Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » 'To jest dramat' - alarmuje słuchaczka oburzona…
2023-03-17, 15:32 Autor: Monika Matuszkiewicz (oprac. AL)

"To jest dramat" – alarmuje słuchaczka oburzona ilością śmieci w okolicach dworca Opole Zachodnie [INTERWENCJA]

Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy przy dworcu Opole Zachodnie [fot. Maciej Marciński]
Nasyp kolejowy w okolicach dworca Opole Zachodnie tonie w śmeciach. Idąc chodnikiem, wzdłuż parkingu i torów, niemal na każdym kroku można znaleźć wyrzucone tam butelki, worki ze śmieciami czy puste opakowania. Zdaniem mieszkańców teren ten od kilku miesięcy nie był sprzątany.

Do kogo należy ten obowiązek i czy jest szansa, że teren zostanie uprzątnięty, to sprawdzaliśmy w naszym paśmie interwencyjnym.
Na miejsce wybrała się nasza reporterka Monika Matuszkiewicz i nasz fotoreporter Maciej Marciński.
Sonda
Co na temat tych śmieci mówią mieszkańcy?
Mieszkańcy
Jak przekazał Radiu Opole rzecznik opolskiego ratusza Adam Leszczyński, teren ten należy do PKP. Wysłaliśmy zapytanie do spółki, czy rzeczywiście tak jest. Dowiedzieliśmy się, że za porządek na tym terenie odpowiada PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Karol Jakubowski z tej spółki zapewnił, że jeśli ten teren rzeczywiście należy do nich, śmieci zostaną posprzątane.

Po emisji programu, otrzymaliśmy odpowiedź z biura prasowego PKP PLK. W przesłanej informacji czytamy, że: "usługa utrzymania czystości jest świadczona przez firmę zewnętrzną. PLK na bieżąco monitoruje stan czystości na stacji i w razie potrzeby podejmuje stosowne interwencje. Śmieci zostaną dzisiaj posprzątane".
Czy powodem tak dużej ilości śmieci może być zbyt mała ilość koszy, a może zbyt rzadko opróżniane kubły? O co tutaj chodzi, zapytaliśmy Patryka Stasiaka, prezesa Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Opolu.
Patryk Stasiak
Ile można dostać kary za zaśmiecanie miejsc publicznych, zapytaliśmy asp. sztab. Piotra Chwastowskiego z Zespół Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Piotr Chwastowski
Tematem zajęła się Monika Matuszkiewicz. Audycja w całości jest do posłuchania poniżej.
12

Zobacz także

2023-03-24, godz. 13:45 Jak sadzić żeby nie przesadzić? Sadzenie drzew - wydaje się mieć same pozytywne strony. Jednak co jeśli ktoś posadzi drzewo np. tuż przy wejściu do naszego domu, co w przyszłości może… » więcej 2023-03-23, godz. 13:17 Lista uwag do opolskiego MZK Sporo zastrzeżeń do działania Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mają słuchacze, którzy zgłosili się z interwencją do Radia Opole. Mieszkańcy… » więcej 2023-03-22, godz. 13:15 Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola? Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-21, godz. 12:40 Mieszkaniec Opola vs straż miejska, spór o blokadę samochodową [INTERWENCJA] "Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów" - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-20, godz. 13:28 Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA] Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników… » więcej 2023-03-17, godz. 15:32 "To jest dramat" – alarmuje słuchaczka oburzona ilością śmieci w okolicach dworca Opole Zachodnie [INTERWENCJA] Nasyp kolejowy w okolicach dworca Opole Zachodnie tonie w śmeciach. Idąc chodnikiem, wzdłuż parkingu i torów, niemal na każdym kroku można znaleźć wyrzucone… » więcej 2023-03-16, godz. 14:55 Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [IN… Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego… » więcej 2023-03-15, godz. 12:01 Pies w domu, opiekun w pracy. Agresywny anonim na wycieraczce [INTERWENCJA] "Paskudztwa, kundlowate, ujadające mordy, które niszczą życie ludziom" - to cytat z anonimu, jaki na swojej wycieraczce znalazła mieszkanka Opola. Jest właścicielką… » więcej 2023-03-14, godz. 12:22 Obwodnica Lędzin dyskusje wzbudza. Pojawił się piąty jej wariant, czy ma szansę na realizację? [INTERWENCJA] Wiele zastrzeżeń i długa dyskusja - tak wyglądało spotkanie odnośnie planowanej budowy obwodnicy Lędzin koło Opola, które odbyłos iena początku lutego… » więcej 2023-03-13, godz. 11:59 Kontrowersje wokół planu budowy Centrum Zielonej Transformacji w Opolu Centrum Zielonej Transformacji ma powstać za 3 lata obok Zakładu Komunalnego w Opolu. Inwestycja od początku budziła wątpliwości, szczególnie wśród mieszkańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »