Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w…
2024-05-17, 15:05 Autor: Dawid Rajwa, Krzysztof Dobrowolski / oprac. AL

Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w Chróścinie i fala zameldowań w gminie Skoroszyce [INTERWENCJA]

Skoroszyce © (fot. Urząd Gminy Skoroszyce)
Skoroszyce © (fot. Urząd Gminy Skoroszyce)
Mieszkańcy gminy Skoroszyce skarżą się, że co pewien czas mają w kranie brudną wodę, a czasami przez kilka godzin są jej wręcz całkowicie pozbawieni. To niejedyny problem, z którym się do nas zgłoszono. Jeszcze nie opadł pył po wyborach i jak to bywa zawsze jest część osób niezadowolona z wyniku głosowania i pojawiły się podejrzenia ze strony niektórych mieszkańców, że w okresie poprzedzającym wybory w gminie zameldowano około 60 osób i nic w tym nie byłoby szczególnego, gdyby nie specyfika i okoliczności, które budzą wątpliwości części mieszkańców.

Tym tematem zajęliśmy się dziś
(17.05) w magazynie interwencyjnym, prosząc o wyjaśnienia panią wójt Skoroczyc Barbarę Alicję Dybczak.
Na miejscu pojawił się nasz reporter Krzysztof Dobrowolski i porozmawiał z mieszkańcem gminy zgłaszającym prośbę o interwencję.

- Jesteśmy bardzo zbulwersowani sytuacja, która miała miejsce na początku kwietnia, ponieważ najpierw w gminie Skoroszyce były to problemy z jakością wody, a później niestety były jej braki – mówi reporterowi mieszkaniec

- Pani wójt ma też zwyczaj informowania o sytuacji z wodą poprzez Facebooka i informacje o tym pojawiają się już po fakcie, bardzo późno – tłumaczy zbulwersowany mieszkaniec.

- Jak możemy dziewięć sołectw zaopatrywać z jednego ujęcia, co będzie jeśli studnia się zapadnie, pompa się całkowicie zatrze? Będziemy bez wody, będziemy mieć katastrofę – pyta zaniepokojony słuchacz.

– Po co było budować drugi zbiornik, tzw. Magazynowy, żeby magazynować wodę, a nie wywierca się drugiego źródła? – pyta mieszkaniec.

- Pytam się też, kiedy ta sieć była płukana zgodnie z przepisami? To jest karygodne, żeby sieć płukana hydrantem podziemnym była płukana bez hydranta stojaka! Bakterie, które się rozlewały wokół tego hydranta mogłyby zakazić społeczeństwo, a na to jest paragraf Kodeksu karnego. To było na szybciutko robione tylko, żeby wypłukać sieć, żeby był spokój zrobione… - skarży się mieszkaniec.

- Dlaczego np. w miejscowości Czarnolas czy chociażby Szydzina była woda w tym okresie, o którym rozmawiamy, a w Chróścinie, Skoroszycach, Makowicach niestety tej wody mieszkańcy nie mieli? – pyta słuchacz.
Mieszkaniec gminy Skoroszyce
Co jest powodem słabej jakości wody i jak długo ta sytuacja będzie trwała, o to m.in. zapytaliśmy panią wójt gminy Skoroczyce Barbarę Alicję Dybczak.
Posłuchaj rozmowy z Barbarą Alicją Dybczak (1)
Kolejny temat dotyczy zgłoszonej nam przez mieszkankę i mieszkańca gminy fali meldunków osób i podejrzeń, że pani wójt zameldowała wicewójta z rodziną w swoim mieszkaniu, by zwiększyć liczbę oddanych na siebie w głosowaniu głosów.
Mieszkanka i mieszkaniec gminy Skoroszyce
Wyjaśnienie wójt Skoroszyc w tej sprawie zamieszczamy poniżej.
Posłuchaj rozmowy z Barbarą Alicją Dybczak (2)
Tematem zajęli się Dawid Rajwa i Krzysztof Dobrowolski. Cały magazyn jest do odsłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »