Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » 'To jest jakiś absurd' - tak mieszkańcy Pasieki…
2024-04-19, 19:30 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel, Jakub Biel, Dawid Rajwa / oprac. AL

"To jest jakiś absurd" - tak mieszkańcy Pasieki komentują prace budowlane na dzielnicy. Czy jest szansa na korektę? [INTERWENCJA]

Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Fragment budowy chodnika na opolskiej Pasiece [fot. Jakub Biel]
Z tematem zgłosili się do nas mieszkańcy Wyspy Pasieka w Opolu, wskazując, że w centralnym punkcie budowanego chodnika, który powstaje w sąsiedztwie remontowanego wiaduktu kolejowego przy ul. Powstańców Śląskich, stanął hydrant, a dalej - również w środkowej części traktu - szykowane jest miejsce pod latarnię. - Szykują nam miejski slalom - mówią mieszkańcy.

Kto odpowiada za taki projekt? Czy rzeczywiście mieszkańcy, ale też turyści odwiedzający opolską Pasiekę będą musieli chodzić Powstańców Śląskich zygzakiem? Tym tematem zajęliśmy się w paśmie interwencyjnym Radia Opole.
Na miejscu pojawił się nasz reporter Jakub Biel i porozmawiał z mieszkańcami tej ulicy.
- Jak zobaczyłem tę sytuację, która tu na budowie jest, to się za brzuch złapałem z jeszcze paroma osobami ze śmiechu. Zaprojektowali rampy na środku chodnika. Matka jak będzie pchała wózek z dzieckiem, to będzie miała kłopoty z przejechaniem, będzie robić slalom, a niepełnosprawny na wózku na pewno nie przejedzie. - To jest dokładnie na samym skrzyżowaniu, tu nie ma gdzie nawet uciec z tym wózkiem na jezdnie na bok, czy gdzieś.
Sonda z mieszkańcami Pasieki
Sylwia Nierenberg
Miejski Zarząd Dróg w Opolu przekazał nam pismo, w którym zapewnia, że poinformowali firmę, która odpowiada za projekt, aby wprowadzone zostały stosowne poprawki. "Takie korekty zostały już naniesione i przekazane wykonawcy tej inwestycji, którym z ramienia PKP PLK jest firma INTOM Warszawa" - czytamy. Korekta ma dotyczyć położenia hydrantu, który będzie przesunięty bliżej jezdni. "Ponadto dwie latarnie zostaną przeniesione w kierunku muru oporowego" - zapewnia MZD w przesłanym piśmie.
Co na to spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która jest inwestorem i zleciła wykonanie tego zadania warszawskiej firmie? Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych zapewniła, że nieprawidłowości w zakresie lokalizacji hydrantu oraz latarni pod wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich zostały zgłoszone do projektanta. Przeprowadzana jest już rewizja projektu.

- Wykonawca przystąpi do poprawek niezwłocznie po otrzymaniu dokumentacji - mówi Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, dodając, że przejście będzie dostosowane do osób z ograniczoną możliwością poruszania się.
Magdalena Janus
Tematem zajęli się Monika Matuszkiewicz-Biel, Jakub Biel i Dawid Rajwa. Cała interwencja jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-05-23, godz. 14:55 Mieszkańcy Chmielowic zabiegają o przejście dla pieszych [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji To nie pierwszy raz, kiedy na nasz interwencyjny nr 774 541 541 trafia zgłoszenie od słuchaczy Radia Opole, którzy apelują o wyznaczenie miejsca na przejście… » więcej 2024-05-23, godz. 09:52 O fatalnym stanie drogi z Chocianowic do Lasowic Małych i o świątecznej opiece medycznej w powiecie prudnickim [INT… Uwagi dotyczące świątecznej opieki medycznej w Prudniku zgłosiła nam niedawno jedna ze słuchaczek. W jaki sposób opieka jest zorganizowana i czy takie funkcjonowanie… » więcej 2024-05-21, godz. 14:10 Czworonogi są wśród nas, a w upały też potrzebują wody [INTERWENCJA[ Upał, słońce, wszystko dookoła nas rozgrzane – to szczególny czas, by pomyśleć o naszych czworonożnych. Stąd akcja „Micha zwierz usycha” - ogólnopolska… » więcej 2024-05-17, godz. 15:05 Obecność mętnej wody lub jej całkowity brak w Chróścinie i fala zameldowań w gminie Skoroszyce [INTERWENCJA] Mieszkańcy gminy Skoroszyce skarżą się, że co pewien czas mają w kranie brudną wodę, a czasami przez kilka godzin są jej wręcz całkowicie pozbawieni… » więcej 2024-05-16, godz. 16:14 Gdzie się dzieci mają bawić na tym nyskim podwórku? [INTERWENCJA] Tym razem o problemie mieszkańców Nysy, którzy bardzo chcieliby mieć na swoim podwórku plac zabaw i nawet poczynili pewne kroki w tym kierunku. Chodzi o podwórko… » więcej 2024-05-15, godz. 14:59 Fatalny stan zabytkowego pałacyku w Kluczborku [INTERWENCJA] Powracamy do Kluczborka, które to miasto niedawno było bohaterem naszego programu za sprawą budynku przy ul. Ściegiennego. Chodziło o niebezpieczeństwo… » więcej 2024-05-14, godz. 13:44 Szczęśliwy finał - to lubimy, zajmując się sprawami, które Państwo do nas zgłaszają prosząc o interwencję [… Dziś postanowiliśmy przypomnieć kilka takich spraw, które po audycji - albo jeszcze przed emisją magazynu, jak szukaliśmy sposobu, by dany problem rozwiązać… » więcej 2024-05-13, godz. 14:00 Gołębie uciążliwe dla mieszkańców spółdzielczego bloku w Brzegu [INTERWENCJA] Gołębie – jedni je dokarmiają, inni przeganiają. Nie brakuje ostrzeżeń przed zagrożeniami, które mają nieść same ptaki, jak też ich odchody. Pojawiają… » więcej 2024-05-10, godz. 15:05 Sporna opłata za uprzątnięcie strychu. Sprawa z ulicy Licealnej w Opolu [INTERWENCJA] Sprawa, którą zajęliśmy się w piątkowym magazynie interwencyjnym, została zgłoszona przez jednego z mieszkańców ulicy Licealnej w Opolu. Pan Zygmunt… » więcej 2024-05-09, godz. 12:51 Problem porzucanych śmieci na Kąpielisku Bolko [INTERWENCJA] Kąpielisko Bolko położone nad malowniczym brzegiem jeziora, przyciąga licznych wypoczywających, pragnących wytchnienia od miejskiego zgiełku. Jednak ostatnimi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »