Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Gołębie uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego…
2024-05-13, 14:00 Autor: Dawid Rajwa, Tomasz Cichoń / oprac. AL

Gołębie uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego bloku w Brzegu [INTERWENCJA]

Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają [fot. https://pixabay.com/pl]
Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają [fot. https://pixabay.com/pl]
Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają. Nie brakuje ostrzeżeń przed zagrożeniami, które mają nieść same ptaki, jak też ich odchody. Pojawiają się również obawy o częstsze „wizyty” uciążliwych gryzoni, które pożywiają się rzucanymi ptakom resztkami. Ostatnio gołębie stały się wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego bloku w Brzegu. Nasza słuchaczka skarży się, że władze spółdzielni, mimo składanych próśb o reakcje, pozostają bezczynne. Czy tak jest? A jeśli tak, to dlaczego?

Tym tematem zajęliśmy się dziś
(13.05) w magazynie interwencyjnym.
- Zmarła starsza pani, która mieszkała tam sama. Zaczęło się na tym balkonie, jak jeszcze żyła, bo była chora, leżała... Później zaczęła się inwazja gołębi na ten balkon. Mieliśmy "obrobione" parapety, balkony po sąsiedzku... Było coraz gorzej. Zwróciliśmy się z pismem zbiorowym z podpisami do spółdzielni mieszkaniowej, więc nie traktuję tego anonimowo, bo myśmy się pod tym podpisywali, że jest taka sytuacja, żeby podjęli jakieś działania. nie było żadnej reakcji - tłumaczy słuchaczka prosząc o interwencję w tej sprawie Radio Opole.

Po jakimś czasie do spółdzielni osobiście poszła jedna z sąsiadek. Mieszkańcy zwrócili się po raz kolejny z prośbą o podjęcie skutecznych działań w kierunku wyeliminowania siedliska gołębi na tym balkonie, np. poprzez osiatkowanie go.

- Pan prezes powiedział, że zna temat, ale jest bezsilny, ponieważ tam jest proces sądowy o to mieszkanie i nie wiadomo, kto będzie jego właścicielem - opowiada słuchaczka.
Mieszkanka bloku (1)
Co się stało po zgłoszeniu sprawy do spółdzielni mieszkaniowej?

- Żadnej reakcji na nasze pismo - mówi nam słuchaczka. - Dopiero dzisiaj się dowiedziałam od sąsiadki, że spółdzielnia odpowiedziała na pismo, że spółdzielnia zwróciła się do rodziny zmarłej sąsiadki i dali 7 dniowy termin i jeśli się z tym nie uporają, zagrozili jakimiś sankcjami. Skutek jest radykalny. Na tym etapie jest spokój. Jak on to zrobił, nie wnikam - opowiada słuchaczka, który mówi także o tym, że gołębie były tak zdesperowane, że wystarczyło wyjść na 2 godziny, a one już zdążyły na balkonie zrobić gniazdo i znieść jajko.
Mieszkanka bloku (2)
Opowieść słuchaczki potwierdza inna sąsiadka.
Mieszanka
Co na to spółdzielnia? Udało nam się skontaktować ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Zgoda”, zarządcą tego bloku i okazało się, że spółdzielnia takich zgłoszeń ma bardzo dużo. Jakie są możliwości spółdzielni, by cokolwiek móc zrobić w tej sytuacji, kiedy mieszkanie stoi puste, zapytaliśmy kierownika jednego z działów.

- Problem dotyczy nie tylko bloku przy ul. Rybackiej, ale też różnych lokalizacji. Możliwości są takie, jak każdego zarządcy: mamy kontakt z następcami prawnymi mieszkania, do których występujemy o usunięcie problemu, dajemy termin. Taka jest procedura. Zgodnie z tym, co pamiętam, taki termin tam został określony do końca maja i do tego czasu nic zrobić nie możemy, Natomiast później podejmiemy dalsze czynności, ale to już zarząd będzie decydował - mówi kierownik.
Z kierownikiem ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda" rozmawia Tomasz Cichoń
Podczas audycji otrzymaliśmy kilka telefonów, oto kilka z nich.
Telefon słuchaczki (1)
Telefon słuchaczki (2)
12

Zobacz także

2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »