Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Fatalny stan ulicy i chodników zgłaszają mieszkańcy…
2024-04-23, 17:07 Autor: Witold Wośtak, Dawid Rajwa / oprac. AL

Fatalny stan ulicy i chodników zgłaszają mieszkańcy ul. Łąkowej w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji

Ulica Łąkowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Ulica Łąkowa w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Ulica Łąkowa to odnoga ulicy Spychalskiego w Opolu, gdzie znajduje się supermarket i wysokie bloki. Do naszej redakcji zgłosił się pan Tomasz, mieszkaniec tej części miasta i zwrócił uwagę na fatalny stan ulic i chodników, niedostateczne oświetlenie oraz porzucone i parkowane gdzie popadnie samochody. Sytuacja ma pozostawać niezmienna od lat.

Czy jest szansa na rewitalizację bądź zagospodarowanie osiedla przy ulicy Łąkowej na Nadodrzu w Opolu? Tym tematem zajęliśmy się dziś
(23.04) w magazynie interwencyjnym.
- Przechodząc przez ulicę Spychalskiego, zauważyłem wielkie wertepy i nieuporządkowany teren, zwłaszcza w rejonie ulicy Spychalskiego oraz Łąkowej. Teren wymaga większego uporządkowania, a poza tym znajdują się tutaj bardzo niebezpieczne dziury, całość jest niedostatecznie oświetlona. Może miasto zrobiłoby coś w tym kierunku, może gospodarz tego terenu zrobiłby jakiś porządek, bo to nie jest najpiękniejsza wizytówka całej dzielnicy? - mówi słuchacz.
Pan Tomasz, mieszkaniec ul. Łąkowej
Na miejscu pojawił się nasz reporter Witold Wośtak i zapytał innych mieszkańców, co o tym sądzą.
Sonda z mieszkańcami ul. Łąkowej w Opolu
Czy Miejski Zarząd Dróg w Opolu ma jakieś plany dotyczącej tego terenu, zapytaliśmy Mariusza Chałupnika, rzecznika tej instytucji. Okazuje się, ze plany przebudowy ulicy są. Mariusz Chałupnik poinformował, że przygotowywana jest dokumentacja projektowa przebudowy, która powinna być gotowa w drugiej połowie roku.

- Ona zakłada wymianę konstrukcji oraz nawierzchni na tej ulicy, przebudowę i budowę sieci oświetlenia ulicznego, budowę dróg dla pieszych, a także uporządkowanie czy usystematyzowanie kwestii miejsc parkingowych. Do tego trzeba pamiętać o budowie ciągu pieszo-rowerowego, który połączy ulicę Spychalskiego z wałami nadodrzańskimi.
W planie jest co najmniej kilkadziesiąt miejsc parkingowych. - W przypadku tego zadania trzeba będzie wystąpić o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej - dodaje Chałupnik.

- Na tej ulicy występuje dość złożona sytuacja, jeżeli chodzi o podział działek, przez które przebiega ulica Łąkowa. Z tego względu konieczne będzie wystąpienie o ZRID, czyli jedną decyzję odnośnie przeprowadzenia inwestycji drogowej - mówi rzecznik MZD w Opolu.
Z Mariuszem Chałupnikiem rozmawia Witold Wośtak
Tematem zajęli się Witold Wośtak i Dawid Rajwa. Cały magazyn interwencyjny jest do odsłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej 2024-05-23, godz. 09:52 O fatalnym stanie drogi z Chocianowic do Lasowic Małych i o świątecznej opiece medycznej w powiecie prudnickim [INT… Uwagi dotyczące świątecznej opieki medycznej w Prudniku zgłosiła nam niedawno jedna ze słuchaczek. W jaki sposób opieka jest zorganizowana i czy takie funkcjonowanie… » więcej 2024-05-21, godz. 14:10 Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują wody [INTERWENCJA[ Upał, słońce, wszystko dookoła nas rozgrzane – to szczególny czas, by pomyśleć o naszych czworonożnych. Stąd akcja „Micha zwierz usycha” - ogólnopolska… » więcej 2024-05-17, godz. 15:05 Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w Chróścinie i fala zameldowań w gminie Skoroszyce [INTERWENCJA] Mieszkańcy gminy Skoroszyce skarżą się, że co pewien czas mają w kranie brudną wodę, a czasami przez kilka godzin są jej wręcz całkowicie pozbawieni… » więcej 2024-05-16, godz. 16:14 Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku? [INTERWENCJA] Tym razem o problemie mieszkańców Nysy, którzy bardzo chcieliby mieć na swoim podwórku plac zabaw i nawet poczynili pewne kroki w tym kierunku. Chodzi o podwórko… » więcej 2024-05-15, godz. 14:59 Fatalny stan zabytkowego pałacyku w Kluczborku [INTERWENCJA] Powracamy do Kluczborka, które to miasto niedawno było bohaterem naszego programu za sprawą budynku przy ul. Ściegiennego. Chodziło o niebezpieczeństwo… » więcej 2024-05-14, godz. 13:44 Szczęśliwy finał - to lubimy, zajmując się sprawami, które Państwo do nas zgłaszają prosząc o interwencję [… Dziś postanowiliśmy przypomnieć kilka takich spraw, które po audycji - albo jeszcze przed emisją magazynu, jak szukaliśmy sposobu, by dany problem rozwiązać… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »