Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy…
2024-05-24, 14:42 Autor: Tomasz Cichoń

Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki [INTERWENCJA]

[fot. pixabay]
[fot. pixabay]
Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą ptaki. System emituje dźwięki przypominające odgłosy drapieżnych ptaków. O ile w pierwszej chwili takie odgłosy "dżungli" mogą wydawać się przyjemne, o tyle po dłuższej chwili są po prostu uciążliwe. Zwłaszcza w nocy, bo właściciel zakładu emituje je także po zmroku. Mieszkańcy zgłosili problem Radiu Opole. Na miejsce udał się Tomasz Cichoń, który patrolował temat.
Od ponad roku mieszkańcy ulicy Fabrycznej czują się jakby mieszkali w dżungli, bowiem system emituje dźwięki przypominające odgłosy drapieżnych ptaków i o ile w pierwszej chwili takie odgłosy "dżungli" mogą wydawać się przyjemne, o tyle po dłuższej chwili są po prostu uciążliwe. Zwłaszcza w nocy, bo właściciel zakładu emituje je także po zmroku.
- Te odgłosy po dłuższej chwili są po prostu uciążliwe. Zwłaszcza w nocy, bo właściciel zakładu emituje je także po zmroku. To działa ciągle, nie ma pory dnia. To znaczy rano, wieczorem i w nocy, i święta nie święta, cały czas takie same dźwięki. Nie wiem, czy będzie przez ten aparat słychać? - Na tarasie posiedzieć nie można, bo skrzeczą i skrzeczą te ptaki, strasznie. Już nie możemy się doczekać, żeby ktoś nam pomógł. Czy to da radę? - mówią sąsiedzi zakładu.
Mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim
- O sprawie została powiadomiona Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. My również sporządziliśmy wniosek do sądu o ukaranie właściciela tej firmy. Tam na miejsce były kierowane patrole, była też dzielnicowa, która zajęła się sprawą - mów Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej Policji.
Rzecznik brzeskiej Policji Patrycja Kaszuba
Mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim nie pozostają bezczynni w obliczu uciążliwego hałasu. Ich determinacja w zgłaszaniu problemu i szukaniu rozwiązania wyraża się także poprzez działania prawne. W oczekiwaniu na decyzję sądu, społeczność liczy, na pomyślne zakończenie i nakaz zdemontowania instalacji. Oby ta decyzja przywróciła spokój i komfort życia wszystkim mieszkańcom tej okolicy. Tematem zajął się Tomasz Cichoń. Całość interwencji do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »