wnukach i dzięki nim przeżywają drugą młodość.
Dziadkowie
12

Zobacz także

2023-06-07, godz. 13:57 Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy [INTERWENCJA] W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pożaru hali produkcyjnej zakładu meblarskiego… » więcej 2023-06-06, godz. 13:24 Kontrowersje wokół kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej 2023-06-06, godz. 11:59 Coraz więcej "podejrzanych" pogryzień na Opolszczyźnie - Nie ma dnia, by nie było pacjenta z podejrzanym pogryzieniem - alarmuje wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Wiesława Błudzin. Rośnie liczba osób… » więcej 2023-06-02, godz. 12:55 Prośba z Norwegii z "wycugiem" w tle [INTERWENCJA] Twoje sprawy w Twoim Radiu Opole, nie tylko regionalnie, ale i światowo. Otóż zgłosił się do Radia Opole słuchacz z Norwegii, który ma problem z przetłumaczeniem… » więcej 2023-06-01, godz. 14:00 "Ten pan nas truje!" Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej twierdzą, że są truci przez sąsiada [INTERWENCJA] Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej w Opolu skarżą się na toksyczne zapachy. Ich zdaniem jeden z sąsiadów na swoim podwórku składuje płyty meblowe, które… » więcej 2023-05-31, godz. 14:12 Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023) Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita… » więcej 2023-05-30, godz. 14:00 "Boimy się o swoje życie". Mieszkańcy apelują o wykoszenie poboczy DK45 w Zawadzie [INTERWENCJA] Napisał do nas słuchacz zaniepokojony sytuacją wzdłuż ulicy, przy której mieszka, a jest to droga krajowa DK nr 45 prowadząca z Opola do Kluczborka, zatem… » więcej 2023-05-29, godz. 12:34 Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJA] W ubiegłym tygodniu doszło do nocnego incydentu w jednym ze sklepów Żabka w Opolu. Tuż przed zamknięciem, do lokalu przy ul. Grota Roweckiego, weszła grupa… » więcej 2023-05-26, godz. 13:43 "Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA] Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego… » więcej 2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »