Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Gołębie uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego…
2024-05-13, 14:00 Autor: Dawid Rajwa, Tomasz Cichoń / oprac. AL

Gołębie uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego bloku w Brzegu [INTERWENCJA]

Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają [fot. https://pixabay.com/pl]
Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają [fot. https://pixabay.com/pl]
Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają. Nie brakuje ostrzeżeń przed zagrożeniami, które mają nieść same ptaki, jak też ich odchody. Pojawiają się również obawy o częstsze „wizyty” uciążliwych gryzoni, które pożywiają się rzucanymi ptakom resztkami. Ostatnio gołębie stały się wyjątkowo uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego bloku w Brzegu. Nasza słuchaczka skarży się, że władze spółdzielni, mimo składanych próśb o reakcje, pozostają bezczynne. Czy tak jest? A jeśli tak, to dlaczego?

Tym tematem zajęliśmy się dziś
(13.05) w magazynie interwencyjnym.
- Zmarła starsza pani, która mieszkała tam sama. Zaczęło się na tym balkonie, jak jeszcze żyła, bo była chora, leżała... Później zaczęła się inwazja gołębi na ten balkon. Mieliśmy "obrobione" parapety, balkony po sąsiedzku... Było coraz gorzej. Zwróciliśmy się z pismem zbiorowym z podpisami do spółdzielni mieszkaniowej, więc nie traktuję tego anonimowo, bo myśmy się pod tym podpisywali, że jest taka sytuacja, żeby podjęli jakieś działania. nie było żadnej reakcji - tłumaczy słuchaczka prosząc o interwencję w tej sprawie Radio Opole.

Po jakimś czasie do spółdzielni osobiście poszła jedna z sąsiadek. Mieszkańcy zwrócili się po raz kolejny z prośbą o podjęcie skutecznych działań w kierunku wyeliminowania siedliska gołębi na tym balkonie, np. poprzez osiatkowanie go.

- Pan prezes powiedział, że zna temat, ale jest bezsilny, ponieważ tam jest proces sądowy o to mieszkanie i nie wiadomo, kto będzie jego właścicielem - opowiada słuchaczka.
Mieszkanka bloku (1)
Co się stało po zgłoszeniu sprawy do spółdzielni mieszkaniowej?

- Żadnej reakcji na nasze pismo - mówi nam słuchaczka. - Dopiero dzisiaj się dowiedziałam od sąsiadki, że spółdzielnia odpowiedziała na pismo, że spółdzielnia zwróciła się do rodziny zmarłej sąsiadki i dali 7 dniowy termin i jeśli się z tym nie uporają, zagrozili jakimiś sankcjami. Skutek jest radykalny. Na tym etapie jest spokój. Jak on to zrobił, nie wnikam - opowiada słuchaczka, który mówi także o tym, że gołębie były tak zdesperowane, że wystarczyło wyjść na 2 godziny, a one już zdążyły na balkonie zrobić gniazdo i znieść jajko.
Mieszkanka bloku (2)
Opowieść słuchaczki potwierdza inna sąsiadka.
Mieszanka
Co na to spółdzielnia? Udało nam się skontaktować ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Zgoda”, zarządcą tego bloku i okazało się, że spółdzielnia takich zgłoszeń ma bardzo dużo. Jakie są możliwości spółdzielni, by cokolwiek móc zrobić w tej sytuacji, kiedy mieszkanie stoi puste, zapytaliśmy kierownika jednego z działów.

- Problem dotyczy nie tylko bloku przy ul. Rybackiej, ale też różnych lokalizacji. Możliwości są takie, jak każdego zarządcy: mamy kontakt z następcami prawnymi mieszkania, do których występujemy o usunięcie problemu, dajemy termin. Taka jest procedura. Zgodnie z tym, co pamiętam, taki termin tam został określony do końca maja i do tego czasu nic zrobić nie możemy, Natomiast później podejmiemy dalsze czynności, ale to już zarząd będzie decydował - mówi kierownik.
Z kierownikiem ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda" rozmawia Tomasz Cichoń
Podczas audycji otrzymaliśmy kilka telefonów, oto kilka z nich.
Telefon słuchaczki (1)
Telefon słuchaczki (2)
12

Zobacz także

2024-05-21, godz. 14:10 Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują wody [INTERWENCJA[ Upał, słońce, wszystko dookoła nas rozgrzane – to szczególny czas, by pomyśleć o naszych czworonożnych. Stąd akcja „Micha zwierz usycha” - ogólnopolska… » więcej 2024-05-17, godz. 15:05 Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w Chróścinie i fala zameldowań w gminie Skoroszyce [INTERWENCJA] Mieszkańcy gminy Skoroszyce skarżą się, że co pewien czas mają w kranie brudną wodę, a czasami przez kilka godzin są jej wręcz całkowicie pozbawieni… » więcej 2024-05-16, godz. 16:14 Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku? [INTERWENCJA] Tym razem o problemie mieszkańców Nysy, którzy bardzo chcieliby mieć na swoim podwórku plac zabaw i nawet poczynili pewne kroki w tym kierunku. Chodzi o podwórko… » więcej 2024-05-15, godz. 14:59 Fatalny stan zabytkowego pałacyku w Kluczborku [INTERWENCJA] Powracamy do Kluczborka, które to miasto niedawno było bohaterem naszego programu za sprawą budynku przy ul. Ściegiennego. Chodziło o niebezpieczeństwo… » więcej 2024-05-14, godz. 13:44 Szczęśliwy finał - to lubimy, zajmując się sprawami, które Państwo do nas zgłaszają prosząc o interwencję [… Dziś postanowiliśmy przypomnieć kilka takich spraw, które po audycji - albo jeszcze przed emisją magazynu, jak szukaliśmy sposobu, by dany problem rozwiązać… » więcej 2024-05-10, godz. 15:05 Sporna opłata za uprzątnięcie strychu. Sprawa z ulicy Licealnej w Opolu [INTERWENCJA] Sprawa, którą zajęliśmy się w piątkowym magazynie interwencyjnym, została zgłoszona przez jednego z mieszkańców ulicy Licealnej w Opolu. Pan Zygmunt… » więcej 2024-05-09, godz. 12:51 Problem porzucanych śmieci na Kąpielisku Bolko [INTERWENCJA] Kąpielisko Bolko położone nad malowniczym brzegiem jeziora, przyciąga licznych wypoczywających, pragnących wytchnienia od miejskiego zgiełku. Jednak ostatnimi… » więcej 2024-05-08, godz. 14:04 Niezabezpieczone okno piwniczne w Kluczborku - zagrożeniem dla pieszych? [INTERWENCJA] W centrum Kluczborka, przy ul. Ściegiennego rośnie zaniepokojenie mieszkańców. Niezabezpieczone okno piwniczne przy jednym z budynków budzi obawy pieszych… » więcej 2024-05-06, godz. 17:17 Czy wolno firmie pobierać opłaty za telewizję w szpitalach i co zrobić, jak jest awaria? [INTERWENCJA] „Leżę w szpitalu w Opolu. Wrzuciłam pieniążki, żeby obejrzeć telewizor, ale niestety skrzynka jest pełna pod telewizorem, a firma, czyli serwis nie odpowiada… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »